SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 22.06.2011

Aby rozwiać wątpliwości co do stanu tłumaczenia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Te stringi są zdublowane, puste, lub nie da się ich przetłumaczyć.
"Unified cache, 32 byte cache line, 4-way set associative, 256Kb" ciężko


Publiczna beta Online Armor 5.1 - Eugeniusz - 04.08.2011

What is new in Online Armor 5.1?

Greatly increased compatibility and stability with other applications
We focused on improving the compatibility and stability of Online Armor in conjunction with products like Google Chrome, Sandboxie, Panda Cloud AV and others.

Overhauled white list settings
We changed the white list settings slightly. In addition it is now possible to optionally trust all digitally signed files that were signed using a certificate that hasn''t been used in connection with fraudulent or malicious activities in the past.

New upload feature
You are not sure about a certain program? You can now easily upload it to the Emsisoft Anti-Malware Network and get the file scanned using Emsisoft Anti-Malware.

More than 100 other bug fixes
More than 100 reported bugs and issues in Online Armor 5.0 are fixed in 5.1. Those fixes include for example a recently reported vulnerability with Sinowal drive-by downloads, freezes during the SCW, freezes when executing applications from network shares, various Online Armor GUI freezes, cases where Online Armor forgot about certain application rules as well as many others.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nagle zmienili numerację, ponieważ liczba poprawek przewyższa numerację 5.0.1. Tłumaczenia polskiego nie ma, ponieważ sam jestem zaskoczony. Jeśli nic się nie uda, zrezygnuję z tłumaczenia OA. Nie będę czekał niewiadomo ile aż jakiś deweloper łaskawie doda tłumaczenie. Niech się Emsi wypchaWall


Re: Online Armor Firewall - bardok206 - 04.08.2011

Ost dwie linijkibyły dla mnie najważniejsze... Po testowałbym ale nie lubię jak duże firmy olewają konsumentów. Coś mi się wydaje że pl chyba zobaczymy dopiero w wersji 6. pod warunkiem że nie dodadzą czegoś nowego co znów przedłuży wdrażanie języka.


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 04.08.2011

Ja pier... Jesli nie bedzie polskiego tlumaczenia to kicha. Niech sie wypchaja, jak mowisz Geniu.


Re: Online Armor Firewall - messier - 04.08.2011

a poprawili to długie uruchamianie systemu z online armor?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 04.08.2011

U mnie wciąż występuje. Co najciekawsze jeden z betatesterów też to zauważył (całkiem niedawno, więc tylko u niektórych jest ten bug), przedyskutowaliśmy to, mi się jakoś udało poprawić ładowanie, ale i tak błąd występuje.


Re: Online Armor Firewall - messier - 04.08.2011

to szkodaSad


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 04.08.2011

Uff, dobra wiadomość.
Wersja 5.1 to tylko marketingowe posunięcie, tak naprawdę to wersja 5.0.1, nowy silnik tłumaczeń wciąż jest w planach Smile


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 04.08.2011

Cool


Re: Online Armor Firewall - adrian1877 - 06.08.2011

Wlasnie przez momentem OA Premium Trial wywalil mi jakiś bląd ale nie zdazylem przeczytac i mi odcięlo neta, pomógl restart,c o moglo być tego przyczyną


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 06.08.2011

Szklana kula mi się stłukła i teraz nie mam jak zgadywaćSuspicious


Re: Online Armor Firewall - adrian1877 - 06.08.2011

Mi też Smile zauważylem w dymku error #(i tutaj cyferki) i tyle


Re: Online Armor Firewall - nikita - 06.08.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Choć to tylko ui. Ostatnio miałem bezpośrednio po uruchomieniu systemu. OA musiałem uruchomić ręcznie (bez restartu)


Re: Online Armor Firewall - adrian1877 - 06.08.2011

Nie to coś innego było. uruchomienie ponowne aplikajcji pomogło ale net nie działał więc uruchomiłem ponownie.,


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 08.08.2011

Czy jakiś użytkownik superaśnego sprzętu z sprzętową wirtualizacją i potężną ilością RAM może zainstalować Windows XP, zmierzyć czas ładowania systemu (np. bootracerem), następnie zainstalować publiczną betę OA 5.1, po czym znowu zmierzyć czas ładowania? Przyda się podczas szukania błędu z długim ładowaniem

Ja niestety zrobić tego nie może, ponieważ na Pentium M i 1GB RAM takie coś ma małe szanse powodzenia.


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 08.08.2011

Ja kiedy zainstalowałem OA++ na VM, 1 GB Ramu i 1x2,2GHz, to na pulpit czekałem chyba 30s, tzn na ikony i pasek zadań.Wall


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 10.08.2011

Udało się!!!!!!! Razem z deweloperem OA i innym betatesterem udało nam się zidentyfikować co powoduje takie znaczne wydłużenie bootowania Smile

Odpowiada za to usługa oacat, czyli Online Armor Helper Service, odpowiadająca za m.in. za wyświetlanie alarmów Smile

Jest i łyżka dziegciu, Online Armor potrafi... zablokować własny plikLol

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - adrian1877 - 10.08.2011

Eugeniusz napisał(a):Udało się!!!!!!! Razem z deweloperem OA i innym betatesterem udało nam się zidentyfikować co powoduje takie znaczne wydłużenie bootowania Smile

Odpowiada za to usługa oacat, czyli Online Armor Helper Service, odpowiadająca za m.in. za wyświetlanie alarmów Smile

I jaki z tego motyw?
1. Zostanie to poprawione?
2. Jeśli tak tow następnej edycji czy wydadzą aktualizację?
3, Kiedy będzie spolszczenie do OA?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 10.08.2011

odi napisał(a):1. Zostanie to poprawione?

Tego procesu nie da się usunąć, dlatego deweloperzy muszą popracować nad tym. Nie mniej, myślę że kilka buildów w przód i będzie ok Smile)
odi napisał(a):2. Jeśli tak tow następnej edycji czy wydadzą aktualizację?

Hmm gdy ja go zgłaszałem, został oznaczony jako target dla 5.0.1, więc powinien wejść z update 5.1
odi napisał(a):3, Kiedy będzie spolszczenie do OA?

Nie cierpię tego pytania ostatnioSuspicious . Już mówię.
Do zespołu tłumaczy dołączyłem jakoś rok temu. Ustaliłem sobie termin, że OA będzie po polsku gdzieś po nowym roku (2011). Tyle że po drodze okazało się że:
- OA przeszło do Emsisoftu, zmieniła się drużyna, ogólnie przez miesiąc nie wiadomo było jak to będzie
- w grudniu miałem poważną awarię sprzętu, czekałem ponad dwa tygodnie na nową płytę główną.
W marcu/kwietniu okazało się że Emsisoft zmieni sposób tłumaczenia (by ułatwić tłumaczom pracę). Do tej chwili tłumaczenie robiłem z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, potem to wszystko powinno być skompilowane i wydane. Ale teraz wszystkie stringi będą trzymane w pliku lng (jeśli masz Mamutu/EAM zajrzyj do katalogu lang gdzie zainstalowałeś ten program) i tam będę wszystko tłumaczył. Dzięki temu zaoszczędzimy masę czasu (setki buildów z poprawionym tłumaczeniem).
Po prostu np. Ktośtam czy Piotrex, którzy też są testerami, będą mogli czy mi pomagać, zgłaszać błędy etc. bo pewnie nowy system opracują dla 5.2 i w czasie testów tej wersji ja będę sobie normalnie tłumaczył.

Tylko jest problem, bo CEO Emsisoftu powiedział że po 5.1 wyjdzie 6.0, tyle że 6.0 ma zerwać z dotychczasowym OA (m.in. wsparcie dla IPv6, naprawienie błędu który objawia się blokowaniem transmisji do czasu gdy użytkownik nie podejmie decyzji. Niektórzy mówią że po 5.1 będzie 5.2.
Poczekamy zobaczymy.
Testy EAM 6 zaczęły się w kwietniu 2011 roku, teraz mamy sierpień, 4 miesiące testów. Jeśli OA 5.2/6 też będzie miał taki okres, to raczej mogę nie zdążyć przed końcem roku. <taka moja kalkulacja>


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 11.08.2011

Jeśli ktoś chce sprawdzić u siebie problem wydłużonego ładowania, może spróbować u siebie wyłączyć oacat. Pamiętajcie że jednak może to nie zadziałać, ponieważ beta (rc) jest już stosunkowo stara, w nowszych wersjach może to inaczej wyglądać.
Zamykamy Online Armor z zasobnika (close and shutdown Online Armor), potem klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę mojego komputera, wybieramy zarządzaj, potem przechodzimy do usługi i aplikacje-->usługi. Odnajdujemy Online Armor Helper Service (OAcat), klikamy dwukrotnie na nią i wybieramy tryb uruchomienia - wyłączony. Zamykamy okna i restartujemy komputer.
To może chwilowo pomóc. Lepiej jest jednak nie wyłączać tej usługi, ponieważ odpowiada ona za generowanie alarmów.