SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 12.08.2011

OASIS będzie (chyba) od wersji 5.1 tylko dla użytkowników płatnej wersjiFacepalm


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.08.2011

Udało się, bug znaleziony. Niedługo powinien pojawić się build z poprawką na zawieszki podczas ładowania.
Trwało to ponad dwa tygodnie<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 19.08.2011

Świetna wiadomość Smile
W końcu najpoważniejszy bug zostanie rozwiązany Smile
Teraz tylko czekać na stabilną polską wersję i się przesiadam to cudo Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.08.2011

Build 5.1.0.1311 jest już wolny od tego błędu.
Jeszcze jedna sprawa: błąd może się też pojawiać jeśli Google Chrome jest domyślną przeglądarką.
Udało się, najważniejszy błąd OA został naprawionyCool


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 19.08.2011

Geniu, @odi pisal, ze na Operze przez OA bardzo muli mu internet. Zglaszales moze ten bug?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.08.2011

Wiem że ten "bug" istnieje, ale nie będę na razie męczył deweloperów tym problemem. U siebie nie odczuwam tego aż bardzo, w wersji 4.5 było znacznie gorzej.


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 19.08.2011

Dobra, sam zgłosze Smile Czemu nie można zamęczać? Bug jest, to trzeba zgłosić.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.08.2011

Byłoby dobrze gdybyś zrobił eksperyment. Wystarczy do tego mieć zainstalowaną Operę, Online Armor i Process Explorer.
Włączasz Operę, w Process Explorerze włączasz podgląd obciążenia dla oasrv.exe (ta usługa chyba odpowiada za Web Shield) i przeglądasz strony. W tym czasie robisz zrzuty ekranowe obciążenia. Potem wyłączasz Web Shield i robisz podobnie.
Zostaniesz poproszony pewnie o utworzenie logów debugowania, jak to zrobić napisane jest tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 19.08.2011

Mnie to nie obchodzi,bo nie uzywam Opery, ale wierze, ze ci, ktorzy uzywaja, moga byc zirytowani Smile
Geniu, czy jest szansa na druga czesc poradnika?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.08.2011

Nie będę robił drugiej części, ponieważ stwierdziłem że to nie ma sensu. Po co mam opisywać angielski interfejs, skoro za pół roku będzie po polsku?


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 19.08.2011

No w sumie tak. Mam nadzieje, ze na Gwiazdke jako prezent dostaniemy od Ciebie polską wersję Wink


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 20.08.2011

Na gwiazdkę to ja sam pewnie będę miał po polskuLol


Dodano: sobota, 20 sierpnia 2011, 16:29

Problem może się też pojawiać jeśli zainstalowane i ustawione jako domyślna przeglądarka Google Chrome.
Rozwiązanie: odinstalować Google Chrome, zainstalować jeszcze raz OA, zrestartować po SCW i dopiero potem zainstalować Chrome. Wtedy działa.

Problem też dotyczy opartych na Chrome Eagle, Iron, Plus.


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 20.08.2011

Jeśli w historii odkryłem że jakiś komponent office''a został zablokowany, a domyślam się że jest to powodem problemów z officem - jak tenże komponent dodać do zaufanych?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 20.08.2011

Zajrzyj do Programs i sprawdź czy jest Trusted.
Możesz skopiować fragment dziennika?


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 20.08.2011

I jeszcze s10Password przez przypadek zablokowalem grrr

a tu mam history,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 20.08.2011

W Program Guard są wpisy odnośnie
Kod:
C:\Program Files (x86)\Common Files\microsoft shared\Virtualization Handler\CVH.EXE

?
To chyba ta cała wirtualizacja trybu XP w 7.
Jeśli są, sprawdź jest zablokowany, jak nie daj trusted. Jak to nie pomoże, usuń ten wpis, włącz tryb nauki i wywołaj ten alarm.
Ostatnia szansa to dodanie C:\Program Files (x86)\Common Files\microsoft shared\Virtualization Handler\ do listy wykluczeń.


Re: Online Armor Firewall - szulcu - 20.08.2011

NIe. CVH jest od Microsoft Office 2010 Starter lub innych edycji Office w technologii Click-2-Run. Tryb XP w Windows 7 obsługiwany jest przez Windows VirtualPC.


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 21.08.2011

Na tym laptopie jest właśnie Starter i to całe badziewstwo C-2-R. Będę próbował.
niemniej...dziwne że OA go blokuje na lapie z preinstalowanym softem, dostał tryb uczenia, działało przy 1-2 uruchomieniach a potem jednak blok.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 21.08.2011

Jeśli to wersja 5.0 to znany jest błąd zapominania niektórych reguł. 5.1 zawiera poprawkę na ten błąd.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 22.08.2011

Aktualizacja wersji beta (właściwie drugi i ostatni kandydat do wydania):
Zmiany:
Fixed an issue that could cause a massive boot delay or freezes on some systems.//mój błąd naprawiony
False positives with Roboform have been fixed.
Fixed an issue where settings for blocked applications weren''t saved correctly.
Opera should no longer be detected as an installer.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]