SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - ichito - 23.08.2011

Świetna robota Eugeniusz Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 23.08.2011

Ichito, a u Ciebie też był taki "zawias" przy ładowaniu pulpitu?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 26.08.2011

Finał zostanie wydany w czasie krótszym niż 10 dni. Przyszły tydzień prawdopodobnie Smile


Re: Online Armor Firewall - messier - 26.08.2011

to dobrze bo mi ostatnio bsoda walnał;P


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 26.08.2011

Beta 5.1?


Re: Online Armor Firewall - messier - 26.08.2011

takSmile podczas przegladania neta z chrome


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 26.08.2011

A probowales tego
Cytat: Rozwiązanie: odinstalować Google Chrome, zainstalować jeszcze raz OA zrestartować po SCW i dopiero potem zainstalować Chrome. Wtedy działa.



Re: Online Armor Firewall - messier - 26.08.2011

nie probowalem. Dzialolo bez bsodow i innych problemow. raz mi sie tak zdarzylo i bylem w szoku troche bo nic szczególnego nie robilemSmile Poczekam na wersje stabilnaWink


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 06.09.2011

Tym razem u siebie mam dziwne coś. Otóż razu pewnego zostawiłem przed wyłączeniem lapa OA na zaporze /ustawienia zapory/ i zamknąłem kompa. W tle działa sobie SD...
I od tego czasu nie ma juz szans wejść w żaden inny link prowadzący do ustawień OA. Już wcześniej dużo wcześniej obserwowałem ''zacinanie'' się menu, ale nigdy tak na amen.
Próby ''zamknij OA'' i włącz ponownie nie podziałały.

edit// dosłownie w trakcie pisania jeszcze raz klikałem gdzie popadnie szybko jak szalony i odblokowało się.
O, znów zablokowane. Ewidentnie coś jest nie halo.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 06.09.2011

Sorry, że tak późno piszę, ale jakoś umknął mi ten wątek.
@Eugeniusz...nie wiem czy opóźnienie ładowania pulpitu to wina OA...był na słabym laptoku łącznie z Avastem i Mamutu i tak naprawdę każdy z tych programów mógł mieć wpływ na jakieś obsuwy. Mam teraz PFW i chyba nic się nie zmieniło, więc powiem tak...dla mnie problem OA z opóźnionym startem nie istnieje. Nawet kiedy wszedł na kompa po Filscelabie nie było to jakieś drastyczne wrażenie. Filscelab nie ładuje tylu procesów, a OA to jednak kilka dodatkowych procesów do systemu, więc z definicji wrażenie może być mniej korzystne.
@Korbenn...nie wiem, co poradzić poza przeinstalowaniem OA. W poprzednich wersjach miałem czasem dziwne zachowanie OA, ale dotyczyło to tylko monitora aktywności sieciowej, który czasem "baraniał" i nie dawał się zamknąć. Potem w nowszej problem zniknął, a do tego momentu pamiętam, że pomogła reinstalacja nakładkowa. To, co opisujesz widzę na oczy pierwszy raz.


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 06.09.2011

@ichito
U mnie na czystym systemie (ale na maszynie wirtualnej) po zainstalowaniu OA na pulpit czekalem ok 30s
To jest wina OA na pewno.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 06.09.2011

kamil10506 napisał(a):@ichito
U mnie na czystym systemie (ale na maszynie wirtualnej) po zainstalowaniu OA na pulpit czekalem ok 30s
To jest wina OA na pewno.

Miałem wyjątkowe szczęście? Smile


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 06.09.2011

Możliwe Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 06.09.2011

ichito napisał(a):@Eugeniusz...nie wiem czy opóźnienie ładowania pulpitu to wina OA...był na słabym laptoku łącznie z Avastem i Mamutu i tak naprawdę każdy z tych programów mógł mieć wpływ na jakieś obsuwy. Mam teraz PFW i chyba nic się nie zmieniło, więc powiem tak...dla mnie problem OA z opóźnionym startem nie istnieje. Nawet kiedy wszedł na kompa po Filscelabie nie było to jakieś drastyczne wrażenie. Filscelab nie ładuje tylu procesów, a OA to jednak kilka dodatkowych procesów do systemu, więc z definicji wrażenie może być mniej korzystne.

Na moim laptoku OA był katem... nie mogłem wytrzymać. Teraz ładuje się szybko, bez zawiasów Smile.
korbennn napisał(a):Tym razem u siebie mam dziwne coś. Otóż razu pewnego zostawiłem przed wyłączeniem lapa OA na zaporze /ustawienia zapory/ i zamknąłem kompa. W tle działa sobie SD...I od tego czasu nie ma juz szans wejść w żaden inny link prowadzący do ustawień OA. Już wcześniej dużo wcześniej obserwowałem ''zacinanie'' się menu, ale nigdy tak na amen.Próby ''zamknij OA'' i włącz ponownie nie podziałały.edit// dosłownie w trakcie pisania jeszcze raz klikałem gdzie popadnie szybko jak szalony i odblokowało się.O, znów zablokowane. Ewidentnie coś jest nie halo.

Dodaj do listy wykluczeń w OA cały folder SD. To samo powinieneś zrobić w SD, ale to chyba nie pomoże.

Sprawdziłbym u siebie czy coś jest nie tak, ale nie przepadam za wirtualizerami.


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 06.09.2011

Panowie, dziękiza sugestie, zaczekam na wydanie 5.1,choć mogę nie doczekać /zostało 99 dni licencji an a Outposta nie załapałem się eh)


Re: Online Armor Firewall - ichito - 07.09.2011

Eugeniusz napisał(a):Dodaj do listy wykluczeń w OA cały folder SD. To samo powinieneś zrobić w SD, ale to chyba nie pomoże.
Sprawdziłbym u siebie czy coś jest nie tak, ale nie przepadam za wirtualizerami.

O ile to pierwsze może jeszcze pomóc, to to drugie wątpię...SD nie ma wpływu na zachowanie ani systemu ani programów w nim zamontowanych. Wykluczenie w SD spowoduje jedynie, że system będzie wirtualizowany w całości, ale dane z folderu OA jeśli ulegną zmianie, to automatem zostaną zapisane w prawdziwym systemie. Takie wykluczenie jednak może zdestabilizować wykluczony program, bo jego pliki niekoniecznie muszą być w folderze "instalacyjnym"...często znajdują się w katalogu Windowsa, często w Documents&Settings użytkownika i nawet plik pomocy SD mówi
" NOTE:Some registry informations are stored in C:\Documents and Settings\<UserName> or C:\Users\<UserName>, if you add those folders directly into Exclusion List, those registry informations will be in Exclusion List also."

@Eugeniusz...wirtualizery to dobra rzecz...wolę je zdecydowanie bardziej od piaskownic i im podobnych Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.09.2011

Właśnie nad tym zastanawiałem...
ichito napisał(a):@Eugeniusz...wirtualizery to dobra rzecz...wolę je zdecydowanie bardziej od piaskownic i im podobnych

U mnie odwrotnie Smile. Co prawda lubię Returnila, to jednak z SbIE lepiej mi się pracuje.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.09.2011

Finalna wersja wydana.
What is new in Online Armor 5.1?
  1. Greatly increased compatibility and stability with other applications
    We focused on improving the compatibility and stability of Online Armor in conjunction with products like Google Chrome, Sandboxie, Panda Cloud AV and others.
  2. Overhauled white list settings
    We changed the white list settings slightly. In addition it is now possible to optionally trust all digitally signed files that were signed using a certificate that hasn''t been used in connection with fraudulent or malicious activities in the past.
  3. New upload feature
    You are not sure about a certain program? You can now easily upload it to the Emsisoft Anti-Malware Network and get the file scanned using Emsisoft Anti-Malware.
  4. More than 100 other bug fixes
    More than 100 reported bugs and issues in Online Armor 5.0 are fixed in 5.1. Those fixes include for example a recently reported vulnerability with Sinowal drive-by downloads, freezes during the SCW, freezes when executing applications from network shares, various Online Armor GUI freezes, cases where Online Armor forgot about certain application rules as well as many others.

How do I install Online Armor 5.1?

Just download and execute the setup linked above. If Online Armor was already installed and you don''t want to lose your settings make sure to choose an "Upgrade" installation.
Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Temat można zamknąć Smile


Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 07.09.2011

Na czym polega nowa opcja nr 3? Może jakaś mała prezentacja? Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.09.2011

Tak Sad:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]