SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - fanatico69 - 02.01.2012

Czy juz ktos napisal do supportu i przeszedł na Emsisoft Internet Security?????


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 03.01.2012

Ja miałem swoją licencję i skorzystałem z tego.


Re: Online Armor Firewall - damian.z - 10.01.2012

Cytat: Klienci używający OA++ mogą bezpłatnie przejść na Emsisoft Internet Security. Wystarczy wysłać swój klucz licencyjny na skrzynkę <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->, a producent przekonwertuje licencję na dwie osobne licencje: do Emsisoft Anti-Malware i Emsisoft Online Armor Premium.

Czy ta opcja jeszcze działa ?
Dzisiaj po południu wysłałem do nich prośbę o przekonwertowanie mojej licencji (z promocji) Online Premium, ale nikt jeszcze się nie odezwał.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 10.01.2012

A masz Online Armor++? Jeśli tak to będziesz mógł wymienić - poczekaj odrobinę Smile.


Re: Online Armor Firewall - damian.z - 10.01.2012

Cytat: A masz Online Armor++? Jeśli tak to będziesz mógł wymienić - poczekaj odrobinę Smile.

Te ++ to wersja PRO ???
Na forum był link do promo to sobie załatwiłem kluczyk. To była (jak dobrze pamiętam) wersja PRO.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 10.01.2012

Są 3 wersje OA: Free, Premium i ++ edition. Wymienić można licencję tylko do 3. wersji OA. Sprawdź to dokładnie jaką masz licencję.
damian.z napisał(a):Na forum był link do promo to sobie załatwiłem kluczyk.

Ostatnia promocja dotyczyła wersji premium, czyli tej której nie można wymienić.


Re: Online Armor Firewall - damian.z - 10.01.2012

To ta promocja :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A więc kicha z przemiany licencji Sad
A może ktoś chce ten kluczyk ? Mi jest nie potrzebny, a ktoś może chce go sobie użyć (do końca wspomagania przez firmę).
Nie chcę robić nowego tematu, bo to sprawa 1 postu.
Zainteresowani PW. Możliwa zamiana na inne programy (najlepiej AV)


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.01.2012

Zamierzam napisać prostą aplikację aktualizującą pliki blocklist w Online Armor. Trzeba tylko wiedzieć gdzie OA trzyma te pliki Wink.
//Dobra już wiem, OA nie przenosi nigdzie tych plików. Źle, źle...*
*tj. jeśli użytkownik doda blocklistę w C:\blocklista.txt, to OA korzysta z tego pliku i go nie przenosi. Problem teraz w tym że nie wiem gdzie OA trzyma listę plików blocklist - na pewno nie w rejestrze.

Trzeba jeszcze opracować jakoś metodę sprawdzania czy plik jest przestarzały.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.02.2012

Emsisoft Online Armor Firewall 5.5.0.1543
Cytat: The following innovations make Online Armor 5.5 our best firewall ever:

Integration of Anti-Malware Network:
Unknown programs are immediately cross-checked against the cloud. The Online Database contains around 4 million entries and relies on the intelligence of the cloud. Programs considered harmless are automatically permitted, while annoying pop-up windows and alerts are omitted. So you can totally focus on your work!

New cloud-based scan:
Our cloud scan, already used in Emsisoft MalAware, has been included in Online Armor. Even if there is no record of a file in the Anti-Malware Network, more than 7 million signatures mean that malware can be recognized reliably to keep your PC safe.

Improved license and update system:
Software updates are downloaded and installed way quicker. Moreover, Online Armor relies on the license system used for other Emsisoft products. Access our Customer Center to find and manage the licenses for all your Emsisoft products in one place. Your Online Armor license key will be automatically transferred to the new system as soon as you use version 5.5 for the first time. Unnecessary key resets when reinstalling your OS are a thing of the past.

New pricing system rewards your loyalty:
The 1-year license is 25 % cheaper if renewed once the initial 1-year period has expired and will be a further 5 % cheaper for every additional year you renew it. Long-term customers can thus benefit from discounts of up to 50 %.

Fine tuning:
We have added news popups that keep you up to date with the latest Emsisoft news and fixed several potential incompatibilites, e.g. in combination with Ad Muncher or WinCrypt. As well as countless minor changes for improved user experience and best protection.

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - ichito - 07.02.2012

Czy opcje integracji z siecią i wbudowany skaner w chmurze dotyczą tylko wersji Premium? Nowości są spore i bardzo przydatne, jak widać Smile


Re: Online Armor Firewall - bardok206 - 07.02.2012

Ciekawe czy " cloud-based scan" nie wpłynie znacząco na wydajność.


Dodano: 07 lut 2012, 13:20

a jak z ta wersja pl w oa?Tonguebo np czytając ten temat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zadaje sobie pytanie :czy nawet w wersji 6 je zobaczymy?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.02.2012

ichito napisał(a):Czy opcje integracji z siecią i wbudowany skaner w chmurze dotyczą tylko wersji Premium? Nowości są spore i bardzo przydatne, jak widać

Jeśli w ustawieniach wersji Free są opcje dotyczące tych funkcji, to tak.
bardok206 napisał(a):a jak z ta wersja pl w oa?Tonguebo np czytając ten temat

Mogę tylko wzruszyć ramionami i powiedzieć swoją standardową gatkę - tak samo jak wam i mi zależy na polskiej wersji.
Emsisoft chce jak najbardziej zintegrować OA ze swoimi usługami - w tej wersji zintegrowano OASIS z AMN oraz połączono system licencjonowania i aktualizowania OA z systemem Emsisoftu.
N razy męczyłem deweloperów i n+1 raz nie chcę. Będą chcieli, to zrobią.

Gdyby OA nadal należał do Tall Emu, pl wersję mielibyśmy już dawno.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 07.02.2012

No i jest oficjalna informacja od Fabiana Wosara Smile
Cytat: The Emsisoft Anti-Malware Network essentially replaces OASIS. Therefore it is available in all editions.
(...)
If you have the Emsisoft Anti-Malware Network enabled Online Armor will query it the first time it sees the file.

In addition you can upload files manually from the "Programs" list. Just right click an entry and select "Scan Online". This will actually upload the selected program file to our servers where it is scanned using the same scan technology integrated in Emsisoft Anti-Malware.

Znakiem tego wersja darmowa staje się bogatsza o możliwość zeskanowania pliku na żądanie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.02.2012

Ichito sprawdź czy masz zakładkę blocklists w sekcji Firewall.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 07.02.2012

Gieniu...ale dopiero w domu wieczorem. Teraz nie pracuję na kompie z OA.


Re: Online Armor Firewall - bardok206 - 07.02.2012

ja sprawdzę tą chmurę teraz na paczce wirków...


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.02.2012

A czy używasz wersji Free? Ja mam premium i u mnie w trybie standardowym jest. Czyżby udostępniono funkcję blocklist w wersji Free? Emsisoft wie że robię aktualizator do blocklist... hmm pewnie zbieg okoliczności.


Dodano: 07 lut 2012, 14:38

bardok206 napisał(a):ja sprawdzę tą chmurę teraz na paczce wirków...

Będziesz musiał ręcznie dodawać pliki do okna online armor - można przeciągać Smile.
Taka strona się otwiera po przeskanowaniu i wykryciu wirusa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - bardok206 - 07.02.2012

to w ogóle chmura nie działa przy np uruchamianiu aplikacji? hmmm


Re: Online Armor Firewall - ichito - 08.02.2012

Na jednym mam Premium, na drugim Free. Będę sprawdzał później Smile


Dodano: 08 lut 2012, 9:12

OK...mam nowe wersje. OA Premium wykryło nową wersje i samodzielnie się zaktualizowało bez żadnych problemów. OA Free tylko pokazał informację o nowej wersji...tu instalacja była ręczna. Co prawda ryzykowałem, bo zalecana jest świeża instalacja , ale postanowiłem zrobić instalację nakładkową - podczas instalacji pokazała się opcja "Upgrade" i taką wybrałem...ale jak to mówią "nie próbujcie tego w domu" Smile
Poszło bez problemów, po restarcie systemu też wszystko OK. Poniżej screen z historii wydarzeń

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pierwsza widoczna zmiana...nowy instalator waży teraz ok. 28 mega czyli o ok. 7 więcej niż poprzedniej wersji...co nowego aż tyle waży, nie wiem...specjalnych różnic nie dostrzegłem ani w wersji Free, ani Premium.
- w darmowej na pewno nie ma blocklisty w ustawieniach zapory...nigdzie jej nie ma po prostu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- w opcjach na zakładce programów zmieniła się możliwość łączenia z OASIS na łączenie z AntiMalware Network ( "Contact Anti-Malware Network realtime" ) i funkcja ta jest w tej chwili aktywna z definicji...wyłączenie jej jest niemożliwe (w Premium się da)...nie ma na nią wpływu włączenie/wyłączenie opcji w ustawieniach głównych "Join the Anti-Malware Network"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- nie pamiętam czy w darmowej wersji była wcześniej opcja zeskanowania pliku z listy procesów...w każdym razie teraz jest na pewno

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 08.02.2012

Dziękuję za sprawdzenie kwestii blocklist Smile
ichito napisał(a):zalecana jest świeża instalacja

Nie jest tak źle w tej kwestii - taka procedura jest testowana przez członków zespołu betatesterów Smile
BTW włączyłem rejestrowanie zablokowanych połączeń i wychodzi na to że blocklisty są przydatne:
Cytat: 08-02-12 18:51:48 [TDI]RAW, Connect, 0.0.0.0 -> 122.209.126.122, C:\Program files\Kingsoft\PCDoctor\KSafeSvc.exe(1576/3252)
[TDI]Blocked by blacklist: Level1.txt
08-02-12 18:51:50 [TDI]TCP, Connect, 0.0.0.0:2058 -> 122.209.126.122:80, C:\Program files\Kingsoft\PCDoctor\KSafeSvc.exe(1576/1648)
[TDI]Blocked by rule: "TCP, --> KSafeSvc.exe, [80,8091] , +(*)", BlackList: Level1.txt
08-02-12 18:51:50 [TDI]TCP, Connect, 0.0.0.0:2059 -> 122.209.126.122:80, C:\Program files\Kingsoft\PCDoctor\KSafeSvc.exe(1576/1648)
[TDI]Blocked by rule: "TCP, --> KSafeSvc.exe, [80,8091] , +(*)", BlackList: Level1.txt
08-02-12 18:51:50 [TDI]TCP, Connect, 0.0.0.0:2060 -> 122.209.126.122:80, C:\Program files\Kingsoft\PCDoctor\KSafeSvc.exe(1576/1648)
[TDI]Blocked by rule: "TCP, --> KSafeSvc.exe, [80,8091] , +(*)", BlackList: Level1.txt
08-02-12 18:52:22 [TDI]TCP, Connect, 0.0.0.0:2081 -> 122.209.126.47:80, C:\Program files\Kingsoft\PCDoctor\KSafeSvc.exe(1576/2624)
[TDI]Blocked by rule: "TCP, --> KSafeSvc.exe, [80,8091] , +(*)", BlackList: Level1.txt
08-02-12 18:52:34 [TDI]TCP, Connect, 0.0.0.0:2084 -> 122.209.126.47:80, C:\Program files\Kingsoft\PCDoctor\KSafeSvc.exe(1576/2640)
[TDI]Blocked by rule: "TCP, --> KSafeSvc.exe, [80,8091] , +(*)", BlackList: Level1.txt

oraz
Cytat: 08-02-12 18:47:01 [TDI]TCP, Connect, 0.0.0.0:1752 -> 91.121.101.145:80, C:\Program Files\AdFender\AdFender.exe(2424/848)
[TDI]Blocked by rule: "TCP, --> AdFender.exe, [80,1080,1090-1091,1113] , +(*)", BlackList: Level1.txt
08-02-12 18:47:01 [TDI]TCP, Connect, 0.0.0.0:1753 -> 91.121.101.145:80, C:\Program Files\AdFender\AdFender.exe(2424/848)
[TDI]Blocked by rule: "TCP, --> AdFender.exe, [80,1080,1090-1091,1113] , +(*)", BlackList: Level1.txt
08-02-12 18:47:01 [TDI]TCP, Connect, 0.0.0.0:1755 -> 91.121.101.145:80, C:\Program Files\AdFender\AdFender.exe(2424/2452)
[TDI]Blocked by rule: "TCP, --> AdFender.exe, [80,1080,1090-1091,1113] , +(*)", BlackList: Level1.txt

Adfender przechwytuje ruch sieciowy dla portu 80 - wygląda na to że odwiedzam podejrzane strony Grin