SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Ambient - 03.05.2012

Myślę, że na Win x32 sytuacja wyglądałaby troszkę inaczej Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 18.05.2012

Całkiem niedawno Emsisoft wysłał wiadomość zachęcającą do wysyłania sugestii, w związku z rozwojem produktów. Wysłałem i ja dwie prośby:
- udostępnić Mamutu za darmo (i tak jako samodzielny jest zaniedbywany)
- co z nowym mechanizmem tłumaczenia?
A oto odpowiedź Davlata Aminova, szefa działu sprzedaży Emsisoftu:
Cytat: Hi Adam,



Thank you for your feedback. We will consider making Mamutu freeware.



As for the Online Armor translation system, it should be available within a month or so.

Nareszcie skończą się podłe oskarżenia że nic nie robię w tej sprawie.


Re: Online Armor Firewall - nikita - 18.05.2012

Takie sugestie mogą wyrazić tylko członkowie jakiegoś programu Emsisoft, np. tłumaczący i testerzy, czy można gdzieś znaleźć formularz?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 18.05.2012

Ślij maila na <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->


Re: Online Armor Firewall - nikita - 18.05.2012

Eugeniusz napisał(a):Ślij maila na <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->

Dzięki, odezwę się do nich Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 21.05.2012

Sygnatury będą aktualizowane do 31 grudnia 2012 roku, jednakże aktualizacji silnika już nie będzie:
Cytat: The offical end of product lifecycle of the Online Armor ++ edition (only the ++ edition) will be December 31, 2012.

After that it''s required to switch to Emsisoft Internet Security Pack (Emsisoft Anti-Malware + Online Armor Firewall) in order to get the same protection level as with Online Armor ++. Switching to the Internet Security Pack is free for all paid Online Armor ++ licenses. Just send us an email with your license key and ask for new license keys.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - ichito - 22.05.2012

Dzięki za info...w sumie to szkoda...odchodzi jakby nie było legenda...


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 30.05.2012

Cytat: Emsisoft Online Armor Firewall 5.5.0.1616 released:
  • DLL hijacking protection – added
  • Known trust status copying(from rule(s) for the same program in different locations)
  • Several repeated popups – fixed
  • License extension handling – fixed

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To wersja finalna - aktualizacja online lub przez opcję upgrade po pobraniu instalatora.


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 30.05.2012

Update online jest jeszcze niedostępny.


Re: Online Armor Firewall - Miquell - 31.05.2012

ktośtam napisał(a):Update online jest jeszcze niedostępny.

Już jestSmile


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 31.05.2012

Zgadza się. Dostałem update dzisiaj rano.


Re: Online Armor Firewall - myciu1974 - 01.06.2012

Na stronie producenta jest nadal Version 5.5.0.1557 - 2/10/2012 , a update online u mnie nie chodzi.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 01.06.2012

Poczekaj jeszcze kilka godzin.


Re: Online Armor Firewall - Waldi - 05.06.2012

Panie i Panowie. Obecnie mam już trochę przestarzałą wersję Outpost Firewall Pro 6.5 (2009) oraz NODa32

Prośba o informację odnośnie Online Armor Free - czy wersja darmowa do domowego użytkowania spełni swoje zadanie?
Czy darmowa wersja nie atakuje co chwila reklamami zachęcającymi do zakupu wersji pełnej?
I dodatkowo - czy do OA dokupić EAM i odstawić NODa? Wink


Re: Online Armor Firewall - nikita - 05.06.2012

Waldi napisał(a):Prośba o informację odnośnie Online Armor Free - czy wersja darmowa do domowego użytkowania spełni swoje zadanie?Czy darmowa wersja nie atakuje co chwila reklamami zachęcającymi do zakupu wersji pełnej?

Nie, nie ma żadnych reklam.
Waldi napisał(a):I dodatkowo - czy do OA dokupić EAM i odstawić NODa?

To już kwestia tego, czy chcesz wydawać pieniądze i tego jaki masz komputer (sprzęt). Ja bym polecił darmowe rozwiązania, które się sprawdzają równie dobrze co darmowy Online Armor (AVG, Avast, MSE). Jeśli masz jeszcze licencje na NOD''a i nie jest to Smart Security, to możesz zostawić. Wybór należy do Ciebie.


Re: Online Armor Firewall - Waldi - 06.06.2012

Dzięki za odpowiedź. Do Avasta nie mam zaufania odkąd przepuścił na komputerze mojej siostry kilka szkodników, z którymi potem NOD sobie poradził.

Kupiłem Emsisoft Internet Security. Zobaczymy co ten ogniomurek potrafi. Wyszło taniej niż przejście na Eset Smart Security. Wink


Re: Online Armor Firewall - rafikrafiki - 06.06.2012

Cena + możliwości = Bardzo dobry wybórWink


Re: Online Armor Firewall - Waldi - 08.06.2012

No tak, tylko po zainstalowaniu tego zestawu start systemu mocno spowolnił.
Szczególnie dobrze to widać w okienku "Zapraszamy" - ok. 20 sek. trzeba poczekać, potem jeszcze chwila, żeby ikony się pojawiły na pulpicie. :/

Nie miałem czegoś takiego przy NODzie i OF. Macie może pomysły, który komponent/opcja mogą to powodować? Coś zmienić w ustawieniach?
Od razu piszę, że wykluczyłem jedno z drugiego (EAM -> Ochrona plików -> Zarządzaj listą wykluczeń i OA -> Options -> Exclusions).

Jakieś propozycje?


Re: Online Armor Firewall - preter - 08.06.2012

W zasadzie, to Online Armor od zawsze ma problem z ekranem "Zapraszamy", EAM jest wolny od tego problemu, a NOD i Outpost Firewall jest zestawem lżejszym od duetu EAM+OA.

Moja propozycja - przyzwyczaic się do tego Smile
Ewentualnie możesz zmieni zestaw Grin


Re: Online Armor Firewall - Waldi - 08.06.2012

Szkoda, że problem jest znany a Emsisoft nic z nim nie robi.

Uważam, że EAM+OA jest lżejszy (ale po uruchomieniu systemu). Zużycie pamięci jest o wiele mniejsze niż w przypadku NODa i OF. (teraz <w MB> 5 + 20, wcześniej 40 + 20). EAM jest cholernie lekki.

Jak już mam wykupioną licencję, to "rok nie wyrok". Po roku OA pójdzie najwyżej do kosza.Wink