SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - facecik - 08.06.2012

EAM nie jest "cholernie" lekki, w spoczynku zużycie spada do ok 5-10mb fakt, podczas aktualizacji wzrasta do 100 a nieraz wyżej.Przy obciążeniu skacze do 200MB , poza tym jednak sporo wcina procka, i widać ogólne zwolnienie systemu .Przy odpalaniu jakiejkolwiek aplikacji poobserwuj sobie użycie procesora.Prz takim NIS jest cisza i zupełnie brak reakcji, w przypadku EAM wygląda to bardzo podobnie jak przy CIS, dość mocne parcie na procka i ram.I nic nie daje przeskanowanie całego systemu po instalacji.
EAM to nie jest lekki program i tyle.


Re: Online Armor Firewall - preter - 08.06.2012

@facecik trochę przesadzasz z tym obciążeniem EAM, korzystałem z niego przez dośc długi okres czasu i nie było wcale tak źle jak piszesz. Fakt, że czasami chapnie nieco więcej RAMu czy czasu procesora nie oznacza, że program jest ciężki. Wszystko też zależy przecież od komputera, sytemu itd. - u jednego będzie cięższy, u drugiego lżejszy.


Re: Online Armor Firewall - Miquell - 08.06.2012

Dziwne, ja takiego spowolnienia nie zauważam u siebie, nawet na moim "dziadku" z core duo.
Zarówno na Xp i na 7-mce po instalacji i ponad 3 m-cach używania startuje dokładnie tak jak przed wrzuceniem EIS.
Waldi , sprawdź dobrze, może jakieś inne uruchamiane usługi "przytrzymują" rozruchQuestion
Dla jednych Emsi jest ciężki, dla innych lekki, ale skuteczności odmówić mu nie możnaWink
Dla mnie od momentu instalacji wersji testowej, mimo kilku podejść w tym samym czasie m.in do Bita, NIS''a i F-Secure, do chwili obecnej Emsi to zdecydowany Number 1 Smile
Choć zaznaczam, że to tylko moja subiektywna opinia i oczywiście można się z nią nie zgadzaćWink


Re: Online Armor Firewall - Waldi - 08.06.2012

facecik napisał(a):EAM nie jest "cholernie" lekki, w spoczynku zużycie spada do ok 5-10mb fakt, podczas aktualizacji wzrasta do 100 a nieraz wyżej.Przy obciążeniu skacze do 200MB , poza tym jednak sporo wcina procka, i widać ogólne zwolnienie systemu .Przy odpalaniu jakiejkolwiek aplikacji poobserwuj sobie użycie procesora.Prz takim NIS jest cisza i zupełnie brak reakcji, w przypadku EAM wygląda to bardzo podobnie jak przy CIS, dość mocne parcie na procka i ram.I nic nie daje przeskanowanie całego systemu po instalacji.
EAM to nie jest lekki program i tyle.


Wystarczy wykluczyć programy, z których się korzysta i tyle. Po wykluczeniu Lightrooma, Photoshopa i kilku innych programów jest cisza i nie odczuwam spowolnienia tych aplikacji. Jedyne spowolnienie, to rzeczywiście aktualizacje no i ten nieszczęsny rozruch.

Miquell napisał(a):Dziwne, ja takiego spowolnienia nie zauważam u siebie, nawet na moim "dziadku" z core duo.
Zarówno na Xp i na 7-mce po instalacji i ponad 3 m-cach używania startuje dokładnie tak jak przed wrzuceniem EIS.
Waldi , sprawdź dobrze, może jakieś inne uruchamiane usługi "przytrzymują" rozruchQuestion
Dla jednych Emsi jest ciężki, dla innych lekki, ale skuteczności odmówić mu nie możnaWink
Dla mnie od momentu instalacji wersji testowej, mimo kilku podejść w tym samym czasie m.in do Bita, NIS''a i F-Secure, do chwili obecnej Emsi to zdecydowany Number 1 Smile
Choć zaznaczam, że to tylko moja subiektywna opinia i oczywiście można się z nią nie zgadzaćWink


Nic nie spowalnia. Po wywaleniu NODa i OF nic nie było zmieniane/aktualizowane.
Mój dziadek to też C2D.


Re: Online Armor Firewall - messier - 08.06.2012

Dla mnie emsisoft anti-malware tez nie jest lekki i chyba niedopracowany. Kilka razy zdarzyło się ze program się nie uruchamiał w pasku zadań a po uruchomieniu komputera i włączeniu menedżera zadań zawieszał system. Program był instalowany na czystym systemie


Re: Online Armor Firewall - andrzej76 - 08.06.2012

Coś tu nie kumam chyba. Czy temat jest o Emsi? Piszcie w stosownym temacie a nie robi się śmietnik.
Tutaj piszemy oOnline Armor.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 20.06.2012

Zrobiłem mały manewr i za jakiś czas betatesterzy będą mieli możliwość skorzystania z Online Armor z polskim interfejsem Smile
Huuraa!


Re: Online Armor Firewall - facecik - 20.06.2012

Gieniu, ile to już lat się z tym męczysz ?
Normalnie dziwne podejście producenta jest w moim odczuciu, fakt , że zmienił się własciciel, i poniekąd stąd te opóźnienie.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 20.06.2012

Hmm dwa lata miną w sierpniu. No ale w końcu zbliżamy się do końca - nie żartuję. Wczoraj dostałem wiadomość od dewelopera że skompilują pliki i wrzucą do instalatora.
W kwestii statystyk: cały projekt OA liczy 5,016 rekordów do przetłumaczenia Smile


Re: Online Armor Firewall - Dusiek - 20.06.2012

@ GIENIU JESTEŚ WIELKIBeer


Re: Online Armor Firewall - Andy - 23.06.2012

Geniu potwierdzam słowa TASMANA. I dziękuję za wykonanie bardzo ciężkiej pracy oraz gratuluję wytrwałości.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 23.06.2012

Waldi napisał(a):Szczególnie dobrze to widać w okienku "Zapraszamy" - ok. 20 sek. trzeba poczekać, potem jeszcze chwila, żeby ikony się pojawiły na pulpicie.

Masz Google Chrome zainstalowany i ustawiony jako domyślna przeglądarka?
Błąd związany z długim ładowaniem pulpitu został naprawiony w sierpniu zeszłego roku (sam nad nim pracowałem), powiedziano mi że błąd może też powodować Chrome (?).

//P.S. Wiem już kiedy pojawi się build z polskimi plikami językowymi. Niech to jednal pozostanie moim sekretem Wink


Re: Online Armor Firewall - ichito - 23.06.2012

Eugeniusz napisał(a)://P.S. Wiem już kiedy pojawi się build z polskimi plikami językowymi. Niech to jednal pozostanie moim sekretem Wink

No nieee...a Ty "zouz" jakiś jesteś czy co?Grin
A tak w ogóle to jest to miła wiadomość...więc czekamy niecierpliwie...i dzięki wielkie za Twoją cierpliwość Wink


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 02.07.2012

F/P? czy jak...

uprzytomniłem sobie, że flash od adobe już 11.3 a ja jechałem na .2...

Z racji różnistych baboli wyskkakujących od lutego nie dalem rady aktualizować OA...

suma-sumarum już podczas instalacji nie podobało mu się, a teraż podczas czyszczenia cache''s FF znów taki ekranik:


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 02.07.2012

Jaką masz wersję? Jeśli inną niż 5.5.0.1610, zaktualizuj do najnowszej. To powinno rozwiązać problem.
Ewentualnie spróbuj w Programs oznaczyć ten plik jako installer (kliknij dwukrotnie na wpis i zaznacz w oknie opcję installer).


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 02.07.2012

v 1557 od lutego

Myślałem, że pomoże bez aktualizacji, bo wciąż ten sam error file license_en.rtf is corrupted

zatem wykonałem ten myk z Programs, pożyjemy zobaczymy Wink

dziękuję


Re: Online Armor Firewall - ichito - 02.07.2012

@Korbenn...
na miłość boską chłopie, gdzie ty się "szlajasz"Cool


Re: Online Armor Firewall - Andy - 21.07.2012

Geniu czy da rade podpytać cię kiedy pojawi się Polska wersja OA albo przynajmniej w której wersji/kompilacji się pojawi?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 21.07.2012

Nie wiem, powinno pojawić się w kolejnej wersji testowej OA (myślę że w ciągu miesiąca). Nie wiem jakie plany ma Emsisoft, wiem tylko że po wydaniu Windows 8 pojawi się wersja OA wspierająca ten system.


Re: Online Armor Firewall - krisbtm - 30.07.2012

Podepnę się pod temat, bo po części o to chodzi..
tzn. przy pobieraniu muzyki z legalnego sklepu (djshop.de) wywaliło mi firefoxa, a jak chciałem odtworzyć kawałek,
to wywaliło cały system None czy to możliwe że prze OA ?
prędzej pluł się że chce restarta..ale zgasił mi kompa w momencie kiedy nie powinien..

Chyba faktycznie to OA, bo jak wrzucałem na listę kawałek nowy to wywaliło mi program,
a jak wyłączyłem OA to wszystko działa.. Da się to jakoś rozwiązać ?
Czy jednak czeka mnie zmiana softu, który polubiłem..