SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 30.07.2012

Nie.
Jeśli "zgaszenie kompa" oznacza odłączenie zasilania, to jest to stricte związane ze sprzętem, nie z oprogramowaniem. Online Armor nie ma na to wpływu.


Re: Online Armor Firewall - krisbtm - 30.07.2012

No całkowicie jakby laptop mi zgasł.. I kontroler jaki był podpięty do laptopa..
A jak wyjaśnisz że przy włączonym OA nie mogę dodać kawałka na listę odtwarzania ?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 30.07.2012

Odtwarzacz oznacz jako zaufany w Online Armor (chyba że to jakiś webowy odtwarzacz).


Re: Online Armor Firewall - krisbtm - 31.07.2012

No właśnie on jest jako zaufany (aplikacja Serato). I dopóki jest włączony OA, to nie mogę dodać nic do biblioteki programu..
Wyłączenie było możliwe z racji analizy kawałków, która na dłuższą chwile zajmowała 100% procka..
Problem w tym, że tak się nigdy nie działo. Może wina pandy i połączenia z OA ? Za sugestie będę wdzięczny.


Re: Online Armor Firewall - preter - 13.09.2012

Dzisiaj postanowiłem wrócić do swojego ulubionego programu zabezpieczającego - Online Armor. Obecnie jedyny, który spełnia większość z moich wymagań.
Online Armor to rewelacyjny program, który z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim użytkownikom komputerów.

Poza tym, to z powodu Online Armor zacząłem swoją przygodę z SafeGroup Smile


Re: Online Armor Firewall - krisbtm - 13.09.2012

preter nie używasz nic z av realtime? czy za to odpowiada Malwarebytes Pro ?


Re: Online Armor Firewall - ichito - 14.09.2012

W sumie przy rozsądnym używaniu komputera i sieci, to ochrona nawet OA Free jest bardzo w porządku i można spokojnie zaryzykować brak AV w czasie rzeczywistym:
- mamy zaporę i możliwość ustalania szybkich reguł dla aplikacji (plus reguły zaawansowane)
- mamy wykrywanie dostępnych sieci oraz urządzeń w sieci i przydzielanie im statusu zaufanych bądź nie
- mamy doskonały moduł HIPS, który według mnie jest wzorcowym
- mamy kreatora wstępnej konfiguracji, który pozwala od samego początku i z automatu przydzielić reguły dla zachowań aplikacji w systemie
- mamy chmurę AntyMalware Network od Emsi, co stanowi dodatkowa warstwę w zabezpieczeniu i znacznie poszerza możliwości dawnej bazy OASIS
- mamy wreszcie tryb Run Safer czyli uruchamianie wybranych aplikacji z obniżonymi uprawnieniami, co znacznie podnosi bezpieczeństwo.


Re: Online Armor Firewall - preter - 14.09.2012

krisbtm napisał(a):preter nie używasz nic z av realtime? czy za to odpowiada Malwarebytes Pro ?

Pełnoprawny antywirus z ochroną w czasie rzeczywistym? Nie, to nie dla mnie.
Spowalnia to to komputer, skraca czas pracy na baterii i jest zbyt upierdliwe Grin
Odnośnie przydatności antywirusa na komputerze jest u nas na forum wątek założony przeze mnie, gdy zastanawiałem się nad przydatnością tego rodzaju oprogramowania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Malwarebytes AntiMalware Pro nie skanuje każdego pliku w tle, ale sprawdza je w czasie uruchamiania, jednocześnie nie spowalniając tegoż uruchamiania. Dodatkowo blokuje wszystkie podejrzane adresy IP - działa nawet przy korzystaniu z uTorrent (żeby nie było, żem pirat - pobieram tylko dystrybucje Linuksa). Tyle mi w zupełności wystarczy Smile

A zalety Online Armor ładnie zaprezentował ichito, za co należy mu się Beer
Z tym, że ja korzystam z wersji Premium z dodatkową ochroną wybranych plików i kluczy rejestru (rewelacyjna rzecz), trybem Banking Mode (jeszcze bardziej rewelacyjna rzecz) oraz z bardziej zaawansowanymi możliwościami konfiguracji reguł w module Firewall, z czego również korzystam Smile


Re: Online Armor Firewall - sadam - 14.09.2012

preter napisał(a):Malwarebytes AntiMalware Pro nie skanuje każdego pliku w tle, ale sprawdza je w czasie uruchamiania, jednocześnie nie spowalniając tegoż uruchamiania.

Odpowiedzialny za to jest Realtime Protection Module ?


Re: Online Armor Firewall - preter - 14.09.2012

sadam napisał(a):
preter napisał(a):Malwarebytes AntiMalware Pro nie skanuje każdego pliku w tle, ale sprawdza je w czasie uruchamiania, jednocześnie nie spowalniając tegoż uruchamiania.

Odpowiedzialny za to jest Realtime Protection Module ?

Tak


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.09.2012

Udało się.
Te lakoniczne zdanie coś oznacza Wink


Re: Online Armor Firewall - Waves - 19.09.2012

Gratulejszon Adamie Smile Może zainstaluję tą Polską już wersje.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.09.2012

Nie zainstalujesz bo jej nie znajdziesz Tongue
To ubertajny build - tylko do mojego prywatnego użytku Wink
--------
Ogólnie mam już build z tym co zrobiłem do tej pory i trzeba przyznać że niektóre wyrażenia są zabawne Tongue


Re: Online Armor Firewall - preter - 19.09.2012

Polska wersja pojawi się zapewne wraz z szóstą odsłoną programu. A właśnie, mogłoby się coś w końcu ruszyć. Ciekaw jestem jakie nowości Emsisoft szykuje na "szósteczkę".

Ja bym się ucieszył, gdyby została rozszerzona funkcja anti-keylogger na anti-logger - ochrona z naciskiem na wszelkie loggery, tak jak jest w SpyShelter, a nie tylko "keye".
Albo jakby rozszerzyli możliwość firewalla o funkcję "Dopuszczaj programy na podstawie reguł" (czy jakoś tak), podobnie jak ma to miejsce w Outpost Firewall.
Albo na przykład skan na żądanie w oparciu o chmurę Emsisoftu, tak zamiast AntiMalware Free

Ale mi się marzy... Smile


Re: Online Armor Firewall - marsellus - 28.09.2012

Cytat:
Emsisoft Online Armor 6.0.0.1712 Beta (with Beta updates enabled):

Added Windows 8 support.
Removed the time consuming safety check wizard after installation. Checks are now done in realtime.
Improved installation time.
Reduced the number of unneeded alerts when third party software is updated.
Improved Chrome & Sandboxie compatibility.
Several minor bugfixes.
Added Polish translation .
Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - ichito - 28.09.2012

No to możemy pogratulować naszemu koledze...EugeniuszBeer
Nareszcie po naszemu.


Re: Online Armor Firewall - facecik - 28.09.2012

No długo to trwało okrutnie , ale w końcu jest Smile


Re: Online Armor Firewall - dar3k - 28.09.2012

Nareszcie! Wielkie gratulacje! NIedługo zasysam i sprawdzam.


Re: Online Armor Firewall - facecik - 28.09.2012

Brak polskich liter w programie , czemu ?
Ogólnie zapanowała lekkość w OA nareszcie,błyskawiczny start systemu, a proces uczenia przy pierwszym uruchomieniu trwał naprawdę kilkadziesiąt sekund, w starej wersji kilka miniut.


Re: Online Armor Firewall - preter - 28.09.2012

Nareszcie!
Dzięki Ci, Eugeniuszu!

<EDIT>
Gdzie można zgłaszać błędy odnośnie tłumaczenia?