SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - czullo - 16.04.2009

w linuxie nikt nie szuka dziur ( podobnie jak w operze ) bo to margines bledu statystycznego, kto by chcial atakowac, spamowac, itd niecaly 1% uzytkownikow ?, poza tym dzis na probe zainstalowalem linuxa (ubuntu), sciagnalem aktualizacje po czym stracilem calkowicie dzwiek, no dobra poogooglalem troche, w konsoli wpisalem chyba ze 100 linijek kodu ktory nic nie dal, jak dzwieku nie mialem tak nie mam. beznadziejny ten system


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 16.04.2009

Wracając do Online Armor. Dopiero dzisiaj zainstalowałem betę 3.5.0.6 i żałuję że nie zrobiłem tego wcześniej ! Przede wszystkim zlikwidowali mulenie przy starcie systemu. Ktoś zauważył jeszcze jakieś istotne zmiany ? Bo ja mam tę wersję dopiero kilka godzin...

Mam nadzieję że wersja stabilna nie będzie gorsza od bety

Cytat: Nie ulega kwestii, że to znakomity choć mało znany w Polsce firewall. Nawet w portalu dobreprogramy.pl go nie ma, ale Aviry AntiVira Premium również


Jurek a to przypadkiem nie jest Avira Premium ? Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



BTW
Na dobrych programach pojawił się dzisiaj wreszcie Malwarebytes w kategorii: skanery i szczepionki antywirusowe
Nie wiem dlaczego ciągle nie ma tam Online Armor choć sam wysyłałem propozycję tego softu do redakcji dp


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 16.04.2009

Sam kilka razy zgłaszałem OA na dobre i też olali!


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 16.04.2009

Czy moglibyście mi podac działający link do ostatniej stabilnej bety/RC?
czytałem że Nowy OA jest świetny


Re: Online Armor Firewall - czullo - 16.04.2009

Pojawil sie finalny Online Armor Free 3.5.0.9 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Plati - 16.04.2009

na której stronie to jest? (wiem żedałeś linka, ale jakoś nie znalazłem strony...) ? Na wildersach ani na OA forum nic nie pisze.


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 16.04.2009

Co do wersji beta 3.5.0.6 to jednak muli przy starcie systemu ale już mniej niż poprzedniczka.

Edit: już ściągnąłem z tego linku i zaraz zainstaluję


Re: Online Armor Firewall - Plati - 16.04.2009

to jeszcze RC -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

post 7

Edit: A jednak to wersja finalna!!! Ściągnijcie z tego linka co podał Czullo i spójrzcie we właściwości pliku
oto mój screen bo już zainstalowałem -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Jurek - 16.04.2009

lunaticdreams napisał(a):Ja z kolei uważam że dobrze skonfigurowana zapora systemowa,Plus sofcik typu Defensewall lub Geswall to świetna ochrona kompa(czasem na żądanie przejadę Avirką ale i tak nic nie znajduje)

A jeśli chodzi o samą zaporkę systemową...........................jest tak bardzo krytykowana sam nie wiem za co,mnieani razu mnie nie zawiodła.....wystarczy tylko odpowiednia konfiguracja.
Głównie narzekanie na zaporkę systemową bierze się z tego co ktoś wyczyta a niekoniecznie jakiś mądrala to pisze,i tak tworzy się opinia że systemowa jest ble,a cała reszta wypas.

zresztą sami wiecie jak to bywa z testami,


Mnie zapora systemowa zawiodła wielokrotnie przy połączeniu z netem na zwykłym modemie DSL. Jeżeli chodzi o DW, to jest zupełnie inna śpiewka Smile

mbm86 napisał(a):Nie ulega kwestii, że to znakomity choć mało znany w Polsce firewall. Nawet w portalu dobreprogramy.pl go nie ma, ale Aviry AntiVira Premium również


Też do nich pisałem w tej sprawie. Mają chyba fobię na punkcie OA i Aviry Premium, za to trzy wersje słabiutkiego ArcaVira wstawili Smile

mbm86 napisał(a):Jurek a to przypadkiem nie jest Avira Premium ? Smile


Używam Aviry Personal i wolę ją nawet od Premium Smile


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 17.04.2009

czullo napisał(a): Pojawil sie finalny Online Armor Free 3.5.0.9 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



I gdzie jest ta wersja?Ten link nie działa!


Re: Online Armor Firewall - yngve - 17.04.2009

Pablosss napisał(a):2. Jakim cudem wersja Free mniej obciąża kompa od Premium skoro ma te same właściwości co wersja płatna? Możesz to jakoś sensownie wytłumaczyć?

Poniewaz komponent WebGuard zabiera najwiecej jakies 50 mb ram, jak dobrze pamietam. Natomiast cala reszta okolo 10-15 mega. Stad tez Wersja free jest lzejsza.

Jurek napisał(a):Wczoraj z ciekawości zainstalowałem wersję 3.5.0.6 i komputer się bez przerwy restartował. Musiałem wejść w trybie awaryjnym i wyinstalować to cudo.

Tez mialem taki problem, w koncu udalo mi sie go zainstalowac, ale na czystym systemie. Poza tym blue screeny sie pojawialy. Stad tez mozna sadzic, ze wersja ta nie jest jeszcze do konca stabilna.


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 17.04.2009

Najlepiej instalować programy tego typu na czysty system!Ja tak zrobiłem i chodzi git ale wersja3.5.0.6 bo 3.5.0.9 nie mogę znikąd pobrać a nawet jak klikam ,,Click here to check for updates " to nie znajduje nowszej wersji!


Re: Online Armor Firewall - Creer - 17.04.2009

Ok wlasnie zainstalowalem wersje Online Armor 3.5.0.9- roznic miedzy 3.5.0.6 a ta wersja poza ciut mniejszym zuzyciem zasobow - nie widze, trzeba poczekac na Changelog.

Jesli chodzi o wersje Free, Mike Nash usunal wersje ktora byla pod linkiem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, poniewaz wg zespolu TallEmu, wersja ta mimo oznaczenia .0.9 - nie byla wersja finalna. Wersja finalna OA Free ukaze sie za kilka dni na download.com, wg informacji ze strony glownej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Plati - 17.04.2009

Changes:
Online Armor v.3.5.0.9 Released
April 16th, 2009

Online Armor: 3.5.0.9 (patched)
Online Armor AV+: 3.5.0.9 (patched)
Online Armor FREE: 3.0.0.190

Whats New:
• Fixed: Security vulnerability
• Fixed: OA services crashing or not starting
• Fixed: OA doesn''t remember some settings for unknown programs in advanced mode
• Fixed: Network performance issue for certain transfers over a LAN causing high CPU usage
• Fixed: Can''t connect to sites in Banking Mode
• Fixed: OA forgets passwords
• Fixed: History does not clear after reboot
• Fixed: IPHLPAPI.DLL crash
• Fixed: HIPS should properly identify processes
• Fixed: Hotkeys cannot be disabled
• Fixed: User defined or edited hotkeys not functioning correctly
• Fixed: Compatibility problem with KAV 2009 on Vista
• Fixed: 16 bit applications run without alerting
• Fixed: Problems importing sites.sav files
• Fixed: eMule issues
• Fixed: Webshield causes ESPN FantasyCast to freeze
• Fixed: Settings backup fails
• Fixed: Wildcard character (question mark) not working properly - now adds matching subdomains to Web Sites list
• Fixed: Domain masks are not handled properly
• Fixed: Several blue screen issues
• Fixed: Process misidentification
• Fixed: Problems returning from standby/hibernation
• Fixed: Issues with Carbonite backup service
• Fixed: Homepage change bug
• Fixed: Issues with Sandboxie
• Fixed: Many random/unpredictable issues including hangs and crashes (overall many stability problems fixed)
• Many other minor fixes
• Improved: Leaktest protection
• Improved: Fewer popups
• Improved: Cleanup during uninstall
• Improved: Better support for lower resolutions
• Many other minor improvements
• New: Banking website learning (right-click URL in Web Sites and select Learn)
• New: Realtime OASIS lookup
• New: Inline ActiveX blocking (no more popups)
• New: Notification dialog while in post-install learning mode
• New: Protection against screen capture keyloggers
• New: ICMP and ARP logging in the firewall log
• New: Monitoring for BITS (Background Intelligent Transfer Service) jobs
• New: Hidden process detection
• New: Filter state saving and deletion of old filters in firewall log viewer
• New: Filtering options for Programs and Autoruns
• New: Installer and Uninstaller detection
• New: Protection against leaktest that manipulates GUI
• New: GUI auto-lock feature - when a password is set, the GUI will be automatically locked when the computer has been idle for 90 seconds
• New: Proxy support during activation
• New: Firewall status can be set to display public IP from behind


Re: Online Armor Firewall - asg - 18.04.2009

Zazdroszczę Wam. Ja po instalacji OA mogę oglądać tylko swoją tapetę pulpitu (bez ikonek, paska itp)


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 18.04.2009

Też tak miałem ale od wersji 3.5.0.3 już tak nie mam!Nie wiem czym taie coś jest spowodowane?!


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 18.04.2009

Niech jeszcze raz ktoś będzie na tyle uprzejmyipoda mi linka do nowego finalnego OA free,o ile wylazł już.


Re: Online Armor Firewall - Plati - 18.04.2009

lunaticdreams napisał(a):Niech jeszcze raz ktoś będzie na tyle uprzejmyipoda mi linka do nowego finalnego OA free,o ile wylazł już.


nie ma jeszcze.


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 19.04.2009

Online Armor Free Edition 3.5.0.9

Nie instalowałem ale prawoklikiem sprawdziłem i to jest ta wersja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zainstalował i potwierdzam, że jest to finalna wersja 3.5.0.9
Bardzo ciekawy firewall z HIPS. Konfiguracja jest dość prosta i przystępna, coś pomiędzy Comodo i Outpostem.

Pierwsze wrażenie po przesiadce z Outposta, to większe obciążenie kompa i nieznaczne zwolnienie otwierania stron internetowych a nawet zrywanie połączeń z niektórymi stronami,.
OA podobnie jak Outpost posiada tryb automatycznego uczenia się, który jest idealny dla niezaawansowanych i leniwych użytkowników, ponieważ nie ma wysyłania zapytań.

Jeżeli dopracują ten program to OA będzie ciekawą propozycją do zestawu zabezpieczającego.


Re: Online Armor Firewall - Plati - 20.04.2009

Jurek napisał(a): Online Armor Free Edition 3.5.0.9

Nie instalowałem ale prawoklikiem sprawdziłem i to jest ta wersja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zainstalował i potwierdzam, że jest to finalna wersja 3.5.0.9

To jest ''niepotwierdzona'' finalna werjsa OA Free. Potwierdzona (tzn. niejako zatwierdzona przez Tallemu) wersja ukazę się za kilka dni na download.com

Jurek napisał(a):OA podobnie jak Outpost posiada tryb automatycznego uczenia się, który jest idealny dla niezaawansowanych i leniwych użytkowników, ponieważ nie ma wysyłania zapytań.


a nie mówiłem? Tongue