SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 03.03.2013

Czy Online Armor ma u was również takie wahania jeżeli chodzi o użycie procesora ? Są momenty (najczęściej tuż po starcie systemu), kiedy CPU sięga mi 100% i jak spojrzę w Task Managera, to winowajcą jest właśnie OA. W ''''szczycie'''' oasrv.exe potrafi zżerać ponad 100 MB RAM-u. Nie wiem czy to normalne żeby on tak cały czas ''''mielił'''' w tle a RAM-u mam niemało (6 GB).


Re: Online Armor Firewall - facecik - 03.03.2013

Generalnie, monitor systemu w OA potrafi żreć więcej CPU i ramu niż niejeden pakiet, poza tym bardzo skuteczne narzędzie Grin


Re: Online Armor Firewall - gregor1213 - 08.03.2013

Mam pytanie ,co oznacza kłódka na na pasku szybkiego uruchomienia Online Armor


Re: Online Armor Firewall - dar3k - 08.03.2013

To znaczy, że OA jest w trybie bankowym.


Re: Online Armor Firewall - gregor1213 - 08.03.2013

ustawiony jest na standardowy


Re: Online Armor Firewall - dar3k - 08.03.2013

Masz wersję free czy premium?


Re: Online Armor Firewall - gregor1213 - 08.03.2013

premium


Re: Online Armor Firewall - dar3k - 08.03.2013

No to musi być to tryb o którym wspomniałem. Sprawdź jeszcze raz pp myszki na ikonie i spróbuj wybrać inny.


Re: Online Armor Firewall - gregor1213 - 08.03.2013

teraz mi wyskoczy komunikat tryb nauki , a te tryby zmieniałem i nic nie daje


Re: Online Armor Firewall - dar3k - 08.03.2013

Nie chodzi o to. Polecam stronę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Wybierz jeden z trybów: standard, ekspert lub bank. W twoim przypadku ekspert lub standard.


Re: Online Armor Firewall - gregor1213 - 08.03.2013

jak zamienię na inny tryb dalej jest ta kłódka


Dodano: 08 mar 2013, 19:05

już wiem miałem zablokowany cały ruch sieciowy i dlatego miałem kłódka

dzięki dar3k


Re: Online Armor Firewall - dar3k - 08.03.2013

Tego nie wziąłem pod uwagę. Nigdy nie blokowałem internetu za pomocą OA.


Re: Online Armor Firewall - rafikrafiki - 20.04.2013

Może mi ktoś powiedzieć. Czy do Online Armor można dodać Mamutu ? Czy też mamut jest już w tym firewallu ?


Re: Online Armor Firewall - ichito - 20.04.2013

Można bez problemów...wykrywają nieco inaczej i nie ma konfliktów między nimi. U mnie działały razem bez problemów jako jedyne zabezpieczenie na XP. Kwestia tylko czy użytkownik daje radę sobie z komunikatami, których w określonych sytuacjach może być nieco Smile


Re: Online Armor Firewall - rafikrafiki - 20.04.2013

A to całe szczęście bo aktywowałem licencję na mamutu. Myślałem, że jest nie aktywna, a tu niespodzianka. sprawdziłem program na paczce malware, wszystko zablokował, jednak na jednym poległ. Na tym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - krisbtm - 02.05.2013

Witam,
postawiłem win 8 na moim lapku i po zainstalowaniu OA mam dosyć sporę nierozpoznanych programów i wpisów w autostarcie..
na 99% to systemowe, ale zatem się wysuwa pytanie - czemu OA ich nie wyłapał jako takowe, skoro jest kompatybilny z win 8?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 02.05.2013

Może dlatego że są systemowe? Poza tym pytanie kiedy te wpisy zostały wykryte. Jeśli podczas startu systemu, to jest to normalne zachowanie.


Re: Online Armor Firewall - krisbtm - 02.05.2013

Tak podczas pierwszego uruchomienia.. Ale na win7 jak się nie mylę OA od razu wszystko dodał do zaufanych.


Re: Online Armor Firewall - ziomzielony - 18.05.2013

Niby program jest fajny,ale coś mi się on nie podoba mianowicie ten cały OA czasami,a nawet często przez ten progs jest większe zużycie CPU już bym wolał gdyby pobierał więcej pamięci ram niż procesor.Przykład program multimedialny powinien zużywać mało CPU wystarczy na pulpicie pomachać myszką i już kosi z góry do 30%.
Czy nawet proces explorer.exe wystarczy szybko pomachać myszką na pulpicie i już bierze do 44% CPU.A także zauważyłem jak jest otwarty firefox i też jak pomachamy szybko myszką też robi zużycie CPU.Nawet nie raz proces oasrv.exe potrafi też kosić sobie CPU,ale w tym przypadku to już jest mniejsze zapotrzebowanie do 12% a czasem do 20%.
Nie miałem takich problemów z Pakietem od Comodo.


Re: Online Armor Firewall - Ambient - 18.05.2013

Z własnego doświadczenia wiem (głównie przygody z Outpost-em), że prawidłowe działanie programów jak HIPS/Firewall zapewni jedynie instalacja na czystym systemie. Niby jest ok, ale pojawiają się czasem właśnie takie nieprawidłowości. Druga sprawa wspólpraca z antywirusem i wykluczenia folderów.