SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Havezek - 18.05.2013

Ja go miałem zanim przeszedłem na Pandę , i powiem tak przed nim korzystałem dawno temu z kerio po którym miałem mieszane uczucia , po kerio był zonealarm ten najzwyklejszy darmowytu nawet byłem zadowolony ale zdarzało mu się mulić komputer. Gdy przeszedłem na OA byłem zadowolony , mi nie obciążałkompa , nie gryzł się z antywirusem a w dodatku ma dość porządne funkcje bo ma antykeylogerabodajże z tego co pamientam ochronę przeglądarkino i jest za darmo , bo można wybrać opcjęz licencją darmową. Tak więc ja polecam.


Re: Online Armor Firewall - ziomzielony - 18.05.2013

Online Armor ma dobry potencjał nie powiem sprawdzałem symulacje keyloggera i Online Armor tak blokuje,że nic nie przechwytywuje z klawiatury nawet żadnej litery czy znaków po prostu czystka to właśnie wielki plus.
Mały minus potrafi przejąć coś ze schowka jakbyśmy coś kopiowali jakiś tekst wtedy akurat tutaj nie ma tego zabezpieczenia,ale to szczegół.
Tylko nie wiem dlaczego jest tak zasobożerny na procesor.
Wystarczy nieaktywna strona w firefoxie i windows media player bądź zamiast wmp to xion audio player i proc przy aktywnych ruchach myszki idzie do 77% bądź ponad 80%
Firewall systemowy wyłączony tak jak i defender.Z antywirusa aktualnie używam Aviry Free,więc nie powinno coś się gryźć ba nawet dodałem w OA wyjątek/wykluczenie na Avire.System jest według mnie czysty.Nic się nie tnie szybko działa nic nie modyfikowane w windowsie.
Windows Oryginał także nie wiem czy tak już bywa z OA na win7 64 bit czy jednak coś jest nie tak.


Re: Online Armor Firewall - Wedrowycz - 18.05.2013

Wybrobuj Privatefirewall''a, oferuje wieksza ochrone niz OA Free, jest lekki, nie szarpie prockiem no i ma ochrone przeciw keyloggerom, czy tez wykradaniem danych ze schowka.


Re: Online Armor Firewall - Maro95 - 18.05.2013

Skoro Online Armor jest za ciężki to PrivateFirewall będzie chyba najlepszym rozwiązanie. PFW jest darmowy i zapewnia większą ochronę niż darmowy OA free. Sam dawniej korzystałemzPrivateFirewall i sobie chwalę ten program (skuteczny, intuicyjny, darmowy, mało zasobożerny). Jedyną wadą jest brak polskiej wersji językowej, ale z drugiej strony kto w obecnych czasach nie zna angielskiego na tyle, żeby bez problemupoustawiać sobie ten program według własnych preferencji.


Re: Online Armor Firewall - ziomzielony - 18.05.2013

A,więc spróbuje sprawdzić PrivateFirewalla z wiązku z tym czy polecacie tam jakieś zmiany czy wystarczą standardowe ustawienia ?


Re: Online Armor Firewall - Wedrowycz - 18.05.2013

Standardowe wystarcza.


Re: Online Armor Firewall - Havezek - 18.05.2013

ziomzielony napisał(a):Tylko nie wiem dlaczego jest tak zasobożerny na procesor.
Wystarczy nieaktywna strona w firefoxie i windows media player bądź zamiast wmp to xion audio player i proc przy aktywnych ruchach myszki idzie do 77% bądź ponad 80%
.


Ja szczerze powiedziawszy nie doświadczyłemby mi tak procek albo ram zjadało , może to zależy od konfiguracji ,ale jeśli chodzi o sam program to i tak dobry wybór , jeśli natomiast ciebie zwalnia komputer możesz spróbować to co inni polecają Smile pozdrawiam.


Re: Online Armor Firewall - ziomzielony - 18.05.2013

Nie wiem czy dalej wypada tutaj pisać na temat PrivateFirewall,ale też będzie związane z OA także myślę,że nie będzie problemów...
Do rzeczyTonguerivateFirewall jest jednak lżejszy,ale nie dużo za to jednak jest bardzo dziurawy zrobiłem symulacje na PrivateFirewall i porażka na całej linii.
Raz wszystko przechwytywuje nam z klawiatury także w razie "w" keyloggera mamy klawisze z klawy wszystkie przechwycone.
Dwa Avirka nawet wersji Free powiadamia przy instalacji,że występuje konflikt z PrivateFirewall.
Także w końcowej wersji werdyktu zostaje spowrotem przy OA ma jednak tą swoją ochronę i jakby nie było ma dobre czytelne komunikaty no i monitor połączeń.Cóż trochę ma zapotrzebowanie czasami na procka,ale mimo wszystko myślę,że nie jest źle zostawiając OA.


Re: Online Armor Firewall - Havezek - 18.05.2013

No na pewno nie będzie to zły wybór zostając przy OA , no chyba że masz spowolnienia aż takie że przekłada to się na komfort pracy.


Re: Online Armor Firewall - Wedrowycz - 18.05.2013

Dziwne, ja ostatnio robiłem test Zemany i Spyshelter''a i Privatefirewall sobie bez problemu poradzil. Wystarczy czytac powiadomienia i blokowac. To tak w ramach sprostowania.

@down:
posluzylem sie testem Zemany i Spyshelter''a, a nie korzystalem z ich zabezpieczen... Testowalem tylko i wylacznie Privatefirewall''a.


Re: Online Armor Firewall - ziomzielony - 18.05.2013

@up
Nic dziwnego bo korzystasz Zemany,a sama Zemana ma te zabezpieczenia przed przechwytywaniem znaków z klawiatury i ma taką w sobie opcje,że jak coś wstukujesz na klawie to Zemana szyfruje na jakiś dziwny znak/krzaczek/unicode.A samo PrivateFirewall takiego czegoś nie ma.Ma właśnie to wszystko OA tylko działa trochę inaczej zamiast szyfrowania na jakieś znaczki/krzaczki/unicode OA po prostu tak zabezpiecza,że jakbyś nic nie wpisywał na klawie po prostu pustka jakby wcale nie korzystało się z klawiatury.Do tego zabezpiecza wszystko jeśli chodzi o stuki z klawy.Bo już Zemana to ma zależne jak ma dodane do bazy,także np.może nie obsługiwać jakiegoś programu i wtedy nie szyfruje klawy,a zazwyczaj w Zemanie wiele rzeczy jest nie kompatybilne Grin zaś OA wszędzie na wszystkich programach zabezpiecza.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 19.05.2013

Nie pamiętam już wstępnych ustawień w Privatefirewall..."od zawsze" mam swoje Smile ale wydaje mi się, że domyślnie nie jest włączona w opcjach zaawansowanych detekcja procesów oraz "system anomaly detection" czyli funkcje blokera behawioralnego. Poza tym można przejść do trybu ręcznego zatwierdzania i mieć tryb "paranoidalny". Odnośnie wykrywania logerów...wystarczy w panelu Process Monitor wejść dwuklikiem w jakikolwiek proces i zobaczyć w pojawiającym się okienku tzw. Process Inspection Rules listę kontrolowanych aplikacji...one są ustalane automatycznie wg reguł filtrowania i naszych zezwoleń, ale możemy je zmieniać samemu.


Re: Online Armor Firewall - tobster - 31.05.2013

Czemu po instalacji OA Free ping w grach ON-LINE (CS 1.6) wzrasta z 10-15ms do 35-45ms ? (ten sam serwer, te same obciążenie serwera, wyłączenie OA Free powoduje powrót pingu do normy).


Re: Online Armor Firewall - Waves - 01.06.2013

tobster napisał(a):Czemu po instalacji OA Free ping w grach ON-LINE (CS 1.6) wzrasta z 10-15ms do 35-45ms ? (ten sam serwer, te same obciążenie serwera, wyłączenie OA Free powoduje powrót pingu do normy).


Ruch sieciowy jest filtrowany przez program i tak wychodzi Tongue


Re: Online Armor Firewall - tobster - 01.06.2013

No tak, ale w przypadku innych FW, ping wzrasta o 5ms (CIS, Private).


Re: Online Armor Firewall - ichito - 03.06.2013

Możliwe, że to także przez stałe połączenie z chmurą AntiMalwareNetwork...chmura jest włączona domyślnie, więc spróbuj ją wyłączyć w opcjach. Możliwe też, że w zakładce zapory masz oznaczoną sieć jako niezaufaną...ale nie wiem, czy to na pewno ma wpływ na opóźnienia.


Re: Online Armor Firewall - Galactico - 03.06.2013

Cy ta zapora jest dalej rozwijana? I jak wygląda sprawa tego Run Safer? Co to za opcja dokładnie?


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 03.06.2013

Galactico napisał(a):Cy ta zapora jest dalej rozwijana? I jak wygląda sprawa tego Run Safer? Co to za opcja dokładnie?

Jest rozwijana.
Run Safer:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Google nie gryzie.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 03.06.2013

Galactico napisał(a):Cy ta zapora jest dalej rozwijana? I jak wygląda sprawa tego Run Safer? Co to za opcja dokładnie?

NO tak chyba z pół roku nie było aktualizacji, ale nawet jak sam silnik nie jest aktualizowany, to i tak wszystkie bazy aktualizują się na bieżąco, więc nie bardzo bym się martwił jakimś przedawnieniem softu. Co do trybu "RunSafer"...będę nieskromny i zacytuję sam siebie Wink
Cytat: Tryb „Run Safer” – czyli tryb bezpiecznego uruchamiania wybranych aplikacji. Czym to „się je”? Powszechną praktyką wśród użytkowników jest korzystanie z konta administratora, co automatycznie może zezwalać na niechciane lub niepożądane modyfikacje w systemie; z drugiej stron możemy również używać kont z ograniczonymi uprawnieniami (LUA), a to z kolei nakłada restrykcje na wszystkie aplikacje i jak wiadomo w stosunku do wielu z nich często używanych bywa czasem mało komfortowe. „Run Safer” jest właśnie wyjściem z tej sytuacji czyli daje możliwość uruchamiania wybranych aplikacji w trybie użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami. Zalecany jest do przeglądarek internetowych, odtwarzaczy multimedialnych, komunikatorów, programów pocztowych, programów biurowych (procesory tekstów, arkusze kalkulacyjne, tworzenie prezentacji), przeglądarek plików, menadżerów pobierania, itp. oraz uruchamiania nieznanych aplikacji. Do funkcji tej mamy dostęp na kilka sposobów – z panelu „Programs”, z ikony programu na pulpicie czy podczas pierwszego jego uruchomienia otrzymując o nim komunikat monitora systemu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Efekt jest taki sam jak działanie DropMyRights na przykład, co widać na przykładowych screenach - pochodzą z DMR ale w Run Safer wygląda to tak samo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Ambient - 06.06.2013

Zakochałem się w tym HIPS-ie. To jest to co mi brakuje czasem w Outpoście. Uwielbiam tak konkretne i szczegółowe opisy. W jednym oknie mamy ścieżkę uruchomienia i co mnie rozwaliło adres strony do której chce się połączyć za pośrednictwem zaufanej aplikacji - wszystko podane jak na tacy. MistrzostwoSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]