SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - facecik - 06.06.2013

HIPS z OA jest po prostu bezkonkurencyjny , gdyby jeszcze nie było tak ciężko to by było idealnie.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 07.06.2013

No nie inaczej myślę Grin
U mnie na Win7 zestaw jest podobny OA Free i SS Premium Smile Do tego tryb RaunSafer w OA dla podatnych aplikacji i Toolwiz Time Freeze jako wirtualizer zamiast piaskownicy.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.06.2013

Teraz pomyślcie co to będzie za hit gdy zostanie wydany Emsisoft Internet Security, EAM i OA w jednym programie Smile


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 07.06.2013

Eugeniusz napisał(a):Teraz pomyślcie co to będzie za hit gdy zostanie wydany Emsisoft Internet Security, EAM i OA w jednym programie Smile

Biorę to w ciemno Cool
Tylko kiedy to się stanie... Sad


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.06.2013

W mniej niż 5 lat, ale nie pytajcie skąd taka liczba.


Re: Online Armor Firewall - ziomzielony - 18.06.2013

Właśnie coś mam problem z tym OA,a mianowicie chodzi o wysoki ping w grze bf właśnie zdołałem wykluczyć winę netu wyłączając OA i ping idzie ostro w dół do normalnych rozmiarów 43-60,bo z OA niestety ale wahania pingu nawet idą do 500+ przy necie 30mb to śmieszne i niedorzeczne czy ktoś zna na to jakieś lekarstwo ?


Re: Online Armor Firewall - Ambient - 19.06.2013

Sprawdzałem u siebie kilka krotnie z zaporą sieciową W7 a OA, Outpost. Co prawda Outpost tutaj miał najmniejsze pingi, ale dużej różnicy do OA nie było. Instalowałeś wcześniej jakąś zaporę?


Re: Online Armor Firewall - ziomzielony - 19.06.2013

Wcześniej miałem zaporę comodo,ale dawno ją wywaliłem upewniając,że nie ma jakiś śmieci nawet z menadżera urządzeń wywalałem jakieś pozostałości w sterach po comodo.
Tak,więc nie mam żadnej innej zapory oprócz OA poza tym nawet standardowa systematowa zapora jest kompletnie wyłączona .
Problem dotyczy akurat gry bf być może OA gryzie się z Punkbusterem nie wiem,wiem tylko,że ping skacze.Na początku gry jak pokazuje/wczytuje listę serwów ping jest ukazany niski,lecz jak za chwilę wejdziemy do gry czy przed wejściem do gry odświeżymy dany serwer ping skacze do dziwnych wysokich pingów.

W sumie to też zauważyłem,że OA w jakiś sposób też blokuje nawet frapsa niby zezwalamy wszystko na zezwalaj,lecz po uruchomieniu program nie reaguje na żadny klawisz.Fraps nawet w rogu ekranu nie wyświetla fpsów.
Nie wiem czy z tym frapsem to wina jest u mnie czy to jakaś ochrona OA czy też jednak jest to jakaś kolizja zgryzu OA pomiędzy frapsem.


Re: Online Armor Firewall - Konto usunięte - 12.08.2013

Przy okazji innego tematu przypomniało mi się, ale zapytam tutaj nie tam.
Czy ktoś wie, z czego wynika ten problem kompatybilności z VirtualBoksem?
To bardzo popularne oprogramowanie do wirtualizacji, darmowe i na wiele platform, a więc i bardzo wygodne.
Niestety, gdy sam chciałem po raz kolejny spróbować OA stanąłem przed murem i... wycofałem się, bo za często używam VirtualBoksa, aby z niego rezygnować.
Inne aplikacje nie mają tego problemu, czy jest jakaś szansa, że to zostanie poprawione (uważam to za błąd)?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 12.08.2013

Myślę że ja mam największą wiedzę na ten temat, więc odpowiem.

Wpis w rejestrze wykrywany przez Online Armor:
HKLM\System\CurrentControlSet\Services\VBoxNetFlt

Pliki sterowników VirtualBox:
VBoCrazerv.sys
VBoxNetAdp.sys <- ten powoduje blue screeny, można to podobno rozwiązać stosując inną metodę łączenia maszyny wirtualnej z siecią, ale nie pamiętam która (mostkowanie, NAT, nie pamiętam jak to się ustawiało)
VBoxUSBMon

Deweloperzy Emsisoftu zgłaszali to firmie Oracle, a nawet proponowali kompletne rozwiązania w kodzie Virtualboksa. Niestety, Oracle nie odpowiada na prośby.

Temat na forum Virtualboksa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - dolar444 - 12.08.2013

VBoxNetAdp.sysusuniecie tego cudeńka otworzył się instalator Smile

Przyznam ze ręcznie trzeba było szukać Smile A dokąłdnie w HKEY_Local_MACHINE

dzięki wielkie Eugeniusz Smile


Re: Online Armor Firewall - Konto usunięte - 12.08.2013

@dolar444:
Po prostu mi się przypomniał problem, z którym sam się zatknąłem i którego sam byłem ciekaw.
Szkoda, że Oracle nic z tym nie zrobi. Ja mam za wiele maszyn na vboxie aby z tego rezygnować, a migracja do czego innego nie zawsze jest możliwa..


Re: Online Armor Firewall - dolar444 - 12.08.2013

lukasamd zgadza się Smile.

teraz pytanie takie mam pierwszy raz do czynienia z tą zapora. Czy ją w jakiś sposób trzeba skonfigurować ?? jakiś poradnik czy wystarczy zainstaluj i surfuj Grin hehe ?? tu mam mała wiedzę w konfiguracji takich rzeczy ??

i jeszcze pytanie takie w Online jest taka zakładka domeny można dodać sobie tam stronę banku lecz tak sie zastanawiam czym sie w tym różni status Zaufany od Chroniony ?? dziwne pytania lecz proszę o wyrozumiałość Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 12.08.2013

Strony banków dodajesz jako "chroniony". Status zaufany to przeciwieństwo statusu blokowanego, więc chyba nie muszę tłumaczyć Smile

Tu masz informacje po angielsku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może uda mi się to przetłumaczyć.


Re: Online Armor Firewall - dolar444 - 12.08.2013

no tak nie trzeba tłumaczyć tego przeciwieństwa Smile

W takim razie dam jako chronione Smile


Re: Online Armor Firewall - ichito - 15.08.2013

dolar444 napisał(a):teraz pytanie takie mam pierwszy raz do czynienia z tą zapora. Czy ją w jakiś sposób trzeba skonfigurować ?? jakiś poradnik czy wystarczy zainstaluj i surfuj

Właściwie możesz używać zaraz po zainstalowaniu...program sam przeprowadzi wstępną konfigurację sprawdzając i porównując zasoby systemu (programy, procesy, autostart, serwisy, dostęp do sieci) ze swoją chmurą Anti-Malware Network...jeśli coś będzie niejasne dla niego, to otrzymujesz komunikat do podjęcia decyzji. To odnośnie podstawowych reguł...możesz sam oczywiście nadawać/modyfikować reguły dla procesów, dostęp do sieci wybranych programów w zależności, jak bardzo chcesz się uszczelnić.
Ponad dwa lata temu postała recenzja dla OA Free...program od tego czasu się zmienił - ma polską wersję, zmienioną bazę zagrożeń, brak też już kreatora konfiguracji, ale parę rzeczy przydatnych może znajdziesz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - dolar444 - 15.08.2013

Przeczytam sobie Smile.

Jak mówisz mam już kilka dni i nie wygląda ta Zapora na jakaś skomplikowaną. dzięki serdeczne za odpowiedź.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 20.08.2013

Fabian Wosar upublicznił na forum Wilders Security informację, że trwają wewnętrzne testy Online Armor 7 Beer


Re: Online Armor Firewall - Ambient - 20.08.2013

Eugeniusz napisał(a):Fabian Wosar upublicznił na forum Wilders Security informację, że trwają wewnętrzne testy Online Armor 7 Beer

INFO DNIA!!...Mam nadzieję, że nie próżnowali przez ten ostatni rok i będzie to porządny update. Liczę m.in na wzmocnienie (w pewnych aspektach) ochrony na systemach x64 i poprawę współpracy z Sandboxie, obecna wersja zamraża system przy próbie uruchomienia pliku w piasku.


Re: Online Armor Firewall - Miquell - 21.08.2013

Eugeniusz napisał(a):Fabian Wosar upublicznił na forum Wilders Security informację, że trwają wewnętrzne testy Online Armor 7 Beer
[quote="Ambient"] poprawę współpracy z Sandboxie, obecna wersja zamraża system przy próbie uruchomienia pliku w piasku.
Ambient , w jakiej wersji Win występuje ten problem? U mnie na XP i Win7 OA współpracuje z SBIE bezproblemowo...