SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Ambient - 21.08.2013

Win7 x64. Wystarczy wymusić uruchomienie przeglądarki w SB (wersja płatna) i kliknąć na jakiś link np. na niusa w programie OA.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 03.09.2013

Emsisoft Online Armor 7.0.0.1860 with BETA updates enabled:
  • Keylogger alerts for trusted programs – fixed.
  • Blocking certain installers on x64 – fixed.
  • BSOD in NDIS packet filter – fixed.
  • BSOD when accessing long registry keys – fixed.
  • Digital signatures no being processed on Windows 7 & 8 – fixed.
  • All domains are visible now.
  • Setup file size reduced by 60%.
  • Improved updates download speed.
  • Uninstaller hangs occasionally – fixed.
  • Blocking pending connection requests if a network-related popup is active – fixed.

Od siebie dodam jeszcze zaktualizowane polskie tłumaczenie.


Re: Online Armor Firewall - wojek - 03.09.2013

OK, a czy wersja 6.0.0.1798 beta wejdzie do użytku?
obecny build jest już bardzo długo, faktycznie jest stabilny


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 03.09.2013

Myślę, że następna wersja stabilna będzie już z gałęzi 7.x.


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 04.09.2013

Ha, extra, akurat kiedy do mnie dotarło, że nasz pupil ma prawie roczek - wszystko wprawdzie bez zająknięcia, ale i tak tęskno do jakiejś nowości.

Oby tym razem - wbrew nowoczesnym trendom - nowe oznaczało lepsze, a nie odwrotnie brr
Trza wierzyć Wink


Re: Online Armor Firewall - wojek - 04.09.2013

w razie czego trzeba będzie zrobić downgrade do obecnego builda


Re: Online Armor Firewall - dolar444 - 04.09.2013

Mam pytanie bo nie mogę sie doszukać jednej rzeczy. Naprowadzono mnie w jednym temacie na to. Wiecie może dlaczego OA nie występuje w testach matousec.com ??
Jak gdzieś było to muzę tu u nas na forum poruszone niech najwyżej zarzuci linkiem i jakos sie dokopie do tego. Chyba ze będzie taki uprzejmy i krótko mi napisze.
Pozdrawiam.


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 04.09.2013

dolar444 napisał(a):Mam pytanie bo nie mogę sie doszukać jednej rzeczy. Naprowadzono mnie w jednym temacie na to. Wiecie może dlaczego OA nie występuje w testach matousec.com ??
Jak gdzieś było to muzę tu u nas na forum poruszone niech najwyżej zarzuci linkiem i jakos sie dokopie do tego. Chyba ze będzie taki uprzejmy i krótko mi napisze.
Pozdrawiam.

Na forum WS jest nieco napisane:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 04.09.2013

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - dolar444 - 04.09.2013

dzięki serdeczne panowie za literaturę zajmę się nią poczytam trochę. może nie dzisiaj wszystko resztę dokończy się jutro.
Dzięki serdeczne raz jeszcze za tak szybką też odpowiedź.


Re: Online Armor Firewall - wojek - 04.09.2013

kiedyś, jeszcze za Tall Emu, OA był w testach matouseca zawsze w ścisłej czołówce,
wygrywał na przemian z Comodo, jeszcze Outpost był zawsze blisko,
potem też PCTools firewall;no, teraz to już inne czasy...

zresztą, podobno matousec testuje HIPSy, a nie stricte firewalle...


Re: Online Armor Firewall - ichito - 05.09.2013

Testy Matouska od ponad 3 lat nie są oficjalnie testami zapór..zmieniły nawet nazwę na testy ochrony proaktywnej, a pod koniec 2011 właściwie testują rozwiązania tylko na systemy 64-bit.


Re: Online Armor Firewall - heros1303 - 05.09.2013

Takie małe pytanie? Czy wam OA też wam zawiesza pc gdy załączycie w sandboxie FF i wejdziecie na youtube - strona główna od razu mi zawiesza?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 05.09.2013

Dodaj folder instalacyjny Sandboxie do listy wykluczeń.


Online Armor 7.x (beta i stabilne) - ichito - 06.09.2013

Postanowiłem założyć nowy wątek dla OA, ponieważ wersja 7...i oczywiście 6...znacznie różnią się od wcześniejszej rozwijanej jeszcze w Australii przez Mike''a Nasha (Tall Emu Pty). Lista zmian w najnowszej wersji rozwojowej podanej na forum przez Eugeniusza
Eugeniusz napisał(a): Emsisoft Online Armor 7.0.0.1860 with BETA updates enabled:
  • Keylogger alerts for trusted programs – fixed.
  • Blocking certain installers on x64 – fixed.
  • BSOD in NDIS packet filter – fixed.
  • BSOD when accessing long registry keys – fixed.
  • Digital signatures no being processed on Windows 7 & 8 – fixed.
  • All domains are visible now.
  • Setup file size reduced by 60%.
  • Improved updates download speed.
  • Uninstaller hangs occasionally – fixed.
  • Blocking pending connection requests if a network-related popup is active – fixed.

Od siebie dodam jeszcze zaktualizowane polskie tłumaczenie.

Na forum Wildersów Fabian Wosar z Emsi podał listę nieco bardziej uszczegółowioną

Cytat: Here is the full change log by the way:
Full Windows 8.1 support.
Asynchronous connection handling. This way existing connections will no longer be blocked by pending firewall alerts.
Improved processing of digital signatures that use special hash and time stamp algorithms.
Improved banking mode. Now all domains that are trusted are visible to the user to avoid confusion about implicitly trusted pages as well as white-listed pages.
Improved rule processing for better performance.
Improved compatibility with Chrome-based browsers as well as Sandboxie, VoodooShield, and several other security applications.
Improved updates. Online Armor now uses the same content delivery network that is used by Emsisoft Anti-Malware to provide the best download speeds for all our users.
All unnecessary Online Armor ++ components have been removed, reducing the download size by about 60%.
More than 300 bug fixes overall. Between them various possible blue screens on Windows 7 and 8 systems.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Interesujące jest...wygląda, że oficjalne...stanowisko Emsi na temat rozbudowy nowych funkcji modulu HIPS szczególnie pod kątem dyskutowanych w wątku możliwości "anty-logger"...poniżej cytat (podkreślenie moje)

Cytat:
Fabian Wosar
Developer

It is a system protection. After all, the way around a firewall is to try to pass by as someone else by hijacking allowed processes for example. So Online Armor needs to protect those processes, and the system as a whole, to be able to guarantee that the process trying to access the internet right now is really that process and not malware looking like that process.

Of course it is possible to add all kinds of additional alerts to Online Armor, but the question remains whether or not these kinds of alerts are useful in context of a firewall. Online Armor was originally designed for average users like your moms and dads. It is important to us to get back to those roots, as you can''t finance a product like Online Armor just by trying to cater to "geeks" like the folks you find here at Wilders alone. Adding even more alerts, that arguably don''t belong into a firewall to begin with, would contradict that goal.

We won''t cut any existing features (as Online Armor has some anti-keylogging and screenlogging functions already), but we won''t add new ones that will add to the usability mess that Online Armor has been since version 3.0.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zainstalowałem sobie te wersję poprzez włączony kanał aktualizacji wersji rozwojowych (domyślnie jest wyłączony) i mogę powiedzieć, że program działa stabilnie i nie powoduje błędnego działania systemu, ale na pierwszy rzut oka wyskoczyły u mnie dwa dość ważne błędy w panelu zapory - brak opisu wykrytych sieci (zakładka "Interfejsy") oraz wykrytych w niej urządzeń ("Komputery") , co widać na screenach poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przydatna będzie na pewno odkryta możliwość zarządzania/edytowania adresów w panelu "Domeny" - jak widać można je teraz dodawać, usuwać, edytować, zmieniać uprawnienia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W ustawianym na żądanie w opcjach panelu "Debug" też jakby więcej teraz dano użytkownikowi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na razie jest OK...poza wymienionymi błędami...i należy mieć nadzieje, że kolejne poprawki spełnią nasze oczekiwania Smile


Re: Online Armor Firewall - sadam - 06.09.2013

Masz xp? Zauważyłeś może czy jest lżej dla systemu?


Re: Online Armor Firewall - ichito - 07.09.2013

Sprostowanie...opisane wcześniej błędy w panelu zapory nie były błędami programu. Okazało się, że wynikały z pozostawienia w systemie sterowników wcześniejszej zapory, którą był Look''n''Stop (pliki lnsfw.sysi lnsfw1.sysw katalogu C:\Windows\System32\drivers). Niestety samo ich usunięcie z dysku nie pomogło u mnie...trzeba było przeinstalować zaporę, żeby mogła na nowo wykryć prawidłowo sieć.
@sadam
Program jest bardziej funkcjonalny teraz, ale mam wrażenie, że pomimo podobnego zużycia zasobów, każda operacja związana z procesem jest jakby opóźniona o ułamek sekundy...uruchomienie programu, zamknięcie okna programu, otwarcie dokumentu - to wszystko niemal na granicy postrzegania jest jakby zatrzymane na chwilę jakby OA analizował wszystko. Może to ustąpi, bo program musi się "nauczyć" tego, co się dzieje w systemie, ale wydaje mi się że we wcześniejszej wersji tak nie miałem. na razie zostaję przy 7.
Zużycie zasobów na Win XP SP3 poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.09.2013

ichito napisał(a):Program jest bardziej funkcjonalny teraz, ale mam wrażenie, że pomimo podobnego zużycia zasobów, każda operacja związana z procesem jest jakby opóźniona o ułamek sekundy...uruchomienie programu, zamknięcie okna programu, otwarcie dokumentu - to wszystko niemal na granicy postrzegania jest jakby zatrzymane na chwilę jakby OA analizował wszystko.

Też coś takiego zauważyłem i zaczyna mnie to powoli irytować.


Re: Online Armor Firewall - wojek - 07.09.2013

to zaraportujcie to do Emsisoftu;
sporo osób liczyło, że nowy OA będzie mniej ''absorbujący''
(bo pamięci to chyba używa niewiele w nowej wersji, z tego co pokazał ichito)


Online Armor Free oficjalnie przestał istnieć - ichito - 28.09.2013

Tytuł może nazbyt emocjonalny, ale raczej dobrze oddaje moje refleksje. Firma Emsisoft, która od ponad trzech lat jest nowym właścicielem znanej i cenionej zapory Online Armor i która ten program rozwija...choć słowo "rozwija" brzmi nieco teraz jak szyderstwo...zamknęła stronę darmowej wersji tego programu. Żaden wyszukany link już do niej nie prowadzi, a efektem jest tylko sformułowanie "not found". Ale nie tylko to... na stronie wersji pełnej (płatnej) Online Armor nie znajdziemy żadnej informacji, że wersja darmowa istnieje...więcej nawet, jest oficjalna informacja, że OA nie jest programem darmowym
Cytat: No, it isn''t free - but it''s affordable

Emsisoft Online Armor is designed for advanced users who know how to use the full potential of a HIPS. Emsisoft is a premium software vendor for premium customers!.

oraz, że możemy ewentualnie wypróbować program bezpłatnie przez 30 dni
Cytat:Test Emsisoft Online Armor, risk free

Download a fully functional 30 day trial versionand become convinced of the benefits yourself, or place an order immediately and take advantage of our 30 day money back guarantee.


Dlaczego jest to dla mnie wkurzająca wiadomość?...bo pamiętam, jakie były oświadczenia Emsi po zakupie OA od twórcy programu i poprzedniego jego właściciela Mike''a Nasha z Tall Emu - że program będzie rozwijany i nic mu nie grozi. Tymczasem Emsi już zaprzestało rozwijać najbardziej rozbudowaną wersję OA++, a teraz oficjalnie i medialnie niemal uśmierca wersję darmową. Na szczęście tylko medialnie...i to jest dobra wiadomość w tym wszystkim, ponieważ wciąż mamy dostęp do darmowej wersji :
- po instalacji próbnej pełnej wersji możemy wybrać w opcjach aktywację wersji darmowej (nie próbowałem tego rozwiązania)
- po ustaniu 30-dniowego okresu próbnego OA samoczynnie przełącza się do wersji darmowej
- albo w trakcie instalacji, na samym jej końcu ale jeszcze przed restartem systemu możemy tę wersję wybrać w oknie aktywacji programu - widać to na screenie poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]