SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Konto usunięte - 28.09.2013

Miejmy nadzieję, że to zmiany TYLKO na stronie.
Ciężko mi jednak w to uwierzyć... skoro na stronie nie ma info, to znaczy, że nie chcą zachęcać do używania... a wersja darmowa to jest zawsze dobre miejsce do tego, aby zachęcać do kupna płatnej. Spodziewam się więc, że niebawem zniknie to z instalatora, będzie trial lub Premium. Obym się mylił, no ale tak to niestety widzę.


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 28.09.2013

Od dawna już tak jest.
Tytuł newsa jest nieco na wyrost, bo wersja darmowa nadal jest dostępna, tylko że nie jest super-mega-wypaśnie promowana przez Emsi, gdyż z wersji darmowej zysku nie ma a skoro firma utrzymuje się z pisania i sprzedaży oprogramowania, to promując wersję darmową bardziej niż trial, sama strzela sobie w stopę.
Od zachęcania do zakupu jest wersja trial i tyle. Chcecie dobrych produktów, to płaćcie ich twórcom, bo z wersji darmowych nie wytrzasną pieniędzy, żeby utrzymać programistów, wsparcie, serwery itd.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 28.09.2013

Oficjalnie przestał istnieć?? Nie sądzę... Ichito chyba przesadzasz ;]


Re: Online Armor Firewall - ichito - 28.09.2013

Haha...spodziewałem się reakcji...tytuł jest nieco spektakularny, ale o tym piszę na samym początku, a poza tym przysługuje mi prawo subiektywnej oceny i wyrażania tego w formie tekstu Tongue
Nie oceniam decyzji jako producent tego programu ani w ogóle z perspektywy biznesowej...to nie jest moim zamiarem...patrzę na to jako użytkownik, który śledzi rozwój programu przez kilka ostatnich lat, używa go i ma do niego osobisty stosunek...tylko tyle Smile


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 28.09.2013

ichito napisał(a):używa go i ma do niego osobisty stosunek

Ło matko i córko! Stosunek!? Z programem!?
A tak na poważnie, to nie ma co bić piany, bo darmowa wersja jest nadal dostępna Wink


Re: Online Armor Firewall - ichito - 28.09.2013

ktośtam napisał(a):A tak na poważnie, to nie ma co bić piany, bo darmowa wersja jest nadal dostępna Wink

Wszystko się zgadza poza jednym...rozczarowałeś mnie trochę...naprawdę mój komentarz to bicie piany? Dla mnie takie stwierdzenia ma pejoratywny wydźwięk...w tym kontekście nawet ironiczny. Poprawnie będzie pisać o rzeczach oczywistych tylko? Nie czekam na odpowiedź.


Re: Online Armor Firewall - Waves - 28.09.2013

OA jest nadal rozwijany - taka informacja z Emsisoftu Smile


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 28.09.2013

Ichito... nie doszukuj się proszę ironii w tym co napisałem.
Tu nie chodzi o poprawność czy jej brak, tylko o postawienie się w roli producenta, który daje kawał świetnego softu za śmieszne pieniądze a wytyka mu się palcem brak promocji wersji darmowej.
Bronię Emsi, bo mam bardzo duży sentyment do produktów tej firmy, bardzo ich cenię za politykę cenową oraz podejście do klienta i jeżeli mam być szczery, to wolę takie rozwiązanie (czyli brak widocznego info o wersji darmowej i skromny odnośnik do tejże wersji w instalatorze) niż promowany darmowy produkt będący atrapą nafaszerowaną reklamami i "zachęcaczami" do zakupu pełnej wersji.

Bez obrazy ichito i Wink


Re: Online Armor Firewall - wojek - 15.10.2013

przed chwilą mi się automatycznie ściągnęła i zainstalowała wersja 7.0.0.1866;
zmiany w interfejsie użytkownika niewielkie, nowych funkcji za bardzo nie widzę,
ale RAMu zużywa mniej, a może nawet dużo mniej niż poprzednia wersja
(ale na razie za wcześnie żeby to ostatecznie potwierdzić)


Re: Online Armor Firewall - ichito - 15.10.2013

wojek napisał(a):przed chwilą mi się automatycznie ściągnęła i zainstalowała wersja 7.0.0.1866;

Oficjalny stabilny build i lista zmian/usprawnień do niej ze strony producenta
Cytat: Emsisoft Online Armor 7 is a major program revision for improved protection, stability and compatibility.

Improvements:

Full Windows 8.1 support.
Asynchronous connection handling. This way existing connections will no longer be blocked by pending firewall alerts.
Improved processing of digital signatures that use special hash and time stamp algorithms.
Improved banking mode. Now all domains that are trusted are visible to the user to avoid confusion about implicitly trusted pages as well as white-listed pages.
Improved rule processing for better performance.
Improved compatibility with both Chrome-based browsers as well as Sandboxie, VoodooShield, and several other security applications.
Improved updates. Online Armor now uses the same content delivery network that is used by Emsisoft Anti-Malware to provide the best download speeds for all our users.
Obsolete Online Armor++ components have been removed, reducing the download size by about 60%.
More than 300 bugfixes overall. Between them various possible blue screens on Windows 7 and 8 systems.
Languages:

Emsisoft Online Armor includes language packs for English, German, French, Dutch, Spanish, Italian, Polish and Russian.

Compatibility:

Emsisoft Online Armor 7 runs on Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 with full x64 support from Windows 7 onwards. The latest service packs are required.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


---------------
edit:
zmieniłem tytuł wątku na bardziej ogólny.


Re: Online Armor Firewall - Miquell - 15.10.2013

wojek napisał(a):ale RAMu zużywa mniej
Potwierdzam Smile
OA jest ciut lżejszy, póki co - przynajmniej u mnie - zajmuje w pamięci ok. 35 MB, a dodatkowo system wyraźnie szybciej startuje Cool
Orientujecie się może czy "full support" dla Win 8.1 rozwiązuje problemy z działaniem antikeylogger''a i HIPS-a na wersji x64??


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 15.10.2013

Antikeyloggera nie, HIPS-a tak.


Re: Online Armor Firewall - Miquell - 15.10.2013

Dzięki EugeniuszuBeer
Oczywiście prawidłowo działający HIPS na x64 to dla mnie priorytet i w związku ze zmianami sprzętu, jakie niebawem mnie czekają, bardzo mnie to cieszy Cool
Mam również nadzieję, że usprawnienie działania antikeylogger''a nastąpi w którymś z kolejnych buildów Wink


Re: Online Armor Firewall - maximuss81x - 15.10.2013

Mam pytanie czy OA 7 jest dostępny w wersji free?


Re: Online Armor Firewall - facecik - 15.10.2013

Tak, jest dostępny, tylko że jest jeden instalator, podczas którego wybierasz wersje free.


Re: Online Armor Firewall - maximuss81x - 18.10.2013

Jak to jest z wykrywaniem przez OA loggerów? Wlaczylem WebCamLogger ze strony zemany i OA nie wykryl go jako loggera!


Re: Online Armor Firewall - Konto usunięte - 18.10.2013

Zależy od używanego systemu chyba, chociaż czy działa na loggery kamer... na to ja nie potrafię odpowiedzieć.


Re: Online Armor Firewall - Shao - 12.01.2014

OA w Comodo LeakTest otrzymuje u mnie 330/340 - fail przy Coat test - why? Na 100% nie dałem allow.


Re: Online Armor Firewall - krisbtm - 13.01.2014

u mnie dostaje 310/340 a też patrze co klikam..


Re: Online Armor Firewall - Andy - 01.06.2014

Nie wiem czy pisze w dobrym temacie, ale żeby nie tworzyć nowego wątku zapytam tutaj.
Czy w najnowszym Online Armor został rozwiązany problem z używaniem Virtual Box''a? Dawno nie używałem OA, a pamiętam, że kiedyś był z tym chyba problem.