SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Plati - 26.04.2009

jw, polecam dla użytkownika, który jest wygodny, wie w co klika i nie jest nękany wirusami nie wiadomo skąd


Re: Online Armor Firewall - Creer - 02.05.2009

Wydana zostala nowa finalna wersja Online Armor oznaczona numerem 3.5.0.14 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Changelog:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Jurek - 02.05.2009

lunaticdreams napisał(a):WIN xp Firewall dobrze skonfigurowany i jest pełna gitarka


Co tam jest do konfiguracji a poza tym można ją łatwo wyłączyć, nie filtruje połączeń wychodzących a w testach osiąga wynik 0%. Daj już spokój Lunatic Smile


Re: Online Armor Firewall - Creer - 02.05.2009

Jurek napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):WIN xp Firewall dobrze skonfigurowany i jest pełna gitarka


Co tam jest do konfiguracji a poza tym można ją łatwo wyłączyć, nie filtruje połączeń wychodzących a w testach osiąga wynik 0%. Daj już spokój Lunatic Smile


Z checia zobacze te testy i zaglebie w ich metodologie, czy moglbys podac linka do tych testow?


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 02.05.2009

Creer napisał(a):Z checia zobacze te testy i zaglebie w ich metodologie, czy moglbys podac linka do tych testow?


Niestety testy Matouseca nie są zapisywane i niemożna tego znaleźć ale spory czas temu firewall XP osiągnął w tym teście 0%.

Biorąc pod uwagę 2% Mamutu, 4% Esetu oraz 5% Sunbelta i Ashampoo chyba nie trudno w to uwierzyć.


Re: Online Armor Firewall - Creer - 02.05.2009

Jurek napisał(a):
Creer napisał(a):Z checia zobacze te testy i zaglebie w ich metodologie, czy moglbys podac linka do tych testow?


Niestety testy Matouseca nie są zapisywane i niemożna tego znaleźć ale spory czas temu firewall XP osiągnął w tym teście 0%.

Biorąc pod uwagę 2% Mamutu, 4% Esetu oraz 5% Sunbelta i Ashampoo chyba nie trudno w to uwierzyć.


Testy Matousec''a nie satestami ktore sprawdzaja skutecznosc tylko i wylacznie firewalla tzn filtrowania polaczen. Matousec testuje glownie moduly ochrony HIPS, stad m.in. ostatnia zmiana nazwy przeprowadzanych przez niego testow z Firewall Challenge (nazwa ta budzila spore kontrowersje na zachodnich forach) na obecna tj. Proactive Security Challenge , ktora jest bardziej adekwatna.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 03.05.2009

pytanie z innej beczki testował ktoś z was na win 7 ostatnią wersje Online armor


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 16.05.2009

Czy to prawda że OA m ma całkowicie otwarte porty 0,135i 445 a więc najbardziej zagrożone ,między innymi Confickerem(port445) ?Tak pisz ę jakiś Pan Janusz w komentarzach Comodo IS na dobrych programach


Re: Online Armor Firewall - Plati - 16.05.2009

Pan Janusz jest z grupy polonizacyjnej Comodo Smile


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 16.05.2009

Ale nie ma potwierdzenia że kłamie?
PS
Jego kolejny post

Dla fachowców Outpost lub Comodo,natomiast darmowy Online Armor to pomyłka ,okrojony do przesady -w rękach amatora stanowi większe zagrożenie od systemowej zapory w XP czy Viście.
To co powinien zrobić każdy -po instalacji firewalla ,to sprawdzenie szczelności portów na stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Okazuje się ,że Online Armor ma całkowicie otwarte porty systemowe :0,135,445.

Tu właśnie panie @Jurek,leży pies pogrzebany
w automatycznych konfiguracjach firewali,które są po prostu głupie i wymagają fachowej obsługi przez użytkownika.Dlatego jeśli ktoś nie czuje się na siłach ,to lepszym rozwiązaniem jest instacja klasycznych firewali jak Sygate,Kerio(Sunbelt),darmowy Zone Alarm ,które zapewniają 100% szczelność portów i są bardzo łatwe w konfiguracji.
Nie należy brać pod uwagę wyników Leak testów na stronie Matouska ,ponieważ ta strona nie jest testem firewali a programów HIPS i tak na przykład darmowy Online Armor ,który ma bardzo sprawny moduł HIPS jest dziurawy jak sito jako firewall-a tymczasem oszołom Matousek ustawia go w pierwszej czwórce wśród firewali..
Płatny Online Armor to całkiem inna para kaloszy i -krótko ,wszystko w nim jest na najwyższym poziomie.
Na koniec dodam ,że z internetu korzystamy wyłącznie na koncie "z ograniczonymi uprawnieniami" i mając doskonałego Sygate plus Avasta ,możemy spać spokojnie ,bo zanim jakikolwiek Leak Test od Matouska zdąży się uruchomic -Avast wytnie go z korzeniami.


Re: Online Armor Firewall - Plati - 16.05.2009

raczej nie kłamie o ile się pod niego nikt nie podszywa. I gdzie jest opinia o Avaście że wycina z korzeniami (o ktorej godzinie sie pojawiła) bo jakoś znalezc nie moge.


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 16.05.2009

Robiłem ten test i te porty co niby mają być otwarte używając OA ja mam zamknięte


Re: Online Armor Firewall - Creer - 16.05.2009

Powiem krotko, wyglada mi to na kolejny przypadek destrukcyjnego dzialania ''gangu fanboy''ow'' Comodo.
Porty chronione w OA w wersji Free:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 16.05.2009

No właśnie robiłem testy na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i wszystkie proty oprócz 1560 zamknięte były


Re: Online Armor Firewall - Creer - 16.05.2009

OMG... wlasnie przeczytalem jakie banialuki ten czlowiek wypisuje na jednym z portali... tego sie nawet czytac nie da.

Wyznaje zasade jesli czegos nie wiem - pytam/szukam informacji, a nie mowie/pisze co mi slina na jezyk przyniesie, niestety nie kazdy jest zwolennikiem tej zasady.


Re: Online Armor Firewall - Plati - 16.05.2009

To w Comodo też są fanboye? Sad


Re: Online Armor Firewall - Creer - 16.05.2009

Plati napisał(a):To w Comodo też są fanboye? Sad


Plati post #29 i dalsze:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - saper1972 - 17.05.2009

Jak najszybciej mozna kupić OA najlepiej w Polsce i za zotówki ??


Re: Online Armor Firewall - Creer - 17.05.2009

saper1972 napisał(a):Jak najszybciej mozna kupić OA najlepiej w Polsce i za zotówki ??


Z tego co wiem OA nie posiada polskiego restseller''a.


Re: Online Armor Firewall - saper1972 - 17.05.2009

Creer napisał(a):
saper1972 napisał(a):Jak najszybciej mozna kupić OA najlepiej w Polsce i za zotówki ??


Z tego co wiem OA nie posiada polskiego restseller''a.


Czyli tylko u nich na stronie ????