SafeGroup
Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. (/thread-3363.html)

Strony: 1 2 3


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - KaMiL - 26.08.2011

PCTools jest lekki, nie powinien obciążać komputera. PAC nie spowalnia w ogóle internetu.


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - Rob - 26.08.2011

tak ale niestety strasznie mieliło mi dyskiem twardym a procesor też był obciążony może to wina geswalla bo wiecie zainstalowałem tak na próbę. Może jednak zrezygnować z antywirusa i działać tylko w piaskownicy sandboxie + PF lub PCTool.


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - KaMiL - 26.08.2011

Jesli zainstalujesz Pande nie bedzie Ci mulila.


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - Rob - 26.08.2011

no właśnie zainstalowałem i muliło nie miłosiernie.


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - KaMiL - 26.08.2011

Dziwne, to zostan przy Sandboxie i PF, ale pamietaj, zeby uwazac


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - Rob - 26.08.2011

dobra tak zrobię dzięki za pomoc.


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - andrzej76 - 26.08.2011

Rob napisał(a):no właśnie zainstalowałem i muliło nie miłosiernie.


Panda jest na szybkie łącza internetowe, na wolnym muli.Zainstaluj CIS 2011 lub Avast ewentualnie Eset , będzie lekko i pełen pakiet is.W przypadku Avast''a Free av dorzuć PF lub Comodo Firewall i będzie lekko.


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - SE7EN - 26.08.2011

Dodaj do tego SBIE i PF Hitmana Pro w wersji darmowej (samo skanowanie, będziesz wiedział czy nic nie złapałeś i dodatkowo można skanować pobrane rzeczy z prawo-kliku) z opcją szybkiej kontroli przy codziennym starcie i będzie git lekko Smile


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - Rob - 27.08.2011

Witam sytuacja chyba zmienia się diametralnie bo okazała się że avast jest w wersji interent security no i jak na razie w cale nie muli kompem odnalazłem też w nim opcję sandboxie i stwierdziłem że skoro uruchomię przeglądarki w piaskownicy to mogę raczej wyłączyć osłonę www ale firewall raczej zmienię na PF tylko czy jest sens czy też firewall z avasta będzie wystarczający.


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - Piotrex44 - 27.08.2011

Z Avasta Firewall będzie wystarczający,co do przeglądarki to proponuję uruchamiać w Avast "SafeZone" tzn. izolowana przeglądarka..Jest to lekki pakiet i osobiście z lżejszym pakietem IS nie spotkałem się.


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - KaMiL - 27.08.2011

Ale oslone WWW zostaw


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - Rob - 27.08.2011

tylko właśnie zaporę dać na opcję Publiczna/strefa wysokiego ryzyka tylko nie wiem czy jednak nie zatrzymam firewalla z avasta i skorzystam z PF. Tryb zone alarm to bardzo fajna sprawa ale wolę pracować cały czas na operze więc dam ją do piaskownicy.


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - Eugeniusz - 27.08.2011

A w ogóle PF Ci odpowiada? Nie rzuca alarmami?


Re: Pomoc w wyborze zabezpieczeń dla kompa starego kompa. - Rob - 27.08.2011

wiesz jeszcze go nie instalowałem bo po co się zabierać do czegoś czego nie rozumiem i nie będę w stanie poprawnie ustawić dlatego czekam właśnie na twój poradnik.