SafeGroup
Avast vs Avira vs AVG - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Avast vs Avira vs AVG (/thread-3768.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Re: Avast vs Avira vs AVG - spywar - 14.10.2012

Którzy lubią nowe Avira 2013?


Re: Avast vs Avira vs AVG - ELWIS1 - 14.10.2012

w Avirze poprawili behawioralny bloker, dodali ochronę przed wstrzyknięciem kodu. Chmura jednak ciągle raczkuje, może w następnym roku dadzą chmurę w darmowej wersji. Wiem, że nad tym pracują. Nie podoba mi się pasek w wersji internet security.

Ogólnie lubię ten program.


Re: Avast vs Avira vs AVG - Mariannoskompedenio - 14.10.2012

Zainstalowałem Bitdefender Total Security 2013 na swojego laptopa i... normalnie masakra.To jest dobry antywirus w wykrywalności, ale z wydajnością to... bardzo słabo. Muli mi mocno, przedłuza wyłączanie i włączanie laptopa Sad I chyba zmienie na AVG. A na Avasta jeszcze nie ma mowy. Za dużo o nim źle słyszałem


Dodano: 14 paź 2012, 20:06

@ELWIS1
Gdy pobrałem Malwarebytes anti-malware to troche było gorzej jakby z wydajnością.


Dodano: 14 paź 2012, 20:25

Aktualnie nie mam żadnego antywirusa. Zamierzam pobrac AVG Internet security 2013 Grin


Re: Avast vs Avira vs AVG - ktośtam - 14.10.2012

Mariannoskompedenio napisał(a):@ELWIS1
Gdy pobrałem Malwarebytes anti-malware to troche było gorzej jakby z wydajnością.

Już po samym pobraniu instalki?
Cool


Re: Avast vs Avira vs AVG - Twoja stara - 14.10.2012

Bitdefender na pewno był by lżejszy gdybyś mu się dał oswoić z systemem. Jest tak chyba z każdym antywirusem.


Re: Avast vs Avira vs AVG - 1234artur - 14.10.2012

Twoja stara napisał(a):Bitdefender na pewno był by lżejszy gdybyś mu się dał oswoić z systemem. Jest tak chyba z każdym antywirusem.


Tak zgadzam się . Bitdefendera mam i jest zupełnie niewidoczny.


Re: Avast vs Avira vs AVG - Kamson - 16.10.2012

Witam, osobiście używam Avasta i do tej pory byłem z niego zadowolony, kompa mi nie mulił, żadnych problemów też nie widziałem, aż do dziś. Kiedy to zadowolony włączyłem komputer wyskoczył mi komunikat o błędzie w pakiecie, problemu programem nie umiałem naprawić dlatego robię reinstalację. Jeszcze tylko dodam, bo to dość ważne że chyba nie polecam wam Avasta bo z powodu ataków pewnego wirusa w ostatnim czasie postanowiłem ściągnąć na próbę program Malware-bytes , to nie jest antywirus tylko skaner, no i moim oczom (po szybkim skanowaniu) ukazał się komunikat o 12 wirusach , po pełnym skanowaniu było ich niewiele więcej (Avastem skanuje przynajmniej raz w tygodniu). Uprzedzam że w tych sprawach jestem newbem i pewnie powiedziałem coś głupiego, no ale tak było i dzielę się swoimi doświadczeniami. Tak btw. dalej nie wiem co wybrać, byłbym uradowany gdyby ktoś kto się na tym zna po prostu odpisał mico polecaściągnąć (bez gadania "...no wiesz to i to jest dobre więc wybierz sam"), dużo pobieram (nie raz avast mi uratował skórę, jednak to dalej nie to, po doświadczeniu z malwarem, zdecydowałem się na coś innego), dużo surfuję po różnych stronach, dlatego zależy mi na dobrym programie broniącym mnie także z tej strony. Może być jakaś kombinacja (tutaj widziałem ktoś na forum używa kilku na raz), ważne żeby komp przyzwoicie działał i był dobrze chroniony . Czytałem też, że jeśli się umie poprawnie skonfigurować Avasta to jest naprawdę dobry, problem w tym że ja tego nie umiem, byłbym uradowany gdyby ktoś znalazł chwilkę i mi wyjaśnił (gg: 2606228). Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Re: Avast vs Avira vs AVG - Street - 16.10.2012

Kamson napisał(a):Witam, osobiście używam Avasta i do tej pory byłem z niego zadowolony, kompa mi nie mulił, żadnych problemów też nie widziałem, aż do dziś. Kiedy to zadowolony włączyłem komputer wyskoczył mi komunikat o błędzie w pakiecie, problemu programem nie umiałem naprawić dlatego robię reinstalację. Jeszcze tylko dodam, bo to dość ważne że chyba nie polecam wam Avasta bo z powodu ataków pewnego wirusa w ostatnim czasie postanowiłem ściągnąć na próbę program Malware-bytes, to nie jest antywirus tylko skaner, no i moim oczom (po szybkim skanowaniu) ukazał się komunikat o 12 wirusach, po pełnym skanowaniu było ich niewiele więcej (Avastem skanuje przynajmniej raz w tygodniu). Uprzedzam że w tych sprawach jestem newbem i pewnie powiedziałem coś głupiego, no ale tak było i dzielę się swoimi doświadczeniami. Tak btw. dalej nie wiem co wybrać, byłbym uradowany gdyby ktoś kto się na tym zna po prostu odpisał mi co poleca ściągnąć (bez gadania "...no wiesz to i to jest dobre więc wybierz sam"), dużo pobieram (nie raz avast mi uratował skórę, jednak to dalej nie to, po doświadczeniu z malwarem, zdecydowałem się na coś innego), dużo surfuję po różnych stronach, dlatego zależy mi na dobrym programie broniącym mnie także z tej strony. Może być jakaś kombinacja (tutaj widziałem ktoś na forum używa kilku na raz), ważne żeby komp przyzwoicie działał i był dobrze chroniony. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Darmowy czy płatny? i jeszcze napisz jaki system


Re: Avast vs Avira vs AVG - Kamson - 16.10.2012

Oczywiście antywirus najlepiej darmowy , jestem
jeszcze dzieckiem, mam ograniczone środki i póki
co nie zarabiam, dlatego potrzebuje czegoś darmowego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Avast vs Avira vs AVG - Street - 16.10.2012

Rozumiem że system 64bit.. Dla pewności przeskanuj jeszcze system tym narzędziem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Naturalnie ściągnij wersje 64bitową.

Jeśli chodzi o darmowe zabezpieczenia to zawsze polecam avire free ewentualnie mse... jednak może warto w twoim przypadku załapać się na promo nortona avSmile? Klucz na 6miesięcy więc szybko się nie skończy a po tym czasie.. pomyślimy. Strona z promo (klikasz "start download"):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Avast vs Avira vs AVG - Kamson - 16.10.2012

Tzn. nie jestem pewien czy mnie dobrze zrozumiałeś, wydaje mi się że z cały problem udało mi się unieszkodliwić, potrzebuję dobrego programu na przyszłość (może być kombinacja różnych). Najważniejsze żeby działało, nie tak jak w przypadku MalwareBytesa który po Avascie znalazł około 15 wirusów (o ile pamięć mnie nie myli znaczna większość znajdowała się w setupach różnych NIETYPOWYCH programów jak: SonyVegas, TeamSpeak3, Little Fighter2(mała gra) CorelPaintShopPro, to dość dziwne bo większość pobrana była z zaufanych stron jak "dobreprogramy" czy coś o b. wysokiej reputacji) Nie wiele się znam na wirusach ale z tego co wiem wszystkie to były jakieś szpiegowskie zagrożenia



Z tego co zdążyłem zauważyć to Hitman Pro wygasa po 30 dniach, potrzebuje czegoś "na zawsze"


Re: Avast vs Avira vs AVG - NoneUser - 16.10.2012

Może po prostu były to fałszywe alarmy, albo instalator zawierał adware


Re: Avast vs Avira vs AVG - Kamson - 16.10.2012

Istnieje taka możliwość jednakże nie wiem czy fałszywe i nie wiem co to adware, ale dziwi mnie że jeden program i to na pierwszy rzut oka gorszy znajduje więcej niż popularny antywirus, możliwe że masz racje i to nie było groźne dla systemu, ale jednak przezorny zawsze ubezpieczony Wink


Re: Avast vs Avira vs AVG - Street - 16.10.2012

Najlepiej załóż temat w tym dziale.. Zapoznaj się z regulaminem

Dział:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Regulamin działu:
Kod:
Regulamin forum
Prosząc o pomoc w doborze odpowiedniego zestawu, użytkownik jest zobowiązany do wypełnienia wzoru tematu i podania następujących danych:
- posiadany system operacyjny
- zastosowanie komputera
- specyfikacja komputera (opcjonalnie)

Tematy bez wypełnionego wzorca będą usuwane.



Re: Avast vs Avira vs AVG - Kamson - 16.10.2012

Ok wielkie dzięki za pomoc i do usłyszenia Wink


Re: Avast vs Avira vs AVG - Twoja stara - 16.10.2012

Kamson napisał(a):Z tego co zdążyłem zauważyć to Hitman Pro wygasa po 30 dniach, potrzebuje czegoś "na zawsze"


Licencja na 30 dni HitmanPro rozpoczyna się gdy usuwasz jakieś zagrożenia, więc program w wersji trial może służyć bardzo długo. Tracking Cookies wykrywane przez Hitmana nie są zagrożeniami jako takimi, tego się nie uniknie


Re: Avast vs Avira vs AVG - preter - 18.10.2012

Wydaje mi się, czy wcześniej tego w Avaście nie było:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Avast vs Avira vs AVG - Twoja stara - 18.10.2012

Wprowadzone w wersji 7


Re: Avast vs Avira vs AVG - Mariannoskompedenio - 09.12.2012

Co mi napiszecie o Nortonie i pandzie? W czym jest lepszy od AVG I w czym gorszy? Czy AVG PC Tuneup 2011 wraz z Tuneup Utilities 2012.Please Grin


Re: Avast vs Avira vs AVG - McAlex - 09.12.2012

Mariannoskompedenio napisał(a):Co mi napiszecie o Nortonie i pandzie? W czym jest lepszy od AVG I w czym gorszy?


Panda ma takiego Misia. On jest urzekający. Lubię paczeći widzieć ten fajny, sympatyczny znaczek. On na pewno zjada wszystkie wirusy!