SafeGroup
Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw (/thread-451.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - polak900 - 05.01.2009

tętni życiem ale oprócz tego jest bardzo jadowiteSmile


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

Dajcie mi trochę czasu nie wiem czy dziś mi się uda. Mój test będzie polegał na wprowadzeniu do komputera wirusów , sprawdzimy w ten sposób reakcje programu czy rozpoznaje zagrożenia a jeśli tak to czy skutecznie je usunie . Przeskanujemy również system dodatkowymi programami w tym Combofix .


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

VenomX napisał(a):Dajcie mi trochę czasu nie wiem czy dziś mi się uda. Mój test będzie polegał na wprowadzeniu do komputera wirusów , sprawdzimy w ten sposób reakcje programu czy rozpoznaje zagrożenia a jeśli tak to czy skutecznie je usunie . Przeskanujemy również system dodatkowymi programami w tym Combofix .


Ok, to zrozumiałe - nie ma pośpiechu.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - polak900 - 05.01.2009

nigdzie się nie spieszymy zrobisz ten test to będzie jakiś odnośnik


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

Zapomniałbym dodać - aby było wiarygodnie stworzę film pokazowy .


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - polak900 - 05.01.2009

super pomysł popieram


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Serafin - 05.01.2009

Powodzenia...
Nie musisz się śpieszyć, staraj się być dokładny i obiektywny.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

Na innym forum toczy się polemika czy plik dostępny pod adresem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest zainfekowany czy też nie. Kolego VenomXmoże zechcesz go dla nas przetestować?


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - polak900 - 05.01.2009

u mnie z tego pliku avira premium po skanie trojan dropper jakiś


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

U mnie też, ale na tamtym forum m.in NOD nic w tym pliku nie wykrywa.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - zbyszek - 05.01.2009

U mnie też avirka wykrywa jakiegos trojana Smile.

P.S. Fajne forum dotyczące Aviry. Smile


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - mateusxzz - 05.01.2009

zbyszek napisał(a):U mnie też avirka wykrywa jakiegos trojana Smile.

P.S. Fajne forum dotyczące Aviry. Smile


Fajne, fajne Smile

Ale tu często lubią się kłócić :X

PS. ESET SMART SECURITY też milczy, ciekawe jak reaguje avast! <zlezka>


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

Avast podobno coś wykrywa.
mateusz8466 napisał(a):PS. ESET SMART SECURITY też milczy


I co o tym myślicie? Smile


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

Pablosss napisał(a):Avast podobno coś wykrywa.
mateusz8466 napisał(a):PS. ESET SMART SECURITY też milczy


I co o tym myślicie? Smile

Jest to typowy fałszywy alarm programów antywirusowych podatnych na fałszywe alarmy . Antywirus Mcafee nie wykazuje niczego ( wygrał on w AV COMPARATIVES w podsumowaniach jako program najmniej podatny na fałszywki. Nod32 również niczego nie wykazuje a jak wiadomo jest również raczej niepodatny . Bardzo łatwo można się przekonać czy jest to rzeczywiście jakiś trojan . Wystarczy przejechać system Combofixem ( mówi się , ze posiada on o wiele lepszą heurystykę niż programy antywirusowe ) ,, HijackThis i będzie wiadomo . Ja tak zrobiłem i niczego nie wykazały te programy . Jeśli chcecie się przekonać możecie sami przeprowadzić mały test ( będzie to najbardziej wiarygodne ) .

EDIT

Jestem bardzo zadowolony Smile Nod32 spisał się na medal . Avira niepotrzebnie was niepokoi razem z Kasperskym.

EDIT

POMYŁKA !! W PLIKU RZECZYWIŚCIE JEST WIRUS !! NOD32 RÓWNIEŻ GO WYKRYWA , MIAŁEM POWYŁĄCZANĄOCHRONĘ DLATEGO NIC NIE REAGOWAŁO .DZIWI MNIE TYLKO , ŻE COMBOFIX NIE WYKRYŁ TEGO SZKODNIKA.


SCREEN :


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]





Pozdrawiam .


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - zbyszek - 05.01.2009

Ja wierze avirce. Wybrałem tego antywirusa bo ma dużo pozytywnych opinii i w testach wypada najlepiej. Smile


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Ratatui - 05.01.2009

ESS wykrywa trojana przy próbie uruchomienia tego pliku.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

Ratatui napisał(a):ESS wykrywa trojana przy próbie uruchomienia tego pliku.

Owszem ale go wykrywa a ludzie twierdzą , że go nie widzi .


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - polak900 - 05.01.2009

avira bez uruchamiania wywaliła to badziewie


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

VenomX napisał(a): DZIWI MNIE TYLKO , ŻE COMBOFIX NIE WYKRYŁ TEGO SZKODNIKA.


Może się mylę ale CF wykrywa chyba infekcje które zagnieździły się już na dysku a nie widzi ich w zainfekowanych plikach.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

polak900 napisał(a):avira bez uruchamiania wywaliła to badziewie

I tu można otwarcie potwierdzić , że Avira lepiej reaguje na wirusy. Wysyła alert ostrzegawczy prawie , że od razu i to rzeczywiście jest dobre . Zadowolony jestem , że Nod również go wykrył choć dopiero przy próbie uruchomienia pliku .