SafeGroup
Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw (/thread-451.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - polak900 - 05.01.2009

VenomX napisał(a):
Ratatui napisał(a):ESS wykrywa trojana przy próbie uruchomienia tego pliku.

Owszem ale go wykrywa a ludzie twierdzą , że go nie widzi .

ciekawy jestem czy ess go usunął czy tylko to zasygnalizowal = usuwanie największy problem tego antywirusa, ale ok dobrze że chociaż tak zareagowal


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

polak900 napisał(a):ciekawy jestem czy ess go usunął czy tylko to zasygnalizowal = usuwanie największy problem tego antywirusa, ale ok dobrze że chociaż tak zareagowal


Przeniósł do kwarantanny jak każdy zainfekowany obiekt.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - zbyszek - 05.01.2009

Hehe 17 stron dyskusji na forum Nod kontra Avira. Ale i tak Avira wygrała Smile


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

polak900 napisał(a):
VenomX napisał(a):
Ratatui napisał(a):ESS wykrywa trojana przy próbie uruchomienia tego pliku.

Owszem ale go wykrywa a ludzie twierdzą , że go nie widzi .

ciekawy jestem czy ess go usunął czy tylko to zasygnalizowal = usuwanie największy problem tego antywirusa, ale ok dobrze że chociaż tak zareagowal

Skanuje właśnie system Nodem aby sprawdzić czy rzeczywiście usunął.
zbyszek napisał(a):Hehe 17 stron dyskusji na forum Nod kontra Avira. Ale i tak Avira wygrała Smile

Była szybsze w ostrzeżeniu przed wirusem .


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

VenomXmasz włączone w NOD-zie skowanie plików w locie?


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Ratatui - 05.01.2009

polak900 napisał(a):
VenomX napisał(a):
Ratatui napisał(a):ESS wykrywa trojana przy próbie uruchomienia tego pliku.

Owszem ale go wykrywa a ludzie twierdzą , że go nie widzi .

ciekawy jestem czy ess go usunął czy tylko to zasygnalizowal = usuwanie największy problem tego antywirusa, ale ok dobrze że chociaż tak zareagowal


Mój ESS go usunął. Mogłem go też do kwarantanny przenieść ale po co mi zaśmiecać sobie dysk takim syfem.

P.S

"usuwanie największy problem tego antywirusa" Nice joke.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - zbyszek - 05.01.2009

No bo chyba o to chodzi w działaniu antywirusa VenomX chyba ? Smile


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

Ratatui napisał(a):
polak900 napisał(a):
VenomX napisał(a):
Ratatui napisał(a):ESS wykrywa trojana przy próbie uruchomienia tego pliku.

Owszem ale go wykrywa a ludzie twierdzą , że go nie widzi .

ciekawy jestem czy ess go usunął czy tylko to zasygnalizowal = usuwanie największy problem tego antywirusa, ale ok dobrze że chociaż tak zareagowal


Mój ESS go usunął. Mogłem go też do kwarantanny przenieść ale po co mi zaśmiecać sobie dysk takim syfem.

P.S

"usuwanie największy problem tego antywirusa" Nice joke.

Skanowanie dobiegło końca również skutecznie usunął wirusa .


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - polak900 - 05.01.2009

to przeskanuj innym antywirem dla pewności czy coś w rejestrze nie siedzi, miałem noda ładnych parę lat i właśnie dlatego że pokazał że wywala a nie usunął juz gonie używam, wtedy kasper 7 załatwił sprawę


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

zbyszek napisał(a):No bo chyba o to chodzi w działaniu antywirusa VenomX chyba ? Smile

Przede wszystkim chodzi o wykrywanie czy antywirus jest w stanie wykryć zagrożenie czy też nie , na drugim miejscu istotne jest usunięciu szkodnika. jak widać i Avira i Nodwykryły i usunęły go bez mniejszych problemów . Ten mały test potwierdził jedynie fakt , że Avira potrafi o wiele szybciej wysłać alert z zagrożeniem .


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

VenomX napisał(a):Ten mały test potwierdził jedynie fakt , że Avira potrafi o wiele szybciej wysłać alert z zagrożeniem .


Potwierdził też to o czym pisałem - że skanowanie plików w locie w NOD-zie szwankuje, chyba że masz je wyłączone.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Ten mały test potwierdził jedynie fakt , że Avira potrafi o wiele szybciej wysłać alert z zagrożeniem .


Potwierdził też to o czym pisałem - że skanowanie plików w NOD-zie szwankuje.

Przyznam się bez bicia , że dziś jestem wkurzony, ponieważ ostatnio wydawało mi się , że skanowanie w locie ustawiłem tak aby rzeczywiście program skanował !! a dziś okazuje się , że jest pewien problem...( nie działa !! ) nie wiem dlaczego , być może ta wersja Noda zawiera jakiegośbuga , który przyczynia się do tego problemu .


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

VenomX napisał(a):Przyznam się bez bicia , że dziś jestem wkurzony, ponieważ ostatnio wydawało mi się , że skanowanie w locie ustawiłem tak aby rzeczywiście program skanował !! a dziś okazuje się , że jest pewien problem...( nie działa !! ) nie wiem dlaczego , być może ta wersja Noda zawiera jakiegośbuga , który przyczynia się do tego problemu .


Więc przyznajesz mi rację tak?


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - polak900 - 05.01.2009

a jaka to wersja najnowsza?


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Przyznam się bez bicia , że dziś jestem wkurzony, ponieważ ostatnio wydawało mi się , że skanowanie w locie ustawiłem tak aby rzeczywiście program skanował !! a dziś okazuje się , że jest pewien problem...( nie działa !! ) nie wiem dlaczego , być może ta wersja Noda zawiera jakiegośbuga , który przyczynia się do tego problemu .


Więc przyznajesz mi rację tak?

W twoim teście czepiałem się tylko i wyłącznie tego , że psiałeś , że program ci wpuścił jakiegoś trojana nie wykrył go i oczywiście nie usunął . Według mnie jest to nieprawda . Faktem jest , ze miałeś racje odnośnie skanowania plików w locie . Potwierdzam to , wydaje mi się , że wersja 672.0 zawiera jakiś błąd , ponieważ raz skanuje a raz nie tak jakby rzeczywiście coś się psuło w programie .


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - zbyszek - 05.01.2009

Ja tej nowej wersji 3 Noda nie używałem. Ale jak była wersja 2.x to miałem nawet roczną licencję na ten program. Co niektórzy na forach piszą że starsza wersja Noda była 1000 razy lepsza od tych co teraz są.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - Pablosss - 05.01.2009

VenomX napisał(a):Faktem jest , ze miałeś racje odnośnie skanowania plików w locie . Potwierdzam to


I o to mi chodziło Smile PS: Ja testowałem wersję 3.0.669.0.więc ten błąd nie tylko wersji jakiej używasz dotyczy.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - polak900 - 05.01.2009

oczywista racja nod 2 naprawdę rządził


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - zbyszek - 05.01.2009

No ale wersja 2.x jest chyba jeszcze w obiegu co nie ? Smile bo na oficjalnych serwisach esetu widnieje w dziale downloadu.


Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - VenomX - 05.01.2009

Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Faktem jest , ze miałeś racje odnośnie skanowania plików w locie . Potwierdzam to


I o to mi chodziło Smile PS: Ja testowałem wersję 3.0.669.0.więc ten błąd nie tylko wersji jakiej używasz dotyczy.

Ale racji nie będziesz mieć odnośnie wpuszczania wirusów Tongue przekonasz się niebawem .