SafeGroup
OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. (/thread-4639.html)



OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - dre4merOn - 30.04.2012

Cześć, mam problem z Online Armor Premium. Często zrywa mi polączenie to znaczy np: gdy chcę wejsć na Waszą stronkę wyskakuje info:'''' Firefox can''t find the server at forum.safegroup.pl.''''. Jednak gdy odświężę stronę wczytuje się poprawnie. Na innym forum dowiedzialem się, że problem może powodować wlaśnie mój firewall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Czy to coś z przeglądarką? (FF 15a1 NIghtly). Grzebalem trochę w ustawieniach ale ustawilem tylko to co bylo tutaj nic więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Czy może jednak źle skonfigurowalem Online Armor?


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Eugeniusz - 30.04.2012

A jak wyłączysz zaporę w OA Premium to problem istnieje? Dodaj pozostałe programy zabezpieczające do listy wykluczeń (Options->Exclusions) w OA i vice versa.
Jak z innymi przeglądarkami?


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - dre4merOn - 01.05.2012

Eugeniusz napisał(a):A jak wyłączysz zaporę w OA Premium to problem istnieje?

Czy to nie będzie zbyt niebezpieczne?
Eugeniusz napisał(a):Jak z innymi przeglądarkami?

IE 9 również przerywa czasami.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - preter - 01.05.2012

Sprawdź czy:
- masz wyłączony zaporę systemową
- w samym OA przeglądarki nie mają narzuconych zbyt dużych restrykcji, sekcje Programs i Firewall


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Flash999 - 01.05.2012

Wyłącz oczywiście tylko na chwilkę tą zaporę, trzeba sprawdzić czy to na pewno OA to powoduje.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - byku81 - 01.05.2012

Spróbuj przełączyc w tryb nauki i zobacz czy dalej masz problem


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Ambient - 01.05.2012

bit blokujesz dla Firefoxa i IE9 połączenia lokalne loopback, sprawdź w regułach firewalla czy nie masz zablokowane porty podaję dla przykładu: 58173, 57733, 49152 - są to porty z wysokimi liczbami mówiąc najprościej Wink


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - dre4merOn - 03.05.2012

Ambient móglbyś dokladniej? Mówiąc sprawdź w regulach masz na myśli OA>>Firewall>>Rules>>Ports? OA Premium mam od niedawna i trochę się w nim gubię. I szczerze powiedziawszy od niedawna mam w/w problem.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Ambient - 04.05.2012

Dokładnie, zakładka ports Smile


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - dre4merOn - 06.05.2012

Nie zauważyłem, żeby firewall blokował te porty. Jednak problem występuje nadal. No chyba, że coś przeoczyłem...

@Eugeniusz: W tej chwili moim jedynym zabezpieczeniem jest OAP i FF z kilkoma dodatkami.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Eugeniusz - 06.05.2012

Eugeniusz napisał(a):A jak wyłączysz zaporę w OA Premium to problem istnieje? Dodaj pozostałe programy zabezpieczające do listy wykluczeń (Options->Exclusions) w OA i vice versa.
Jak z innymi przeglądarkami?
Flash999 napisał(a):Wyłącz oczywiście tylko na chwilkę tą zaporę, trzeba sprawdzić czy to na pewno OA to powoduje.


Poza tym włącz tryb zaawansowany w OA (kliknij PPM na ikonę OA i wybierz Advanced mode), potem przejdź tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zaznacz enable logging (blocked events). Wywołaj kilka takich błędów, potem kliknij PPM na ikonę OA i wybierz Firewall log. Otworzy się okno z dziennikiem zapory. Skopiuj wszystko i wklej na wklej.org. Link do wklejki podaj na forum.

//A masz jakieś zewnętrzne serwery DNS?


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Ambient - 06.05.2012

bit jak możesz to dla pewności wrzuć jeszcze screena z zakładki ports firewalla.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Konto usunięte - 08.05.2012

Wrzuciłem sobie OA i... mam identyczny problem.
W logach u mnie nic nie ma, są problemy z ładowaniem bardzo wielu stron - wp, onet, interia, dp, quake live (podczas samej gry jeżeli już się uda załadować jest ok), mybboard. Nie ma raczej jakiś sensownych powodów, aby je blokować.
DNSy Nortona, przywrócę TPskowskie i sprawdzę, czy nadal będzie to występować.


Dodano: 08 maja 2012, 16:46

Po zmianie DNSów z Nortonowskich na dostawcy nagle wszystko zaczęło grać.
Dziwne... bez OA było ok, więc to raczej jakiś konflikt.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Eugeniusz - 08.05.2012

Sprawdzę u siebie i jak coś to zgłoszę jako błąd.


Dodano: 08 maja 2012, 17:25

Niestety ale u mnie wszystko jest w porządku.
Proponuję wykonać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

włączyć w Options->Firewall Enable logging, all activity i additional debug info, wywołać kilka takich błędów i udostępnić mi spakowane dzienniki. Poślę do Emsisoftu.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - ReviewsAntivirus - 09.05.2012

lukasamd napisał(a):Po zmianie DNSów z Nortonowskich na dostawcy nagle wszystko zaczęło grać.
Dziwne... bez OA było ok, więc to raczej jakiś konflikt.


Mam Norton ConnectSafe (DNS) oraz Online Armor Premium i wszystko działa prawidłowo.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Konto usunięte - 09.05.2012

No to nie wiem, w każdym bądź razie u mnie dopiero po wyłączeniu tych DNSów OA zaczął pracować normalnie.
Wróciłem jednak do Nortona, bo z włączonymi innymi modułami niż firewall nie jest to lekki program.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - dre4merOn - 13.05.2012

Hmm u mnie także po zmianie dns''ów nortona na inne załatwiło sprawę, przynajmniej narazie.


Re: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie. - Eugeniusz - 13.05.2012

Szkoda że nie macie logów debugowania Sad.
Bit, jeśli masz jakieś pytania lub sugestie odnośnie OA, pisz tutaj lub w polskim kąciku na support.emsisoft.com