SafeGroup
Ochrona systemu Windows 7 - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Ochrona systemu Windows 7 (/thread-4709.html)

Strony: 1 2


Re: Ochrona systemu Windows 7 - PascalHP - 10.05.2012

Przy spoczynku jest jeszcze ok, ale gdy zaczniemy coś instalować, zacznie się aktualizować, nie mówiąc już o skanowaniu.


Re: Ochrona systemu Windows 7 - facecik - 10.05.2012

PascalHP napisał(a):Przy spoczynku jest jeszcze ok, ale gdy zaczniemy coś instalować, zacznie się aktualizować, nie mówiąc już o skanowaniu.

zgadza się , podczas instalacji , czy deinstalacji ,nie jest tak różowo ,tak samo po wejściu do panelu dodaj usuń programy, procesor dostaje mocno , a użycie ramu dochodzi do 100 mega momentalnie.
Min. dlatego też czekam na wersję 6.


Re: Ochrona systemu Windows 7 - Konto usunięte - 10.05.2012

VenomX napisał(a):Co do UAC ? To nie dla mnie..Nie znoszę instalować oprogramowanie z masą komunikatów..


Muszę w takiej sytuacji zapytać - to jak używałeś przez cały ten czas Ubuntu?
Jakoś nie przypominam sobie, aby tam nagle wyłączyli potwierdzenia i podwyższanie uprawnień Smile


Re: Ochrona systemu Windows 7 - Street - 10.05.2012

VenomX napisał(a):System będzie postawiony na dysku SSD, tak więc mulenia się nie boje

Do czasu jak cis dorwie coś do skanu Beerzobaczymy czy będzie poprawa czy coś na styl kis13


Re: Ochrona systemu Windows 7 - VenomX - 10.05.2012

@ Lukas - ubuntu a Windows + UAC ? Dla mnie to inna bajka.. ubuntu tak naprawdę nie krzyczy, programy instaluje się poprzez centrum oprogramowania lub z poziomu Synaptica gdzie pierw pyta o hasło roota ( to wszystko ) ..W dalszych czynnościach o nic nie pyta, po prostu instalujesz..

@ Street -Gdy będziesz posiadaczem dysku SSD zrozumiesz, że na takim podzespole się nic nie tnie Smile To zupełnie inny dysk niż HDD..Wykonujesz masę operacji bez żadnych przycięć..


Re: Ochrona systemu Windows 7 - bardok206 - 10.05.2012

PascalHP napisał(a):Ja czekam na CIS 6, bo teraz za bardzo ciągnie procesor.
Ja też czekamBeerzobaczymy czy będzie poprawa czy coś na styl kis13[/quote] W tej kwestii ja nic nie słyszałem o nowościach w silniku antywirusowym. Na wielką poprawę bym nie liczył.

A co do tematu , czy autor już wybrał zestaw? Jak tak to poprosimy o późniejszą relacje , jak wszystko się zachowuje.


Re: Ochrona systemu Windows 7 - VenomX - 10.05.2012

Mój zestaw :

Comodo Internet Security + Keyscrambler
Nie podpowiadam jak się sprawuje, gdyż system nie jest jeszcze postawiony Smile


Re: Ochrona systemu Windows 7 - Konto usunięte - 10.05.2012

VenomX napisał(a):@Street - Gdy będziesz posiadaczem dysku SSD zrozumiesz, że na takim podzespole się nic nie tnie Smile To zupełnie inny dysk niż HDD..Wykonujesz masę operacji bez żadnych przycięć..


Wrzuć Kasperskiego a przekonasz się, że ssd może przymulić Smile


Re: Ochrona systemu Windows 7 - VenomX - 10.05.2012

Posiadasz SSD oraz Kasperskiego ? Rok temu gdy testowałem OCz SSD Vertex 2 skanowałem gruntowanie system MBAM, do tego słuchałem muzyki, przeglądałem strony www oraz kopiowałem pliki..Nie sądzę aby sam Kaspersky mógł przymulać na SSD. Niebawem zainstaluje Windows - mogę przetestować, jednakże bardzo wątpię aby przymulał..może na słabym SSD oraz sprzęcie ? OCzVertex 2 to szybki dysk..


Re: Ochrona systemu Windows 7 - Ambient - 10.05.2012

Prawda, antywirus Comodo to rzeźnik zasobów, kloc. Strach pomyśleć co by było gdyby miał tyle modułów co Avast :crazy:


Re: Ochrona systemu Windows 7 - Konto usunięte - 10.05.2012

VenomX napisał(a):Posiadasz SSD oraz Kasperskiego ?


Testowałem KISa 2011 oraz 2012 na dwóch dyskach SSD jakie miałem - jeden to Kingston Value+ 128 GB, drugi Crucial M4 128 GB (obecnie używany).
Na obu w nich KIS był odczuwalny przy normalnym, codziennym korzystaniu z komputera. Jeździł i po CPU i po dysku.
Comodo jest mniej napastliwy niż Kaspersky, ale również ich antywirusa nie polecam, są lżejsze i równie dobre / lepsze rozwiązania.


Re: Ochrona systemu Windows 7 - facecik - 10.05.2012

@VenomX
a co za różnica na jakim dysku pracuje system ?
Jeśli AV to kobyła, to na każdym rodzaju dysku i najszybszym i7 i tak będzie odczuwalny, w mniejszym lub większym stopniu.


Re: Ochrona systemu Windows 7 - VenomX - 10.05.2012

@ Lukas- jaka była to maszyna ? Pracowałem na Windows 7 z dyskiem SSD i dam sobie głowę uciąć - w moim przypadku nic nie muli...Pamiętajmy jednak, iż SSD to nie wszystko, liczy się również sprzęt z jakiego korzystamy na co dzień..Jeżeli chodzi o mnie to posiadam mocną maszynę..

@ Facecik- Zapewne nie pracowałeś na SSD - stąd to pytanie ? Gdybyś pracował, znałbyś odpowiedź..Smile

Cytat: Jeśli AV to kobyła, to na każdym rodzaju dysku i najszybszym i7 i tak będzie odczuwalny, w mniejszym lub większym stopniu.

Nie zgodzę się, gdyż w moim przypadku żaden antywirus nie jest w stanie przymulić systemu na moim SSD + sprzęcie..Uważam, iż nie pracowałeś na SSD i nie wiesz jaki drzemie potencjał w tym podzespole..

Przykład:

Uruchamiasz Windows 7 na HDD gdzie startuje wiele aplikacji..Na zwykłym HDD aplikacje te będą ładowały się wiele czasu, na SSD chwilę..System gotowy jest praktycznie zaraz po pojawieniu się pulpitu..
HDD - gdy uruchomisz jednocześnie 10 aplikacji na raz zamulisz system do tego stopnia, iż się zamrozi, na dysku SSD 10 aplikacji otworzy się w kilka sekund - rozumiesz w czym tkwi rzecz ? Kup SSD, postaw system a się przekonasz jaka jest różnica..
Nie wyobrażam sobie korzystać z systemu bez SSD..


Re: Ochrona systemu Windows 7 - Eru - 10.05.2012

Dobra koniec bo temat zaczyna schodzić z toru - zabezpieczenie wybrane więc temat do zamknięcia...