SafeGroup
Avast! Home/Pro - ocena - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Avast! Home/Pro - ocena (/thread-480.html)

Strony: 1 2


Avast! Home/Pro - ocena - mateusxzz - 16.01.2009

Witam, w którymś wątku napisałem, że założę wątek o Avast!

A więc, wymienię jego wady i zalety oraz dodam parę screenów Smile

Avast! Professional jest do zastosowania w firmach i małych przedsiębiorstwach, roczna licencja kosztuje ok. 130zł.
Avast! Home Edition jest wykorzystywany do zastosowania w zaciszu domowym, jak pokazują statystyki dobreprogramy.pl jest najczęściej pobieranym antyvirusem.
Jego zaletą jest prawie zerowa kastracja w stosunku do wersji płatnej. Jedyne różnice między Home a Pro to:

- brak rozszerzonego interfejsu użytkownika;
- brak linii komend;
- brak aktualizacji PUSH oraz blokowania skryptów.

Avast! jak inne programy nie jest doskonały Sad, ale ma również dobre strony:
- skanowanie podczas rozruchu systemu lub podczas wyświetlania się na monitorze wygaszacza ekranu;
- Virus Recovery DataBase (VRDB) jest to generator, który robi kopię wszystkich ważnych plików systemowych i użytkownika, które w razie zarażenia można przywrócić właśnie tym generatorem;
- po odpowiednim skonfigurowaniu jest bardzo skuteczny;
- możliwość zabezpieczenia programu hasłem;
- dodatkowe funkcje anty-spyware i anty-rootkit pojawiające się w komercyjnych programach;
- niewidoczna aktualizacja, z możliwością ustawienia, co jaki czas ma wysyłać zapytanie o nowe aktualizacje;
- zbudowany z 7 modułów, jeśli nie używamy jakiegoś - można go wyłączyć;
- małe użycie CPU i RAM, jak na 7 modułów;
- mały gadżet, w postaci pokazywania szybkości skanu;
- duża skuteczność wykazywana w testach (jest za lubianą avirą, ale przegania niektóre komercyjne rozwiązania);
Wady:

- archaiczny wygląd, ustawienia zmienia się w dwóch miejscach;
- aby rozpocząć skan, trzeba uruchomić program ze skrótu na pulpicie, ponieważ z paska tego nie zrobimy;
- długi czas skanu;
- brak heurystyki w ochronie rezydentnej, heurystyka występuje tylko w skanerze od poczty;
- czasami potrafi nie pokazywać się w pasku zadań;
- skórka główna przypomina radio, najlepiej pobrać ze strony producenta prostą skórkę;
- podatność na fałszywe alarmy;

Jak na razie to tyle, postaram się zaktualizować co jakiś czas posta Smile

[attachment=65]
[attachment=66]
[attachment=67]
[attachment=68]
[attachment=69]


Re: Avast! Home/Pro - ocena - Dozamet1 - 16.01.2009

do wad jeszcze bym dodał dużą ilość fałszywek!


Re: Avast! Home/Pro - ocena - Jurek - 16.01.2009

Według mnie Avast jest ciekawą propozycją jako darmowy antywirus. Trzeba być jednak niesamowitym fanem Avasta lub laikiem aby zakupić jego płatną wersję Smile
Być może się mylę ale wprowadzenie heurystyki w nowej wersji znacząco może jeszcze zwiększyć ilość fałszywych alarmów w Avaście. Pożyjemy zobaczymy Smile


Re: Avast! Home/Pro - ocena - mateusxzz - 16.01.2009

Jurek napisał(a):Być może się mylę ale wprowadzenie heurystyki w nowej wersji znacząco może jeszcze zwiększyć ilość fałszywych alarmów w Avaście. Pożyjemy zobaczymy Smile


Jurku ja go nie kupiłem Smile
Dostałem w prezencie od avast! maila, że zostałem wybrany Smile
I teraz mam aktualny kluczyk do 2010 Grin

Wiecie, testowałem avirę, kasperskyiego, pandę i inne, ale potem zawsze wracałem do avast! to chyba taki sentyment.
Ale nie bronię go za wszelką cenę i przyjmuję krytykę Grin


Re: Avast! Home/Pro - ocena - Jurek - 16.01.2009

mateusz8466 napisał(a):
Jurek napisał(a):Jurku ja go nie kupiłem Smile
Dostałem w prezencie od avast! maila, że zostałem wybrany Smile
I teraz mam aktualny kluczyk do 2010 Grin

Wiecie, testowałem avirę, kasperskyiego, pandę i inne, ale potem zawsze wracałem do avast! to chyba taki sentyment.
Ale nie bronię go za wszelką cenę i przyjmuję krytykę Grin


Zdrowe podejście. Oby wszyscy userzy naszego forum posiadali taki dystans do swojego ulubionego AV Smile


Re: Avast! Home/Pro - ocena - zbyszek - 16.01.2009

To prawda panowie Smile. Tak jak każdy program ma swoje wady i zalety. Z niecierpliwością czekam na wydanie wersji 5 która podobno ma być z firewallem.


Re: Avast! Home/Pro - ocena - mateusxzz - 16.01.2009

zbyszek napisał(a):To prawda panowie Smile. Nic nie jest doskonałe. Ale jak dla mnie Avast spełnia swoje zadanie Smile. Tak jak każdy program ma swoje wady i zalety. Z niecierpliwością czekam na wydanie wersji 5 która podobno ma być z firewallem.


I heurystyką Grin. A może postanie Avast! IS Grin

Mam nadzieję, że jeśli nie powstanie avast! IS, to firewall i heurystyka będzie również w wersji HOME Grin


Re: Avast! Home/Pro - ocena - Dozamet1 - 16.01.2009

a kiedy będzie nowy AVAST ?


Re: Avast! Home/Pro - ocena - mateusxzz - 16.01.2009

Podobno gdzieś za pół roku Grin


Re: Avast! Home/Pro - ocena - Dozamet1 - 16.01.2009

szukałem jakiś informacji na ten temat i ktoś napisał na angielskim forum w we wrześniu że wersja 5.0 ma pojawić sie w wersji BETA w grudniu lun 1kwartał 2009 !moim zdaniem mało prawdopodobne


Re: Avast! Home/Pro - ocena - .x.Wojtek.x. - 16.01.2009

@Dozamet1
Też mi się tak wydaje, że jest to możliwe.


Re: Avast! Home/Pro - ocena - Plati - 16.01.2009

No cóż.. O Avaście różnych opinii jest. Jak słyszę "Avast", to przypomina mi się przypadek mojego kolegi, który miał ostro zawirusowany komputer a wg Avasta było czysto. Jak się później okazało po instalacji Aviry, które musiałem sam przeprowadzić Avira wykryła 5 malware, których Avast nie widział.


Re: Avast! Home/Pro - ocena - .x.Wojtek.x. - 17.01.2009

@Plati
Masz racje, kiedyś przez ponad rok miałem avasta, zainstalowałem avire i 2 wirusy mi znalazł.


Re: Avast! Home/Pro - ocena - zbyszek - 17.01.2009

Przez 2 lata używania Avasta nic nie miałem Smile


Re: Avast! Home/Pro - ocena - .x.Wojtek.x. - 17.01.2009

@zbyszek
no a to znaczy że od razu ty musisz mieć ?


Re: Avast! Home/Pro - ocena - zbyszek - 17.01.2009

To znaczy wg mnie że nie jest to taki zły program jak inni o nim piszą


Re: Avast! Home/Pro - ocena - mateusxzz - 17.01.2009

Zły nie był Grin


Re: Avast! Home/Pro - ocena - .x.Wojtek.x. - 18.01.2009

Moim zdaniem avira jest skuteczniejsza od avasta bo jak wcześniej pisałem przepuscił mi 2 wiry, ale to nie znaczy, że jest odrazu zły.


Re: Avast! Home/Pro - ocena - Dozamet1 - 18.01.2009

nie wiem czy większość wie ale Avast też trzeba skonfigurować jak każdy inny antyvirus!niektórzy po instalacji nic z nim nie robią a póżniej tylko wyzwiska


Re: Avast! Home/Pro - ocena - VenomX - 18.01.2009

Dozamet1 napisał(a):nie wiem czy większość wie ale Avast też trzeba skonfigurować jak każdy inny antyvirus!niektórzy po instalacji nic z nim nie robią a póżniej tylko wyzwiska

Podobnie jest z Nodemludzie krytykują a ustawienia są standardowe a wtedy to nawet heurystyka nie jest na poziomie zaawansowanym .