Avast! Home/Pro - ocena
#1
Witam, w którymś wątku napisałem, że założę wątek o Avast!

A więc, wymienię jego wady i zalety oraz dodam parę screenów Smile

Avast! Professional jest do zastosowania w firmach i małych przedsiębiorstwach, roczna licencja kosztuje ok. 130zł.
Avast! Home Edition jest wykorzystywany do zastosowania w zaciszu domowym, jak pokazują statystyki dobreprogramy.pl jest najczęściej pobieranym antyvirusem.
Jego zaletą jest prawie zerowa kastracja w stosunku do wersji płatnej. Jedyne różnice między Home a Pro to:

- brak rozszerzonego interfejsu użytkownika;
- brak linii komend;
- brak aktualizacji PUSH oraz blokowania skryptów.

Avast! jak inne programy nie jest doskonały Sad, ale ma również dobre strony:
- skanowanie podczas rozruchu systemu lub podczas wyświetlania się na monitorze wygaszacza ekranu;
- Virus Recovery DataBase (VRDB) jest to generator, który robi kopię wszystkich ważnych plików systemowych i użytkownika, które w razie zarażenia można przywrócić właśnie tym generatorem;
- po odpowiednim skonfigurowaniu jest bardzo skuteczny;
- możliwość zabezpieczenia programu hasłem;
- dodatkowe funkcje anty-spyware i anty-rootkit pojawiające się w komercyjnych programach;
- niewidoczna aktualizacja, z możliwością ustawienia, co jaki czas ma wysyłać zapytanie o nowe aktualizacje;
- zbudowany z 7 modułów, jeśli nie używamy jakiegoś - można go wyłączyć;
- małe użycie CPU i RAM, jak na 7 modułów;
- mały gadżet, w postaci pokazywania szybkości skanu;
- duża skuteczność wykazywana w testach (jest za lubianą avirą, ale przegania niektóre komercyjne rozwiązania);
Wady:

- archaiczny wygląd, ustawienia zmienia się w dwóch miejscach;
- aby rozpocząć skan, trzeba uruchomić program ze skrótu na pulpicie, ponieważ z paska tego nie zrobimy;
- długi czas skanu;
- brak heurystyki w ochronie rezydentnej, heurystyka występuje tylko w skanerze od poczty;
- czasami potrafi nie pokazywać się w pasku zadań;
- skórka główna przypomina radio, najlepiej pobrać ze strony producenta prostą skórkę;
- podatność na fałszywe alarmy;

Jak na razie to tyle, postaram się zaktualizować co jakiś czas posta Smile

[attachment=65]
[attachment=66]
[attachment=67]
[attachment=68]
[attachment=69]
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#2
do wad jeszcze bym dodał dużą ilość fałszywek!
Odpowiedz
#3
Według mnie Avast jest ciekawą propozycją jako darmowy antywirus. Trzeba być jednak niesamowitym fanem Avasta lub laikiem aby zakupić jego płatną wersję Smile
Być może się mylę ale wprowadzenie heurystyki w nowej wersji znacząco może jeszcze zwiększyć ilość fałszywych alarmów w Avaście. Pożyjemy zobaczymy Smile
Odpowiedz
#4
Jurek napisał(a):Być może się mylę ale wprowadzenie heurystyki w nowej wersji znacząco może jeszcze zwiększyć ilość fałszywych alarmów w Avaście. Pożyjemy zobaczymy Smile


Jurku ja go nie kupiłem Smile
Dostałem w prezencie od avast! maila, że zostałem wybrany Smile
I teraz mam aktualny kluczyk do 2010 Grin

Wiecie, testowałem avirę, kasperskyiego, pandę i inne, ale potem zawsze wracałem do avast! to chyba taki sentyment.
Ale nie bronię go za wszelką cenę i przyjmuję krytykę Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#5
mateusz8466 napisał(a):
Jurek napisał(a):Jurku ja go nie kupiłem Smile
Dostałem w prezencie od avast! maila, że zostałem wybrany Smile
I teraz mam aktualny kluczyk do 2010 Grin

Wiecie, testowałem avirę, kasperskyiego, pandę i inne, ale potem zawsze wracałem do avast! to chyba taki sentyment.
Ale nie bronię go za wszelką cenę i przyjmuję krytykę Grin


Zdrowe podejście. Oby wszyscy userzy naszego forum posiadali taki dystans do swojego ulubionego AV Smile
Odpowiedz
#6
To prawda panowie Smile. Tak jak każdy program ma swoje wady i zalety. Z niecierpliwością czekam na wydanie wersji 5 która podobno ma być z firewallem.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#7
zbyszek napisał(a):To prawda panowie Smile. Nic nie jest doskonałe. Ale jak dla mnie Avast spełnia swoje zadanie Smile. Tak jak każdy program ma swoje wady i zalety. Z niecierpliwością czekam na wydanie wersji 5 która podobno ma być z firewallem.


I heurystyką Grin. A może postanie Avast! IS Grin

Mam nadzieję, że jeśli nie powstanie avast! IS, to firewall i heurystyka będzie również w wersji HOME Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#8
a kiedy będzie nowy AVAST ?
Odpowiedz
#9
Podobno gdzieś za pół roku Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#10
szukałem jakiś informacji na ten temat i ktoś napisał na angielskim forum w we wrześniu że wersja 5.0 ma pojawić sie w wersji BETA w grudniu lun 1kwartał 2009 !moim zdaniem mało prawdopodobne
Odpowiedz
#11
@Dozamet1
Też mi się tak wydaje, że jest to możliwe.
Odpowiedz
#12
No cóż.. O Avaście różnych opinii jest. Jak słyszę "Avast", to przypomina mi się przypadek mojego kolegi, który miał ostro zawirusowany komputer a wg Avasta było czysto. Jak się później okazało po instalacji Aviry, które musiałem sam przeprowadzić Avira wykryła 5 malware, których Avast nie widział.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#13
@Plati
Masz racje, kiedyś przez ponad rok miałem avasta, zainstalowałem avire i 2 wirusy mi znalazł.
Odpowiedz
#14
Przez 2 lata używania Avasta nic nie miałem Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#15
@zbyszek
no a to znaczy że od razu ty musisz mieć ?
Odpowiedz
#16
To znaczy wg mnie że nie jest to taki zły program jak inni o nim piszą
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#17
Zły nie był Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#18
Moim zdaniem avira jest skuteczniejsza od avasta bo jak wcześniej pisałem przepuscił mi 2 wiry, ale to nie znaczy, że jest odrazu zły.
Odpowiedz
#19
nie wiem czy większość wie ale Avast też trzeba skonfigurować jak każdy inny antyvirus!niektórzy po instalacji nic z nim nie robią a póżniej tylko wyzwiska
Odpowiedz
#20
Dozamet1 napisał(a):nie wiem czy większość wie ale Avast też trzeba skonfigurować jak każdy inny antyvirus!niektórzy po instalacji nic z nim nie robią a póżniej tylko wyzwiska

Podobnie jest z Nodemludzie krytykują a ustawienia są standardowe a wtedy to nawet heurystyka nie jest na poziomie zaawansowanym .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości