SafeGroup
Kingsoft Antivirus - główny wątek - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Kingsoft Antivirus - główny wątek (/thread-5095.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - ELWIS1 - 29.10.2012

Serfer jakiej wersji używasz chińskiej 2013 czy 3,5?


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - Serfer - 29.10.2012

Wersja 3,5


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - ELWIS1 - 29.10.2012

Nie używałem dawno wersji 3,5. A korzystałeś z funkcji ,,Repair'''' jak wyskoczyła informacja o błędzie silnika?

Około grudnia powinna być angielska wersja 2013 z Avirą.


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - Serfer - 29.10.2012

Nie używałem. Gdzie ta funkcja powinna się pojawić?


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - ELWIS1 - 29.10.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Coś takiego, tylko info o silniku. Po prostu, gdy silnik się rozsypie wtedy powinno samo wyskoczyć.


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - Serfer - 29.10.2012

Jak na razie nie miałem takiego komunikatu. Tylko taki podczas próby usuwania pliku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - ELWIS1 - 29.10.2012

Zresetuj kompa.

Błędy w tej wersji się zdarzały, gdyż to była jedna z pierwszych wersji Kingsofta.


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - Serfer - 29.10.2012

Reset kompa nic nie pomaga. Próbowałem też różnych programów do odblokowania pliku takich jak unlocker.


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - ELWIS1 - 29.10.2012

A przy wyłączonym Kingsofcie problem występuje?


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - Serfer - 29.10.2012

Tak


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - ELWIS1 - 29.10.2012

Musisz odinstalować kingsofta. Jak to nie pomoże to wyłączyć ich usługę kingsoft core service w services.msc


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - Serfer - 29.10.2012

Na razie się jeszcze wstrzymam z odinstalowywaniem do wyjścia tej nowej wersji po angielsku.
Dzięki za pomoc.


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - nikita - 03.11.2012

Myślicie że warto byłoby zamienić MSE na Kingsoft na domowym netbooku? Przyznam, że czasami trochę uciążliwa staje się praca na sprzęcie z 1 GB pamięci (Windows Starter), bo średnio 60 MB pochłania proces MSE. Okrutnie opóźnia też instalowanie oprogramowania. Poza MSE mam tu aktualnie Online Armor Free (sam Firewall).


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - KaMiL - 03.11.2012

Według mnie tak. Myśle, że na dzien dzisiejszy Kingsoft nie odbiega skutecznoscia od MSE, a lekkosc jest niewyobrazalna.


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - ELWIS1 - 03.11.2012

Na 2 kompie, co ma 512 Mb.ram mam tylko PcTools Firewall i Trusteer Rapport. Na żądanie MBAM i Hitman pro. I wszystko chodzi szybko jak na takiego kompa.

Myślę, że Avast i pc tools firewall będą lżejsze i skuteczniejsze.


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - KaMiL - 03.11.2012

Co do Avasta, to wedlug mnie on sie nieco "spasil" w wersji 7. Wersja 6 byla lzejsza... Zainstalowalem koledze z 512MB Ram no i bylo czuc spowolnienie. Przy Esecie na przykład tego nie bylo. Kingsoft tym bardziej Smile Teraz to naprawde skuteczny AV, w polaczeniu z OA mysle, ze mozna spac spokojnie.


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - nikita - 03.11.2012

KaMiL napisał(a):Co do Avasta, to wedlug mnie on sie nieco "spasil" w wersji 7. Wersja 6 byla lzejsza... Zainstalowalem koledze z 512MB Ram no i bylo czuc spowolnienie

Przerabiałem to na innym komputerze zarówno z Windowsem XP jak i 7 Home. Niestety, ale avast na starszych i solidnie "zapakowanych" maszynach widocznie spowalnia działanie systemu i uruchamianie programów.

Mimo wszystko nie zmieniajmy tematu w tym wątku Wink W takim razie wrzucę Kingsoft zamiast MSE na próbę. Nie wydaje mi się, żeby Panda Cloud Free była lepszym rozwiązaniem (?)


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - ELWIS1 - 03.11.2012

Avast, net chodzi trochę wolniej. Jednak wykrywalność w ostatnim czasie poprawili. Kingsoft jest dobry, jednak jeszcze trochę daleko mu do Avasta;p


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - KaMiL - 03.11.2012

Panda wedlug mnie takze nie jest juz taka lekka... Spowalnia start i uruchamianie programow.
Kingsoft wydaje sie byc najbardziej optymalnym rozwiazaniem.


Re: Kingsoft Antivirus - główny wątek - Konto usunięte - 03.11.2012

nikita napisał(a):Myślicie że warto byłoby zamienić MSE na Kingsoft na domowym netbooku?


Według mnie warto. Na 3 domowych komputerach był NIS, był MSE, jest Kingsoft... i jest z tego wszystkiego najlżejszy, a okazał się w zupełności wystarczający.