SafeGroup
Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? (/thread-5225.html)

Strony: 1 2


Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - rafikrafiki - 25.07.2012

Postanowiłem zrobić taką małą sondę w odpowiedzi na temat założony przez @ELWIS1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A oto pytanie:

Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami przeprowadzanymi przez różne czasopisma komputerowe oraz portale specjalizujące się w tej dziedzinie?

Odpowiedzi należy udzielać w powyższej ankiecie Smile

Proszę o komentowanie Smile


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - Sammael - 25.07.2012

Skoro chcesz tylko odpowiedzi "Tak" lub "Nie", to dlaczego nie utworzyłeś ankiety...
NIE


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - Galactico - 25.07.2012

NIE


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - McAlex - 25.07.2012

NIE


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - rafikrafiki - 25.07.2012

Sammael napisał(a):Skoro chcesz tylko odpowiedzi "Tak" lub "Nie", to dlaczego nie utworzyłeś ankiety...
NIE


A jest taka funkcja ?

Moja odpowiedź na pytanie NIE.


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - Waves - 25.07.2012

Tak


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - funky_koval - 25.07.2012

Jest taka możliwość podczas zakładania tematu Wink

Odpowiedź - i tak i nie.
Tak jeśli chodzi o bardziej "poważne" organizacje, które się tym parają (np AV-Comp, Virus Bulletin itp).
Nie jeśli taki test/ranking jest wydawany z Komputer Świecie (w tym szczególnie <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> ), PC World, CHIPie i innych podobnych.


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - rafikrafiki - 25.07.2012

Teraz doszedłem jak zrobić ankietęSmile


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - jrambo - 25.07.2012

Tak


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - Flash999 - 25.07.2012

TAK, jednak to nie jedyne kryterium (ważne jak dla mnie jest obciążenie). Patrzę tylko na testy AVC, Virus Bulletin itp. i Malware Lab / własne.


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - ELWIS1 - 25.07.2012

Tak


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - tommyklab - 25.07.2012

Zapomniałeś/mogłeś dać opcję: TAK, ale kieruję się własnymi testami
albo jeszcze: NIE, po co? jak mi sąsiad zainstalował najlepszego AV
albo jeszcze: A co to są testy AV?
albo jeszcze: Po co mi AV, ja tylko używam Facebooka!
Tongue


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - A_B_C - 25.07.2012

TAK, ale tylko testami z Malware Labu.


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - Eugeniusz - 25.07.2012

He, co to można wybrać i tak i nie?


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - morphiusz - 25.07.2012

Nie zwracam uwagi na testy komercyjne tylko na swoje wlasne


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - rafikrafiki - 25.07.2012

tommy504 napisał(a):Zapomniałeś/mogłeś dać opcję: TAK, ale kieruję się własnymi testami
albo jeszcze: NIE, po co? jak mi sąsiad zainstalował najlepszego AV
albo jeszcze: A co to są testy AV?
albo jeszcze: Po co mi AV, ja tylko używam Facebooka!
Tongue


To moja pierwsza ankieta, więc trochę problemów miałem. Przy następnej postaram się o bardziej szczegółowe informacjeWink


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - AdamS - 25.07.2012

Tak.Są pomocne.


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - Miquell - 25.07.2012

Tak, ale tylko własnymi i tymi, które przeprowadza grupa NFS* Grin
Nie ma tu żadnego cukru i myślę, że większość wie, komu i za co należą się ukłony i podziękowania Beer
A reszta testów na dużym, powiedziałbym bardzo dużym dystansieWink

*Nasi Zacni Forumowicze



Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - ananael - 25.07.2012

Ja bym powiedział wprost, że żadnym testom nie ufam. Nie wierze w uczciwość płatnych testerów ale nie wierzę też w kompetencjeforumowiczów, zarówno tych skanujących na różnych ustawieniach produktów jak i tych przygotowujących paczki.


Re: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami? - tommyklab - 26.07.2012

ananael napisał(a):Ja bym powiedział wprost, że żadnym testom nie ufam. Nie wierze w uczciwość płatnych testerów ale nie wierzę też w kompetencjeforumowiczów, zarówno tych skanujących na różnych ustawieniach produktów jak i tych przygotowujących paczki.


I bardzo dobre podejście, bo jakbyś ty wypuszczał paczki to też bym Ci bezgranicznie nie ufał Tongue

Produkty AV, ogólnie bezpieczeństwa to bardzo miałki grunt. Bardzo dobry AV może wszystko wykrywać, a na jakimś nowym zagrożeniu polegnie.
Oczywiście najsłabszym ogniwem w tym procesie jest człowiek, program wszystkiego za nas nie zrobi, pomaga tylko co nieco przefiltrować.

Głupi przykład np. wszędzie bębnią żeby nie otwierać załączników w emailach, uruchamiać plików exe(zmienione rozszerzenia na doc, xls, pdf) od nieznajomych osób. Dlaczego dalej w statystykach górują infekcje poprzez email??? Dlatego że ludzie nie myślą, proste. Nie mają zielonego pojęcia o bezpieczeństwie.

Podobnie z robakiem Kido, dalej pleni się na pendrive''ach, dalej jest na jednym z czołowych miejsc.

@ananael, a może byś choć tak raz wrzucił jakąś paczuszkę malware zamiast tylko krytykować?Smile