Ankieta: Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
TAK
46.43%
13 46.43%
NIE
53.57%
15 53.57%
Razem 28 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami?
#1
Postanowiłem zrobić taką małą sondę w odpowiedzi na temat założony przez @ELWIS1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A oto pytanie:

Czy wybierając program antywirusowy sugerujesz się testami przeprowadzanymi przez różne czasopisma komputerowe oraz portale specjalizujące się w tej dziedzinie?

Odpowiedzi należy udzielać w powyższej ankiecie Smile

Proszę o komentowanie Smile
Odpowiedz
#2
Skoro chcesz tylko odpowiedzi "Tak" lub "Nie", to dlaczego nie utworzyłeś ankiety...
NIE
COMODO Internet Security Premium
Odpowiedz
#3
NIE
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#4
NIE
Odpowiedz
#5
Sammael napisał(a):Skoro chcesz tylko odpowiedzi "Tak" lub "Nie", to dlaczego nie utworzyłeś ankiety...
NIE


A jest taka funkcja ?

Moja odpowiedź na pytanie NIE.
Odpowiedz
#6
Tak
Odpowiedz
#7
Jest taka możliwość podczas zakładania tematu Wink

Odpowiedź - i tak i nie.
Tak jeśli chodzi o bardziej "poważne" organizacje, które się tym parają (np AV-Comp, Virus Bulletin itp).
Nie jeśli taki test/ranking jest wydawany z Komputer Świecie (w tym szczególnie <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> ), PC World, CHIPie i innych podobnych.
Odpowiedz
#8
Teraz doszedłem jak zrobić ankietęSmile
Odpowiedz
#9
Tak
Odpowiedz
#10
TAK, jednak to nie jedyne kryterium (ważne jak dla mnie jest obciążenie). Patrzę tylko na testy AVC, Virus Bulletin itp. i Malware Lab / własne.
Odpowiedz
#11
Tak
Odpowiedz
#12
Zapomniałeś/mogłeś dać opcję: TAK, ale kieruję się własnymi testami
albo jeszcze: NIE, po co? jak mi sąsiad zainstalował najlepszego AV
albo jeszcze: A co to są testy AV?
albo jeszcze: Po co mi AV, ja tylko używam Facebooka!
Tongue
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#13
TAK, ale tylko testami z Malware Labu.
Odpowiedz
#14
He, co to można wybrać i tak i nie?
Odpowiedz
#15
Nie zwracam uwagi na testy komercyjne tylko na swoje wlasne

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
tommy504 napisał(a):Zapomniałeś/mogłeś dać opcję: TAK, ale kieruję się własnymi testami
albo jeszcze: NIE, po co? jak mi sąsiad zainstalował najlepszego AV
albo jeszcze: A co to są testy AV?
albo jeszcze: Po co mi AV, ja tylko używam Facebooka!
Tongue


To moja pierwsza ankieta, więc trochę problemów miałem. Przy następnej postaram się o bardziej szczegółowe informacjeWink
Odpowiedz
#17
Tak.Są pomocne.
Odpowiedz
#18
Tak, ale tylko własnymi i tymi, które przeprowadza grupa NFS* Grin
Nie ma tu żadnego cukru i myślę, że większość wie, komu i za co należą się ukłony i podziękowania Beer
A reszta testów na dużym, powiedziałbym bardzo dużym dystansieWink

*Nasi Zacni Forumowicze
Odpowiedz
#19
Ja bym powiedział wprost, że żadnym testom nie ufam. Nie wierze w uczciwość płatnych testerów ale nie wierzę też w kompetencjeforumowiczów, zarówno tych skanujących na różnych ustawieniach produktów jak i tych przygotowujących paczki.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#20
ananael napisał(a):Ja bym powiedział wprost, że żadnym testom nie ufam. Nie wierze w uczciwość płatnych testerów ale nie wierzę też w kompetencjeforumowiczów, zarówno tych skanujących na różnych ustawieniach produktów jak i tych przygotowujących paczki.


I bardzo dobre podejście, bo jakbyś ty wypuszczał paczki to też bym Ci bezgranicznie nie ufał Tongue

Produkty AV, ogólnie bezpieczeństwa to bardzo miałki grunt. Bardzo dobry AV może wszystko wykrywać, a na jakimś nowym zagrożeniu polegnie.
Oczywiście najsłabszym ogniwem w tym procesie jest człowiek, program wszystkiego za nas nie zrobi, pomaga tylko co nieco przefiltrować.

Głupi przykład np. wszędzie bębnią żeby nie otwierać załączników w emailach, uruchamiać plików exe(zmienione rozszerzenia na doc, xls, pdf) od nieznajomych osób. Dlaczego dalej w statystykach górują infekcje poprzez email??? Dlatego że ludzie nie myślą, proste. Nie mają zielonego pojęcia o bezpieczeństwie.

Podobnie z robakiem Kido, dalej pleni się na pendrive''ach, dalej jest na jednym z czołowych miejsc.

@ananael, a może byś choć tak raz wrzucił jakąś paczuszkę malware zamiast tylko krytykować?Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości