SafeGroup
Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? (/thread-5244.html)

Strony: 1 2


Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - ktośtam - 29.07.2012

Witajcie,

Załóżmy, że nie są dostępne żadne darmowe zabezpieczenia.
Któremu producentowi, w takim wypadku, byście zaufali i dlaczego?
Jakie czynniki byłyby decydujące podczas wyboru?
A może w takim przypadku zrezygnowalibyście z dodatkowych zabezpieczeń?
Chciałbym, żebyście poza oddaniem głosu w ankiecie napisali nieco o Waszym wyborze Wink
Możecie wybrać 2 opcje.


Z racji tego, że opcje ankiety są ograniczone do 10, to starałem się wybrać najpopularniejszych producentów.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - buri - 29.07.2012

Żaden. Po tym co widzę i co przeżyłem, nie widzę sensu płacić za takie programy. Antywirus to dodatek do ochrony jak dla mnie i wolałbym lepiej wydać swoje pieniądze.

Odpowiadając na pytania:
1. Światem rządzi pieniądz więc lepiej nie ufać nikomu, bo szybko można się nadziać.
2. Skuteczność wykrywania, leczenie, lekkość.
3. AV to dodatek do dobrego zabezpieczenia HIPS, piaskownica, wirtualizacja, białe listy.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - Waves - 29.07.2012

Zapłaciłbym za programy Emsisoftu. Poza atrakcyjną ceną za którą dostajemy dobre zabezpieczenie mamy świetny support Wink


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - DedalNort - 29.07.2012

Ja swego czasu korzystałem z DefenseWall który jest płatny i nie żałowałem żadnej złotówki wydanej na ten program. Do kupna przekonały mnie opinie i testy na forum oraz obniżka na program. Na win 7 nie miałem wtedy żadnego dodatkowego, zainstalowanego przeze mnie zabezpieczenia i było dobrze. Teraz na win 7 64 bitowym mam między innymi SpyShelter Firewall. Kupiłem go z identycznych powodów jak poprzednika oraz dlatego, że na 64 bitach nie działa DefenseWall. Jeśli jeszcze na coś miałbym wydać moje ciężko zarobione pieniądze to byłby to Emsisoft, ponieważ ma dobrą opinię na forumWink, jeśli tylko by mi spasował, bo jak narazie nie korzystałem z żadnego programu tej firmy. A więc:
- Emsisoft
- inny tj. DefenseWall i SpyShelter


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - Galactico - 29.07.2012

Waves97 napisał(a):Zapłaciłbym za programy Emsisoftu.


Ale po co? Jak potrzebujesz, to się chętnie wymienię o coś, info na PW.

Ja wybrałem w ankiecie AVG i Kasperkiego. AVG, bo to leciutki pakiet z dobrą wykrywalnością, przejrzystym wyglądem i miłą obsługą techniczną. Kaspersky, bo mam do niego sentyment.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - grzechu1999 - 29.07.2012

Norton za stosunek obciążenie/skuteczność.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - Dusiek - 29.07.2012

Zapłaciłbym za Emsisoft rewelacyjna skuteczność plus szybko działający support .
Inny program to Outpost Security Suite Pro wielki sentyment do tego programu .
Oba te programy cechuje też minimalistyczny wygląd bez zbędnych fajerwerkówWink


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - ananael - 29.07.2012

ESET - działa stabilnie, ma bardzo dobrą wykrywalność (porządna detekcja malware, bardzo mało FP, pliki nie są dodawane do baz masowo) i bardzo dobry stosunek lekkości do wykrywalności Smile
Kaspersky - muł z kobyłą ale także dobra i szybka detekcja zagrożeń

a następnie długo nic i tylko te 2 antywirusy są wg mnie warte zakupu.

Ale jeszcze są inne 2 produkty security które cenię:
VMware Workstation - najlepiej dopracowana wirtualna maszyna (tylko droga, 180$ na ich stronie)
Sandboxie - niezwykle wygodny w użyciu sandbox


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - Waves - 29.07.2012

Galactico napisał(a):
Waves97 napisał(a):Zapłaciłbym za programy Emsisoftu.


Ale po co? Jak potrzebujesz, to się chętnie wymienię o coś, info na PW.

Ja wybrałem w ankiecie AVG i Kasperkiego. AVG, bo to leciutki pakiet z dobrą wykrywalnością, przejrzystym wyglądem i miłą obsługą techniczną. Kaspersky, bo mam do niego sentyment.


Przeczytaj treść pierwszego postu. To są przypuszczenia Wink Jeśli miałbym coś kupywać to byłby to Emsisoft. Nie zrozumiałeś chyba o co chodzi .


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - McAlex - 29.07.2012

McAfee- niskie ceny, godna jakość obsługi,brak cudowania z jakością ochrony nawet w najtańszych pakietach.
Kaspersky- trzeba się bardzo postarać by złapać przy nim Trojana, świetna jakość obsługi technicznej.
Emsisoft /Norton- zagrożenia typu Live Security potrafią skosić heurystycznie bez jakichkolwiek problemów.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - al65 - 29.07.2012

Nie zapłaciłbym ani złotówki za żaden z programów, bo są za drogie przynajmniej dla mnie. Darmowych odpowiedników jest masa, które nie odbiegają stopniem zabezpieczeń od płatnych, (jeśli się odpowiednio korzysta z kompa) do tego wszelkiej maści konkursy oraz strony gdzie wystarczy się zarejestrować i odpowiednio poprosić lub strony gdzie rozdają zupełnie za friko legalne klucze zarejestrowanym. Wiem to z własnego doświadczenia mnie ktoś pomógł to i ja staram się pomagać (w miarę możliwości).“Szukajcie a znajdziecie proście a będzie wam dane” od i cała filozofia.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - ktośtam - 29.07.2012

al65 napisał(a):Nie zapłaciłbym ani złotówki za żaden z programów, bo są za drogie przynajmniej dla mnie. Darmowych odpowiedników jest masa

W pierwszym poście mamy hipotetyczne założenie, że nie ma darmowych programów zabezpieczających.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - Dusiek - 29.07.2012

ktośtam napisał(a):
al65 napisał(a):Nie zapłaciłbym ani złotówki za żaden z programów, bo są za drogie przynajmniej dla mnie. Darmowych odpowiedników jest masa

W pierwszym poście mamy hipotetyczne założenie, że nie ma darmowych programów zabezpieczających.

Widocznie dla nie których trzeba było napisać to drukowanymi literkami .


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - ktośtam - 29.07.2012

TASMAN napisał(a):Widocznie dla nie których trzeba było napisać to drukowanymi literkami .

Wytłuściłem tekst Cool


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - al65 - 29.07.2012

ktośtam napisał(a):
TASMAN napisał(a):Widocznie dla nie których trzeba było napisać to drukowanymi literkami .

Wytłuściłem tekst Cool

Być może hipotetycznie specjalnie przeoczyłem tą linijkę. Lol


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - Konto usunięte - 29.07.2012

Być może ja hipotetycznie dam warna za pisanie postów niezgodnych z tematem i wtedy będzie spokój?



Hm... ja bym postawił na Nortona. Przy włączonym myśleniu najkorzystniej widzę go pod względem jakość / cena, w szczególności za małe obciążenie komputera.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - Eru - 29.07.2012

Ja bym stawiał jednak na programy typu AppGuard, Sandboxie Tongue


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - jrambo - 29.07.2012

Emisoft i/lub AppGuard.
EMSI za jakość ,support, niską cenę, skuteczność, w miarę szybki rozwój, częste i szybkie aktualizacje.
AppGuard za lekkość, za ochronę offline, za niezawodność.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - Eugeniusz - 29.07.2012

Sporo: Sandboxie, Emsisoft, Defensewall, Acronis.


Re: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić? - ichito - 30.07.2012

Głosowałem "inny lub żaden"...lubię wiele programów, które są płatne i których używam dzięki promocjom czy konkursom, ale jak wiadomo nie to jest pewne źródło ich pozyskiwania. Często się zastanawiałem, czy wydałbym "grosz" na nie w normalnym trybie i chyba zawsze znajduję odpowiedź NIE Smile Poza jednym programem - to Shadow Defender.
W zależności od kategorii programumożemy mieć więcej lub mniej odpowiedników darmowych, ale zawsze jakiś się znajdzie i to mnie w zupełności satysfakcjonuje. Tak sobie myślę, że im więcej wiemy na temat bezpieczeństwa (infekcje, metody zapobiegania i ochrony, leczenie...) tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że mając mniej lub bardziej doskonałe mechanizmy systemowe, do tego zdrowy rozsądek i odpowiednią wiedzę, to tym mniej - lub wcale - możemy wydać na oprogramowanie.