SafeGroup
Programy startuja z duzym opoznieniem - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Programy startuja z duzym opoznieniem (/thread-5362.html)



Programy startuja z duzym opoznieniem - grzechu1999 - 23.08.2012

System startuje normalnie, pojawia sie pulpit, antywirus rowniez startuje bez zadnych problemow, problem z reszta programow. Connection Manager jest na autostarcie, jednak zanim pojawi sie jego okno mija jakas minuta (procesy normalnie widac w menedzerze zadan), gdy w tym czasie odpale jakis inny program tez sie odpala z takim opoznieniem.

Problem pojawil sie po zrobieniu aktualizacji automatycznych,trakcie ktorych mialem z nimi problem (malo miejsca na dysku) przez co wiekszosc sie nie zainstalowala, wiec folder C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download przenioslem na inna partycje i recznie odpalalem aktualizacje.
Najwyrazniej po tym cos sie pochrzanilo bo wczesniej zawsze aktualizacje przebiegaly bezproblemowo. Dodam ze problem z zapelniona partycja C: juz wyeliminowalem - zwiekszylem jej rozmiar (wczesniej sie troche balem uszkodzenia danych no ale zostalem zmuszony).

Dzialania jakie podjalem:

1) Skan ComboFixem. Wszystko naprawil, programy startowaly normalnie bez opoznien.
2) Uruchomilem aktualizacje automatyczne, poaktualizowalem. Po tej aktualizacji znow sie wszystko pochrzanilo i problem wrocil.

OTL - przed uzyciem ComboFixa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Extras - przed uzyciem ComboFixa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ComboFix:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


OTL - po uzyciu ComboFixa i zrobieniu aktualizacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Extras - po uzyciu ComboFixa i zrobieniu aktualizacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - Oniret - 23.08.2012

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download ten folder można bez problemu czyścić,jeśli jest coś nie tak.Szkoda ze przeniosłeś go na inną partycję.


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - Waves - 23.08.2012

Kod:
C:\top net info\top_netinfo.exe


Proszę przeskanuj go na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

( świeży skan ) i pokaż link. Mam pewne podejrzenia ...


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - grzechu1999 - 23.08.2012

Topnetinfo ściągany prosto ze strony bez-kabli, używam go non stop do łączenia z internetem. Mogę przeskanowac jak chcesz ale to jutro koło 18 jak będę na kompie.


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - Waves - 23.08.2012

A to nie trzeba skoro to od internetu Wink


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - grzechu1999 - 23.08.2012

Dodam, że znów zrobiłem dziś scan ComboFixem i tym razem nie pomógł hmmm

Ogólnie system chodzi świetnie bez żadnych zastrzeżeń oprócz tego właśnie mankamentu.


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - Waves - 23.08.2012

To chyba nie wina infekcji. Przeskanuj komputer MBAM oraz Hitman Pro dla pewności.


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - grzechu1999 - 23.08.2012

MBAM już skanowałem, nic nie znalazł, hitmana nie mam. Na 99,9% to nie wina infekcji, problem pojawił się właśnie po tych nieudanych aktualizacjach i nie wiem może jakieś nowe pliki pomieszały się że starymi czy cuś.


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - ichito - 24.08.2012

Po pierwsze...ktoś Ci zalecił zastosowanie ComboFix? Pytam, bo ten program jest niezwykle często nadużywany, a jego zastosowanie może mieć odwrotne skutki do oczekiwanych. Nie będę się wymądrzał, a tylko zalinkuję do dwóch artykułów w tym temacie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kilka uwag:
- albo za mały dysk systemowy (do powiększenia), albo większa dyscyplina w instalowaniu programów i konserwacji systemu
- to mnie zastanawia
przed użyciem ComboFix dajesz log, gdzie
Cytat: OTL logfile created on: 2012-08-20 22:16:39 - Run 1
Drive C: | 4,86 Gb Total Space | 0,20 Gb Free Space | 4,14% Space Free| Partition Type: NTFS
Drive D: | 48,85 Gb Total Space | 8,51 Gb Free Space | 17,41% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive E: | 20,81 Gb Total Space | 0,65 Gb Free Space | 3,11% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive G: | 39,96 Mb Total Space | 0,00 Mb Free Space | 0,00% Space Free | Partition Type: CDFS

po użyciu dajesz taki
Cytat:
OTL logfile created on: 2012-08-22 21:54:10 - Run 2
Drive C: | 8,80 Gb Total Space | 3,74 Gb Free Space | 42,46% Space Free| Partition Type: NTFS
Drive D: | 44,91 Gb Total Space | 4,34 Gb Free Space | 9,67% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive E: | 20,81 Gb Total Space | 0,70 Gb Free Space | 3,38% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive G: | 39,96 Mb Total Space | 0,00 Mb Free Space | 0,00% Space Free | Partition Type: CDFS

Skąd Ci przybyło pojemności dysku C?? Robiłeś coś z dyskiem?...kiedy użyłeś ComboFix?
Dalej:
- wywal toolbary Ask i Babylon
- skąd ten wpis?
Cytat: C:\Documents and Settings\NetworkService\Dane aplikacji\iolo

To przyspieszać internetu czy coś jeszcze poza Nortonem kontroluje sieć?


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - KaMiL - 24.08.2012

Autor pisał, że zwiększył pojemność partycji.


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - grzechu1999 - 24.08.2012

Na fixitpc też leży mój temat z tym problemem kilka dni, nikt nie potrafił pomóc to sięgnąłem po ComboFixa. Za pierwszym razem pomógł ale następne aktualizacje i problem wrócił.

Dodano: 24 sie 2012, 18:45

Odinstalowalem System Mechanic i wszystko wrocilo do normy. Nie chce mi sie sprawdzac dla pewnosci czy to wlasnie przez niego znow go instalujac ale na 99% tak. Dodam, ze z jakis miesiac temu tez go instalowalem i uwalil mi Nortona, dosłownie, ikonka z traya zniknela i reinstall.

Programu uzywam jedynie do zoptymalizowania polaczenia Dial-Up, potem zostaje odinstalowany (zmiany ktorych dokonuje zostaja), jedyny modul ktorego w nim uzywam, gdyz roznica po tym jest ogromna (przynajmniej u mnie).

Dodatkowy cytat innego uzytkownika z dobreprogramy:
Cytat:

UWAGA! SM 10 nie jest tolerowany przez Symanteca (konkretnie Norton Antywirusem 2012 i NIS 2012). troche dziwne bo SM 10 nei ma moduu AV ani antyspyware (wersja PRO ma - wiéc moze Symantec "mysli" ze mamy te wlasnie wersje Smile


Bede sie jeszcze uwaznie przygladal, czy problem nie wroci, przetestuje rowniez po aktualizacjach przez Windows Update.


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - szulcu - 28.08.2012

Grzechu, powiedz mi czy problem wygląda u Ciebie tak jak u mnie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ostatnio zauważyłem podobny problem nie tylko u siebie, ale także na komputerze znajomej.


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - grzechu1999 - 28.08.2012

Tak dokladnie tak samo mialem ;p


Re: Programy startuja z duzym opoznieniem - szulcu - 08.09.2012

Nikt nie ma pomysłu nad rozwiązaniem problemu? Grzechu, napisz z jakich podzespołów składa się ten problemowy komputer i jakie masz zainstalowane oprogramowanie. Może uda się chociaż trochę zawęzić dziedzinę problemu i wspólnymi siłami zlokalizujemy element, który powoduje takie opóźnienie.