Programy startuja z duzym opoznieniem
#1
System startuje normalnie, pojawia sie pulpit, antywirus rowniez startuje bez zadnych problemow, problem z reszta programow. Connection Manager jest na autostarcie, jednak zanim pojawi sie jego okno mija jakas minuta (procesy normalnie widac w menedzerze zadan), gdy w tym czasie odpale jakis inny program tez sie odpala z takim opoznieniem.

Problem pojawil sie po zrobieniu aktualizacji automatycznych,trakcie ktorych mialem z nimi problem (malo miejsca na dysku) przez co wiekszosc sie nie zainstalowala, wiec folder C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download przenioslem na inna partycje i recznie odpalalem aktualizacje.
Najwyrazniej po tym cos sie pochrzanilo bo wczesniej zawsze aktualizacje przebiegaly bezproblemowo. Dodam ze problem z zapelniona partycja C: juz wyeliminowalem - zwiekszylem jej rozmiar (wczesniej sie troche balem uszkodzenia danych no ale zostalem zmuszony).

Dzialania jakie podjalem:

1) Skan ComboFixem. Wszystko naprawil, programy startowaly normalnie bez opoznien.
2) Uruchomilem aktualizacje automatyczne, poaktualizowalem. Po tej aktualizacji znow sie wszystko pochrzanilo i problem wrocil.

OTL - przed uzyciem ComboFixa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Extras - przed uzyciem ComboFixa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ComboFix:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


OTL - po uzyciu ComboFixa i zrobieniu aktualizacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Extras - po uzyciu ComboFixa i zrobieniu aktualizacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#2
C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download ten folder można bez problemu czyścić,jeśli jest coś nie tak.Szkoda ze przeniosłeś go na inną partycję.
Odpowiedz
#3
Kod:
C:\top net info\top_netinfo.exe


Proszę przeskanuj go na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

( świeży skan ) i pokaż link. Mam pewne podejrzenia ...
Odpowiedz
#4
Topnetinfo ściągany prosto ze strony bez-kabli, używam go non stop do łączenia z internetem. Mogę przeskanowac jak chcesz ale to jutro koło 18 jak będę na kompie.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#5
A to nie trzeba skoro to od internetu Wink
Odpowiedz
#6
Dodam, że znów zrobiłem dziś scan ComboFixem i tym razem nie pomógł hmmm

Ogólnie system chodzi świetnie bez żadnych zastrzeżeń oprócz tego właśnie mankamentu.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#7
To chyba nie wina infekcji. Przeskanuj komputer MBAM oraz Hitman Pro dla pewności.
Odpowiedz
#8
MBAM już skanowałem, nic nie znalazł, hitmana nie mam. Na 99,9% to nie wina infekcji, problem pojawił się właśnie po tych nieudanych aktualizacjach i nie wiem może jakieś nowe pliki pomieszały się że starymi czy cuś.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#9
Po pierwsze...ktoś Ci zalecił zastosowanie ComboFix? Pytam, bo ten program jest niezwykle często nadużywany, a jego zastosowanie może mieć odwrotne skutki do oczekiwanych. Nie będę się wymądrzał, a tylko zalinkuję do dwóch artykułów w tym temacie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kilka uwag:
- albo za mały dysk systemowy (do powiększenia), albo większa dyscyplina w instalowaniu programów i konserwacji systemu
- to mnie zastanawia
przed użyciem ComboFix dajesz log, gdzie
Cytat: OTL logfile created on: 2012-08-20 22:16:39 - Run 1
Drive C: | 4,86 Gb Total Space | 0,20 Gb Free Space | 4,14% Space Free| Partition Type: NTFS
Drive D: | 48,85 Gb Total Space | 8,51 Gb Free Space | 17,41% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive E: | 20,81 Gb Total Space | 0,65 Gb Free Space | 3,11% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive G: | 39,96 Mb Total Space | 0,00 Mb Free Space | 0,00% Space Free | Partition Type: CDFS

po użyciu dajesz taki
Cytat:
OTL logfile created on: 2012-08-22 21:54:10 - Run 2
Drive C: | 8,80 Gb Total Space | 3,74 Gb Free Space | 42,46% Space Free| Partition Type: NTFS
Drive D: | 44,91 Gb Total Space | 4,34 Gb Free Space | 9,67% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive E: | 20,81 Gb Total Space | 0,70 Gb Free Space | 3,38% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive G: | 39,96 Mb Total Space | 0,00 Mb Free Space | 0,00% Space Free | Partition Type: CDFS

Skąd Ci przybyło pojemności dysku C?? Robiłeś coś z dyskiem?...kiedy użyłeś ComboFix?
Dalej:
- wywal toolbary Ask i Babylon
- skąd ten wpis?
Cytat: C:\Documents and Settings\NetworkService\Dane aplikacji\iolo

To przyspieszać internetu czy coś jeszcze poza Nortonem kontroluje sieć?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Autor pisał, że zwiększył pojemność partycji.
Odpowiedz
#11
Na fixitpc też leży mój temat z tym problemem kilka dni, nikt nie potrafił pomóc to sięgnąłem po ComboFixa. Za pierwszym razem pomógł ale następne aktualizacje i problem wrócił.

Dodano: 24 sie 2012, 18:45

Odinstalowalem System Mechanic i wszystko wrocilo do normy. Nie chce mi sie sprawdzac dla pewnosci czy to wlasnie przez niego znow go instalujac ale na 99% tak. Dodam, ze z jakis miesiac temu tez go instalowalem i uwalil mi Nortona, dosłownie, ikonka z traya zniknela i reinstall.

Programu uzywam jedynie do zoptymalizowania polaczenia Dial-Up, potem zostaje odinstalowany (zmiany ktorych dokonuje zostaja), jedyny modul ktorego w nim uzywam, gdyz roznica po tym jest ogromna (przynajmniej u mnie).

Dodatkowy cytat innego uzytkownika z dobreprogramy:
Cytat:

UWAGA! SM 10 nie jest tolerowany przez Symanteca (konkretnie Norton Antywirusem 2012 i NIS 2012). troche dziwne bo SM 10 nei ma moduu AV ani antyspyware (wersja PRO ma - wiéc moze Symantec "mysli" ze mamy te wlasnie wersje Smile


Bede sie jeszcze uwaznie przygladal, czy problem nie wroci, przetestuje rowniez po aktualizacjach przez Windows Update.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#12
Grzechu, powiedz mi czy problem wygląda u Ciebie tak jak u mnie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ostatnio zauważyłem podobny problem nie tylko u siebie, ale także na komputerze znajomej.
Odpowiedz
#13
Tak dokladnie tak samo mialem ;p
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#14
Nikt nie ma pomysłu nad rozwiązaniem problemu? Grzechu, napisz z jakich podzespołów składa się ten problemowy komputer i jakie masz zainstalowane oprogramowanie. Może uda się chociaż trochę zawęzić dziedzinę problemu i wspólnymi siłami zlokalizujemy element, który powoduje takie opóźnienie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości