SafeGroup
Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja (/thread-5671.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - dolar444 - 19.02.2014

Pytanie do użytkowników WP i Noki.
Akurat wyszło tak ze stałem się szczęśliwym lub nie szczęśliwym posiadaczem Noki Lumi 520.
Dla mnie narazie szczęśliwym chciałem WP to w końcu go mam.
A jednak Lumia 520 niż Xperia E to spora róznica.
Ale cóż do sedna. Bawił się ktoś znajdowaniem telefonu przez stronę od Windows ??
Ciekawi mnie to bo takiego czegoś w Androidzie nie zauważyłem i jestem ciekaw czy sie to rzeczywiste sprawdza ??


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 19.02.2014

Używałem tego jeszcze na WP 7.5 i LG E900.
Tak, jak najbardziej to działa.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - dolar444 - 19.02.2014

lukasamd

Dzięki za szybka odpowiedź, być może w przyszłości się przyda.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - zord - 26.02.2014

Firma Kaspersky wydała specjalna wersje przeglądarki dla WP chroniącą przed niebezpiecznymi stronami i phishingiem Kaspersky Safe Browser
Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - nikita - 26.02.2014

Najwyższa pora opuścić Windows Phone 7.8, bo jest praktycznie zapomniany w kwestii nowych aplikacji. Niebawem przedłużam umowę z operatorem (lub przenoszę numer - w zależności od oferty). Mam na oku Lumię 920. Myślałem też o HTC 8X za symboliczną złotówkę, ale mam jednak sentyment do Nokii. Poza tym jak wiadomo Nokia jako "własność" Microsoftu ma najlepsze wsparcie od strony systemu operacyjnego i aktualizacji.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - dolar444 - 26.02.2014

Myślę ze ta Lumia920 będzie lepszym rozwiązaniem niż HTC Smile
Tym bardziej ze jak napisałeś wsparcie będzie niezłe no i jak by nie patrzeć jeden z bardziej flagowych modeli Noki Smile

A co do przeglądarek, jeszcze bo zaledwie od nie dawna stałem sie użytkownikiem swojej Lumii i pytanie odnośnie przeglądarek czy macie coś ciekawego polecić oprócz wodowanego IE i poleconego przez Zorda ??

I tak z ciekawości zupełnie schodząc lekko z tematu, jakieś fajne etui na Lumia 520 ktoś am do za proponowania, jest tego masa w internecie i w sklepach, ale przecież nie wydam nie wiadomo ile kasy by sprawdzić większość.

Pozdrawiam.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 26.02.2014

Ja jako etui proponuję najzwyklejsze gumowe s-line. Są tanie, dobrze zabezpieczają. Problemem może być rozmiar, bo L520 do najcieńszych nie należy, a to ją jeszcze nieco pogrubi.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - dolar444 - 26.02.2014

lukasamd Wiesz co i grubsze cegły po kieszeniach nosiłem, i jakoś mi to tak mocno nie przeszkadza Smile

Z tym S-Line chodzi ci tylko na tył obudowy ?? czy te takie zapinane co chronią też ekran ?? Bo zauważyłem ze są aż 2 rodzaje, dziwnie tak podpisywane Smile


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 26.02.2014

Chodzi o takie gumowe, które wszystko prócz samego centralnego przodu.
Tutaj taki przykład jak to wygląda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - dolar444 - 26.02.2014

lukasamd
no no tak właśnie podejrzewałem ze o coś takiego ci chyba chodzi Smile

Cóż zostaje mi podejść do jakiegoś sklepu czy komisu i przymierzyć jakaś Smile
Tobie serdecznie dziękuje za propozycje i pomoc, ale jak ktoś by jeszcze miał coś ciekawego to czekam na odpowiedzi Smile


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 04.03.2014

Jak myślicie, która Lumia ma lepszy aparat, zwłaszcza w gorszych warunkach? 720 czy 820? Na 920 kasy nie będę wydawał, wolę wydać na kurczaki, ryż i tuńczyka (masa!), poza tym dzisiaj przyszedł mój SSD ^^.

Dlaczego zależy mi na aparacie? Bo przydaje się na studiach Smile


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 04.03.2014

Gienek, aparat w tych modelach i tak nie jest zbyt dobry, za to 820 to ogólnie wyższy segment i zdecydowanie lepszy sprzęt, nawet bym się nie zastanawiał chwili nad wyborem między tymi modelami.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 04.03.2014

Hm... no nie wiem. Model 720 wydaje się (wydaje, bo jest większy) bardziej kompaktowy, poza tym lepsza bateria.
Wyświetlacz... to już zależy co kto lubi, ale moim zdaniem IPS z L720 bije na głowę AMOLEDa z L820 - czernie są lepsze w tym drugim, ale biel leży i kwiczy, poziom jasności i czytelność w słońcu też lepsze niż w L820. Z drugiej strony, wyższy model ma 1 GB RAM co może się przydać... no i proc też lepszy, choć na WP to nie ma znaczenia.

Co do aparatu, jak widziałem w sieci to na podobnym poziomie. Sam nieco L720 używałem bo recenzowałem ten model i jej aparat robi niezłe zdjęcia.
"Problem", że ceny podobne... chyba brałbym L820 ze względu na lepsze bebechy.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 04.03.2014

Łukasz, są pewne zalety 720 , ale ogólnie sprzętowo 820 to jednak zdecydowanie lepszy sprzęt, i to nie ulega dyskusji, a AMOLED w 820 sprawuje się moim zdaniem bardzo fajnie, i daje świetny wygląd WP.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 04.03.2014

facecik napisał(a):Gienek, aparat w tych modelach i tak nie jest zbyt dobry

Wiesz, dla mnie oba modele mają lepszy aparat. Mówię to z perspektywy mojej budżetowej pięcsetdwudziestki Smile
W Internetach zadziwiająco dobrze wyglądają zdjęcia z 720 (szkoda że ma tylko 512 MB RAM, u mnie czasami IE ponownie ładuje strony). Spójrz tutaj na przykład:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 04.03.2014

@facecik:
No w sumie tam nie ma PenTile.. gdyby nie biel wygladająca jak osikany śnieg to byłaby bajka.
Masz też rację, że AMOLED świetnie pasuje do WP. Tutaj większość tła jest czarna, co kapitalnie się komponuje.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 04.03.2014

lukasamd napisał(a):@facecik:
No w sumie tam nie ma PenTile.. gdyby nie biel wygladająca jak osikany śnieg to byłaby bajka.
Masz też rację, że AMOLED świetnie pasuje do WP. Tutaj większość tła jest czarna, co kapitalnie się komponuje.


No właśnie do WP wyjątkowo dobrze te ekrany pasują

Gieniu, aparat w 720 powinien teoretycznie robić trochę ostrzejsze zdjęcia , ale to są tylko telefony Wink

Tu masz porwónanie modeli i ich zalet i wad:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 04.03.2014

Tu nieco przykładowych fotek z mojej byłej 720:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 04.03.2014

Jednak wolę 720, jest ładniejsza, odrobinę nowsza, ma IPS-a, dłużej pracuje na baterii.
820 ma lepsze bebechy (procesor, RAM, łączność), ale ma obłe kształty i nędzny akumulator.

Tak szczerze powiedziawszy, to nie kręcą mnie lepszy procesor i więcej RAM. Nie gram, ostatnio zainstalowałem sobie Flappy Bird i przez to podniosłem sobie ciśnienie Suspicious. Ja i takna Lumii tylko telefonuję, przeglądam kalendarz, surfuję i słucham muzyczki z Nokia Mix Radio (niezły hity lecą na Polskie Przeboje). Mam nadzieję, że Microsoft nie zrobi nam świni i nie zdecyduje się na ograniczenie aktualizacji mniej uboższym w RAM modelom.

Po co mi 820? Marzę o 920 ;_;


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - korbennn - 05.03.2014

Znajomek posiada i nigdzie się z niej nie przesiada^