SafeGroup
Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja (/thread-5671.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - zord - 08.06.2017

Offline:
Mapy Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

CoPilot™ GPS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sygic: GPS Navigation

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Online:
gMaps

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Waze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Yanosik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - zeno06 - 09.06.2017

Dorzucę jeszcze:
- zawsze może być potrzeba dojechania komunikacją miejską, więc jakdojadę.pl 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- ewentualnie zamiast gMaps może być Maps App + 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - ichito - 09.06.2017

U mnie w domu korzysta się z "jak dojadę" ale w wersji desktop głównie...syn chyba używa mobilnej na WP właśnie i wiem, że raczej jest zadowolony, ale...ten serwis wymaga sieci, a przynajmniej tak mi się wydaje. Kolejna rzecz - od niedawna korzystają z Open Street Map, a nie map Google i teraz to wygląda nieco inaczej - mowa o samej mapie, na której jest wyznaczana trasa, ale i o funkcjonalności...i z tą mi coś nie pasuje, bo trudniej przejść do rozkładu jazdy dla konkretnej linii lub przystanku.


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - zeno06 - 09.06.2017

W Warszawie korzystam z TramBus. W zależności od aktualizacji działa lepiej lub gorzej, ale generalnie spoko lub nawet lepiej. Mam nadzieję, że wzorem jakdojadę dorzucą kolejne lokalizacje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - rogacz - 09.06.2017

MapFactor GPS Navi


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - M'cin - 10.06.2017

(09.06.2017, 10:51)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

U mnie w domu korzysta się z "jak dojadę" ale w wersji desktop głównie...syn chyba używa mobilnej na WP właśnie i wiem, że raczej jest zadowolony, ale...ten serwis wymaga sieci, a przynajmniej tak mi się wydaje. Kolejna rzecz - od niedawna korzystają z Open Street Map, a nie map Google i teraz to wygląda nieco inaczej - mowa o samej mapie, na której jest wyznaczana trasa, ale i o funkcjonalności...i z tą mi coś nie pasuje, bo trudniej przejść do rozkładu jazdy dla konkretnej linii lub przystanku.

Poświęcili trochę funkcjonalność na rzecz prostoty interfejsu. Taki trend. A akurat przechodzenie na rozkład konkretnej linii to i poprzednia było do d... Tongue

Z kolei trochę algorytmy wyszukiwania im się poprawiły, jeśli chodzi o pociągi podmiejskie w okolicach warszawy. Takie moje odczucie niepotwierdzone badaniami Suspicious


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Tajny Współpracownik - 10.06.2017

(10.06.2017, 12:03)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z kolei trochę algorytmy wyszukiwania im się poprawiły, jeśli chodzi o pociągi podmiejskie w okolicach warszawy. Takie moje odczucie niepotwierdzone badaniami
JakDojade pozwala spokojnie wyznaczyć trasę z Radomia do Warszawy pociągiem Kolei Mazowieckich.


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - M'cin - 11.06.2017

pozwala. Ale jak dawałeś trasę, powiedzmy, Kampinos - Radom, oczekiwałbyś, że powiezie Cię do najbliższego PKaPa, a potem sruu do Radomia na szybkości ciuchcią. Mnie w podobnych sytuacjach chciał wozić nie wiadomo jak długo tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach wieczornych, gdy pociągów podmiejskich było niewiele. Lepiej wychodziłem, szukając dojazdu do konkretnej stacji, a potem pociągu podmiejskiego. Teraz mam wrażenie, że działa to jakby lepiej Suspicious


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - korbennn - 09.07.2017

Maps czyli Mapy Windows próbuję opanować.
HERE to był ideał na WP.

Zgaduję, że głosu nie da się ustawić na polski?


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Tajny Współpracownik - 12.10.2017

Microsoft poinformował, że nie będzie rozwijał Windows 10 Mobile. Amerykanie muszą obejść się ze smakiem posiadania własnego systemu mobilnego.


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - zord - 12.10.2017

A ja dziś dostałem kolejną aktualizację na swoją lumie Sad


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Tajny Współpracownik - 12.10.2017

Łaty będą, ale wypadną apki ze sklepu, nowych funkcji nie będzie. Nadella to sabotażysta.


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - ichito - 12.10.2017

(12.10.2017, 14:26)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Łaty będą, ale wypadną apki ze sklepu, nowych funkcji nie będzie. Nadella to sabotażysta.

+1
Niestety.


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 12.10.2017

Wg mnie wielka szkoda , że im nie wyszło, bo system miał naprawdę potencjał, tylko za późno się obudzili,tak ze 2-3 lata wcześniej i było by dobrze.Do tego także brak wsparcia aplikacji przyłożyło rękę i pozamiatane.
Teraz już nie ma mocnych na monopol od zielonych....


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Tajny Współpracownik - 12.10.2017

Potencjał był, ale kierownictwo firmy nie miało żadnej wizji na swój sprzęt i oprogramowanie. O ile Ballmer miał charyzmę podejmować decyzje i się tego trzymać, tak Nadellę kierowanie firmą przerasta.

(12.10.2017, 19:08)facecik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Teraz już nie ma mocnych na monopol od zielonych....
Będzie duopol Apple + Google, a Microsoft będzie dostarczał im usługi.


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 12.10.2017

A moim zdaniem kierunek obrany przez Nadellę nie jest wcale zły - właśnie w usługi. Nie mają swoich urządzeń, ale aplikacje mają i na iOS i na Androida, a t to użytkownicy (i to się liczy).
Patrząc na wyniki akcji MS na przestrzeni ostatnich 5 lat to wydaje mi się, że idą pod tym względem dobrą drogą.

A że nie zawsze ona pasuje użytkownikowi.. kogo obchodzi użytkownik? Grin


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - rogacz - 12.10.2017

Zależy. Jest jeszcze Win10 na Snapdragony - jeśli odpali w wersji PC może sporo namieszać.


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Tajny Współpracownik - 12.10.2017

(12.10.2017, 21:25)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A moim zdaniem kierunek obrany przez Nadellę nie jest wcale zły - właśnie w usługi. Nie mają swoich urządzeń, ale aplikacje mają i na iOS i na Androida, a t to użytkownicy (i to się liczy).
Patrząc na wyniki akcji MS na przestrzeni ostatnich 5 lat to wydaje mi się, że idą pod tym względem dobrą drogą.

A że nie zawsze ona pasuje użytkownikowi.. kogo obchodzi użytkownik? Grin
Dostarczanie apek bardzo w porządku, ale W10M mogli już sobie darować. Tylko ludzi zostawili na pastwę losu. Trzeci raz.


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - M'cin - 14.10.2017

(12.10.2017, 21:25)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Patrząc na wyniki akcji MS na przestrzeni ostatnich 5 lat to wydaje mi się, że idą pod tym względem dobrą drogą.

Porównując do zysków głównych konkurentów, Google'a i Apple'a (a biorac pod uwagę kierunek na reklamy, także Facebooka(a biorąc pod uwage też chmurę, to i Amazona)) to mogło być lepiej Suspicious

(12.10.2017, 21:25)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A że nie zawsze ona pasuje użytkownikowi.. kogo obchodzi użytkownik? Grin

Ten co nie ma pieniędzy, nikogo ^^

I pomyśleć, że 20 lat temu Apple się sypał, a Microsoft miał urząd antymonopolowy na głowie ^^


RE: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 14.10.2017

(12.10.2017, 21:32)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zależy. Jest jeszcze Win10 na Snapdragony - jeśli odpali w wersji PC może sporo namieszać.

IMO nie. Ludzie raczej nie chcą bajzlu z Windowsa na telefonach. Owszem, to może się udać, ale próby w sumie już były i wypadało to raczej słabiutko. Tablety to co innego, ale na telefonach jakoś nie widzę W10.

(14.10.2017, 13:54)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I pomyśleć, że 20 lat temu Apple się sypał, a Microsoft miał urząd antymonopolowy na głowie ^^

Na dobrą sprawę Apple się sypie nieco (widać, że nie bardzo wiedzą co chcą robić).