SafeGroup
Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. (/thread-8182.html)

Strony: 1 2 3


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - kryszczyn921 - 29.04.2014

Dokładnie, na testy trzeba patrzeć z dużym dystansem. Wink


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - zbc - 29.04.2014

kryszczyn921 napisał(a):Dokładnie, na testy trzeba patrzeć z dużym dystansem. Wink

Tak warto się zainteresować firewallem (polecam COMODO Firewall). Hitman pro jest darmowy do skanowania komputera (usuwanie zagrożeń darmowe przez 30 dni [Trial] ). ProponujęCIS + MCShield + MBAE. Do przeglądarki: BDTL i Self-destructives cookies (moja propozycja Wink ).


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - kryszczyn921 - 29.04.2014

Ok, MCShield lepiej zamienić z Pandą USB Vaccine? Dobry jest ten soft- nigdy o nim nie słyszałem szczerze mówiąc. MBAE różni się sporo od MBAM? Grin


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - LowcyGier - 29.04.2014

kryszczyn921 napisał(a):Dokładnie, na testy trzeba patrzeć z dużym dystansem. Wink


Jeżeli chcesz darmowego i jednocześnie skutecznego firewall''a, to polecam Ci 3 produkty ( oczywiście wybierzesz ten produkt, który przypadnie Ci najbardziej do gustu ):

- Emsisoft Online Armor Free,
- Comodo Firewall,
- Privatefirewall,


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - kryszczyn921 - 30.04.2014

Znacie Panowie jakąś alternatywę dla ADP? Chodzi głównie o wtyczkę, nie chcę zewnętrznego programu. Oczywiście mowa o Fx. Wink


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - Patrick Bateman - 30.04.2014

Są jakieś klony ADP, tylko po co Ci one?

Ja mam ADP z takimi filtrami:

EasyList
Malware Domains
Fanboy''s Social Blocking List
EasyPrivacy
AdblockList.org - Polish Adblock Plus filterset
Fanboy''s Polish
Fanboy''s Annoyance List
Adblock Warning Removal List
Prebake - Filter Obtrusive Cookie Notices

I czyści WSZYSTKO. Dodatkowo mam wtyczki: Ghostery (w opcjach pełna blokada wszystkich elem, też nowych) i Disconnect.

Smile


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - zbc - 30.04.2014

kryszczyn921 napisał(a):Znacie Panowie jakąś alternatywę dla ADP? Chodzi głównie o wtyczkę, nie chcę zewnętrznego programu. Oczywiście mowa o Fx. Wink

Adguard jako rozszerzenie do przeglądarki, ale niestety nie jest jeszcze dostępny na firefox''a.


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - Eugeniusz - 30.04.2014

Patrick Bateman napisał(a):Są jakieś klony ADP, tylko po co Ci one?

Ja mam ADP z takimi filtrami:

EasyList
Malware Domains
Fanboy''s Social Blocking List
EasyPrivacy
AdblockList.org - Polish Adblock Plus filterset
Fanboy''s Polish
Fanboy''s Annoyance List
Adblock Warning Removal List
Prebake - Filter Obtrusive Cookie Notices

I czyści WSZYSTKO. Dodatkowo mam wtyczki: Ghostery (w opcjach pełna blokada wszystkich elem, też nowych) i Disconnect.

Smile

Czyści wszystko, tyle że niektóre funkcje się dublują. Ghostery plus Disconnect i do tego filtry ABP? Nonsens.


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - zbc - 30.04.2014

Eugeniusz napisał(a):
Patrick Bateman napisał(a):Są jakieś klony ADP, tylko po co Ci one?

Ja mam ADP z takimi filtrami:

EasyList
Malware Domains
Fanboy''s Social Blocking List
EasyPrivacy
AdblockList.org - Polish Adblock Plus filterset
Fanboy''s Polish
Fanboy''s Annoyance List
Adblock Warning Removal List
Prebake - Filter Obtrusive Cookie Notices

I czyści WSZYSTKO. Dodatkowo mam wtyczki: Ghostery (w opcjach pełna blokada wszystkich elem, też nowych) i Disconnect.

Smile


Czyści wszystko, tyle że niektóre funkcje się dublują. Ghostery plus Disconnect i do tego filtry ABP? Nonsens.

@Patrick Bateman
Wystarczy, że w ABP włączysz tylko filtr (resztę usuniesz): EasyList. Na twoim miejscu wywalił bym disconnect. Chrome przyspieszy zobaczysz... Smile

Btw.
ADP kojarzy mi się z ADvertising Plus Lol


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - kryszczyn921 - 30.04.2014

Aktualnie mam: Windows Defender+MCShield+MBAM+Sandboxie. Zastanawiam się jeszcze nad jakimś firewall. Opłaca mi się zmieniać domyślną zaporę systemową? Do Firefoxa doinstaluję jednak chyba tego Adblocka.
PS Używam Chropery, a nie Chrome.Grin


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - zbc - 30.04.2014

kryszczyn921 napisał(a):Aktualnie mam: Windows Defender+MCShield+MBAM+Sandboxie. Zastanawiam się jeszcze nad jakimś firewall. Opłaca mi się zmieniać domyślną zaporę systemową? Do Firefoxa doinstaluję jednak chyba tego Adblocka.
PS Używam Chropery, a nie Chrome.Grin

Oj defendera mocno niepolecam. Ja polecam firewall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Proponuję zestaw: CIS+MCShield+MBAM+MBAE Smile . Do przeglądarki: BDTL+Ghostery+Self-Destructives Cookies
Lekko i bardzo skutecznie Smile


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - kryszczyn921 - 30.04.2014

Ale się uparłeś na tego CIS''a. Grin Kumpela ma CIS''a i strasznie ostatnio na niego narzeka. Podobno niezły Meksyk w kompie jej robi ;D.


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - LowcyGier - 30.04.2014

A wypróbuj Emsisoft Online Armor Free ( tak jak wcześniej napisałem - kilka postów wyżej ).


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - kryszczyn921 - 30.04.2014

Czytałem wszystkie Wasze propozycje, tylko teraz mam dylemat. Bo mam router Netia Spot i nie wiem czy jest sens zmieniać domyślną zaporę systemową. Grin


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - Patrick Bateman - 30.04.2014

zbc napisał(a): @Patrick Bateman
Na twoim miejscu wywalił bym disconnect. Chrome przyspieszy zobaczysz... Smile

Paradoksalnie wydaję mi się, że od czasu instalacji tej wtyczki jest szybciej Grin

kryszczyn921 napisał(a):Czytałem wszystkie Wasze propozycje, tylko teraz mam dylemat. Bo mam router Netia Spot i nie wiem czy jest sens zmieniać domyślną zaporę systemową. Grin

Raczej nie ma sensu.


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - zbc - 30.04.2014

kryszczyn921 napisał(a):Ale się uparłeś na tego CIS''a.

CIS to kompletny pakiet internet security za free. Jest jeszcze 360 IS, ale bez firewalla Tongue
kryszczyn921 napisał(a):Kumpela ma CIS''a i strasznie ostatnio na niego narzeka. Podobno niezły Meksyk w kompie jej robi ;D.

To znaczy?
kryszczyn912 napisał(a):Czytałem wszystkie Wasze propozycje, tylko teraz mam dylemat. Bo mam router Netia Spot i nie wiem czy jest sens zmieniać domyślną zaporę systemową. Grin

Tak jest sens

LowcyGier napisał(a):A wypróbuj Emsisoft Online Armor Free ( tak jak wcześniej napisałem - kilka postów wyżej ).

EMSI OA jest bardzo dobry, jednakże COMODO Firewall ma to czego OA nie ma:
- Piaskownica,
- Viruscope (dynamiczna analiza zachowania procesów, pod kątem szkodliwości),
- Skaner w chmurze (Przy dostępie do internetu mamy antywirusa w chmurze, który nie koliduje z innymi programami zabezpieczającymi). Smile


Dodano: 30 kwie 2014, 17:39

Patrick Bateman napisał(a):
zbc napisał(a): @Patrick Bateman
Na twoim miejscu wywalił bym disconnect. Chrome przyspieszy zobaczysz...

Paradoksalnie wydaję mi się, że od czasu instalacji tej wtyczki jest szybciej

kryszczyn921 napisał(a):Czytałem wszystkie Wasze propozycje, tylko teraz mam dylemat. Bo mam router Netia Spot i nie wiem czy jest sens zmieniać domyślną zaporę systemową.

Raczej nie ma sensu.

No bardzo ciekawe..
Tak jest sens instalować firewalla!


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - Konto usunięte - 30.04.2014

zbc napisał(a):- Piaskownica,


Nieprawda.
Comodo nie posiada piaskownicy.
To, że tak ją nazywa, nie oznacza, że to piasek.


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - zbc - 30.04.2014

lukasamd napisał(a):
zbc napisał(a):- Piaskownica,


Nieprawda.
Comodo nie posiada piaskownicy.
To, że tak ją nazywa, nie oznacza, że to piasek.

Nieprawda. W ustawieniach piaskownicy możemy zmienić na opcję: "Wirtualizowane". Tongue
A jak uruchamiamy z prawokliku (plik) "Uruchom w piaskownicy COMODO" to też jest wirtualizowane. Tongue


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - kryszczyn921 - 30.04.2014

Cytat:
Nieprawda. W ustawieniach piaskownicy możemy zmienić na opcję: "Wirtualizowane". Tongue
A jak uruchamiamy z prawokliku (plik) "Uruchom w piaskownicy COMODO" to też jest wirtualizowane. Tongue

Kiedyś było o tym głośno, "internety" szalały jeśli chodzi o piaskownicę Comodo; wywnioskowano, że piaskownica od Comodo jest tylko piaskownicą z nazwy. Udowodniono, że uruchamia ona wszystkie procesy "normalnie" a nie w środowisku izolowanym. Mogę się mylić, ale dosyć dawno była taka teza (podobno prawdziwa). Wink


Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - Snajpiq - 01.05.2014

Moim zdaniem wystarczy zapora systemowa, a ponadto na routerze Netia Spot masz kolejną zaporę (też mam taki router). No chyba, że chcesz mieć jeszcze HIPS to wtedy Comodo Firewall lub Emsisoft Online Armor Free.