SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 20.08.2009

Ja z GW się nie rozstanę tak jak VenomX z NODem Grin


Re: GeSWall - opis programu - Hegelek - 20.08.2009

Witam wszystkich.

Mam pytanie, czy ma ktoś instalkę GW w wersji 2.8.3 free?;] . Zachciało mi się zmian na kompie rodziców na wersję 2.9 i od tego momentu same problemy... Po pierwsze - nie mogłem odinstalować GW mimo wyłączenia usługi GW i ustawieniu go w najniższy poziom bezpieczeństwa. Instalator cały czas mówił, że coś mu przerwało i nie może odinstalować programu.

W przypływie siły pod koniec urlopu :/.


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 20.08.2009

Ja mam instalkę tej wersji Smile na kompie

Link do pobrania GW w wersji 2.8.3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - Hegelek - 20.08.2009

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź Smile

Z tego co wyczytałem na necie nie tylko ja mam problemy z instalotorem GW (mowa o różnych wersjach).

Cóż, nikt nie jest doskonały :/, a szkoda... ;]


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 20.08.2009

Hegelek napisał(a):Wielkie dzięki za szybką odpowiedź Smile

Z tego co wyczytałem na necie nie tylko ja mam problemy z instalotorem GW (mowa o różnych wersjach).

Cóż, nikt nie jest doskonały :/, a szkoda... ;]


Spoko no problema Smile


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 21.08.2009

Jak by ktoś miał czas i ochotę to może poprawić / lub stworzyć nowy userbar GW bo ja nie mam takiej czcionki i za bardzo nie znam się na tworzeniu userbarów Smile


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 21.08.2009

zbyszek napisał(a):Jak by ktoś miał czas i ochotę to może poprawić / lub stworzyć nowy userbar GW bo ja nie mam takiej czcionki i za bardzo nie znam się na tworzeniu userbarów Smile


Usebar zbyszekjest okej Smile


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 21.08.2009

No to ok Smile

P.S Coraz więcej forumowiczów ma GW Smile


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 21.08.2009

Nie stanowi to dla mnie większego problemu ale tak z ciekawości mam pytanie głównie do yngve . Co trzeba zrobić aby można było uruchomić ESETOnline Scanner z GW, konfigurowanym jako firewall? Utworzyłem regułę i zezwoliłem po kolei wszystkim plikom skanera na połączenie z netem ale skaner prosi o skonfigurowanie proxy. Przypuszczam, że jest zablokowany port lub plik systemowy za pośrednictwem którego Eset łączy się z netem.
Przeglądarki i FTP mają zezwolenie na połączenie.

Zainstalowałem GW 2.9 na laptopie córki i zaczęły się niezłe jaja. Nie mogłem uruchomić systemu nawet w trybie awaryjnym. Na szczęście zadziałała opcja ostatniej poprawnej konfiguracji i udało się z pewnym trudem wyinstalować GeSWalla.
U mnie wszystko śmiga bez problemu. Nie wiem co ma wpływ na ten błąd. Czy rodzaj sprzętu, czy też inne połączenie z netem. U niej jest Play Online. System (XP) mamy ten sam.
Wcześniej z wersją 2.8 nie było kłopotów.


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 21.08.2009

Jurek napisał(a):Nie stanowi to dla mnie większego problemu ale tak z ciekawości mam pytanie głównie do yngve . Co trzeba zrobić aby można było uruchomić ESETOnline Scanner z GW, konfigurowanym jako firewall? Utworzyłem regułę i zezwoliłem po kolei wszystkim plikom skanera na połączenie z netem ale skaner prosi o skonfigurowanie proxy. Przypuszczam, że jest zablokowany port lub plik systemowy za pośrednictwem którego Eset łączy się z netem.
Przeglądarki i FTP mają zezwolenie na połączenie.


Jurek , wystarczy dać dwóm plikom zaznaczonym czerwoną ramką na screenie regułę dopuszczającą do sieci. Sprawdziłem w terminalu dokładnie, które pliki tego skanera łączą się i tylko te dwa miały aktywne połączenia. Pamiętaj, aby zrobić restart kompa lub usługi GW, aby mógł na nowo wczytać reguły. U mnie też nie łapał ich bez restartu. Ot takie jego "skrzywienie" Wink
[attachment=702]


--------------------------------------------------
Co do problemów z odinstalowaniem GW, to u mnie nie występował ten problem.
Pamiętajcie, że wymagana jest włączonausługa GW podczas jego deinstalacji, a także o zamknięciu innych aplikacji, szczególnie izolowanych oraz wyłączeniu uwięzionych plików. Jeśli dalej nie idzie próbujcie Repair i reinstalacji.

W ostateczności, jeśli Repair nie pomaga, to wyłączcie usługę, zabijcie jego 2 procesy w menedżerze zadań, skasujcie katalog GW, przeczyście rejestr, skasujcie jego wpisy w autostarcie i ponownie zainstalujcie GW i spróbujcie wtedy odinstalować.

Jeśli chodzi o Windę skrojoną nlite, to też taką mam i nie zauważyłem problemów, choć nie wiem jak mocno ją "skarczowałeś" ..., Hegelek .


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 21.08.2009

U mnie nie ma czerwonej ramki wokół ikon plików stworzonych przez izolowany proces. Jest tylko symbol GW.


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 21.08.2009

adam_993 napisał(a):U mnie nie ma czerwonej ramki wokół ikon plików stworzonych przez izolowany proces. Jest tylko symbol GW.


Zależy to od sposobu wyświetlania (wielkości) ikon w explorerze. Jak wybierzesz w Widoku np. Listę to będziesz miał widoczna ramkę, a jeśli Kafelki, Ikony - to tylko symbo "G".


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 21.08.2009

Aha. To dzięki Ci bardzo.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 27.08.2009

dlaczego jeśli ustawię Edycja głównej reguły sieciowej tak jak w 1poście to internetu nie mam w przeglądarkach a jak zrobie regułę dla opery to dalej nie ma


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.08.2009

Dozamet1 napisał(a):dlaczego jeśli ustawię Edycja głównej reguły sieciowej tak jak w 1poście to internetu nie mam w przeglądarkach a jak zrobie regułę dla opery to dalej nie ma


Jeżeli ustawisz edycję głównej reguły sieciowej tak jak w pierwszym poście to z internetem nie połączy się żadna aplikacja. Trzeba we właściwy sposób ustalić reguły dla wszystkich programów łączących się z siecią. Musiałeś popełnić błąd!
Na pewno jeżeli wszystko zrobisz zgodnie z instrukcją to nie będzie żadnych problemów.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 27.08.2009

OK jeszcze raz na spokojnie zrobię
No teraz działa.Mój bląd za 1razem

Dlaaczego przy tworzeniu reguły dla Comodo system cleaner wyskakuje cos takiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.Znów robie coś żle?


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 27.08.2009

U mnie bywa tak (zapewne u innych tak samo jest) że jak tworzę nowe reguły w GW dla programów. To zawsze uruchamiam ponownie komputer. Nie wiem czemu ale po ustawieniu reguł nie działają one od razu. A po ponownym uruchomieniu kompa jest ok.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 27.08.2009

a co daje Izolowanie dysku?


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.08.2009

zbyszek napisał(a):U mnie bywa tak (zapewne u innych tak samo jest) że jak tworzę nowe reguły w GW dla programów. To zawsze uruchamiam ponownie komputer. Nie wiem czemu ale po ustawieniu reguł nie działają one od razu. A po ponownym uruchomieniu kompa jest ok.


Większość reguł działa bez restartu ale niektóre jak np. ESET Online Scanner tego wymagają.


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 28.08.2009

Jurek napisał(a):
zbyszek napisał(a):U mnie bywa tak (zapewne u innych tak samo jest) że jak tworzę nowe reguły w GW dla programów. To zawsze uruchamiam ponownie komputer. Nie wiem czemu ale po ustawieniu reguł nie działają one od razu. A po ponownym uruchomieniu kompa jest ok.


Większość reguł działa bez restartu ale niektóre jak np. ESET Online Scanner tego wymagają.


U mnie większa część nowych tworzonych reguł działa po restarcie.Mało cojest tak że nie muszę PC uruchamiać ponownie. Ale nie przeszkadza mi to. Jak się uruchamia komp to ja idę sobie zapalić. Takie przyjemne z pożytecznym Wink