SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 05.09.2009

Jurek , a widziałeś post 390? Kierowałem go również do Ciebie. Myślę, że będzie Ci pomocny.


Re: GeSWall - opis programu - mbm86 - 05.09.2009

yngve napisał(a): Jurek , a widziałeś post 390? Kierowałem go również do Ciebie. Myślę, że będzie Ci pomocny.


yngwe
szkoda twoich dobrych chęci, jemu nie ma sensu pomagać bo on sobie robi z nas wszystkich jaja z tym rzekomym zmienianiem

Absolutnie nie wierzę żeby ktoś zwłaszcza w rzekomo takim wieku jak Jurek bawił się w zmienianie programów na kompie co kilka godzin.
Przykładowo zbyszekteż jest po czterdziestce a zachowuje się zupełnie inaczej i każdą zmianę programu podpiera rzeczowymi i merytorycznymi argumentami.

No chyba że jurek w kwestii wieku też nas oszukuje i udaje nestora forum a w rzeczywistości jest dużo młodszy. U niektórych rozum nie idzie w parze z wiekiem Smile


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 05.09.2009

Owszem,Jurekma "lekką" obsesję z tym zmienianiem programów zabezpieczających, taka już widać jego natura. Ja tam nie krytykuję tego, to jego sprawa. Jak mu to sprawia przyjemność, to niech zmienia co godzinę nawet. Nic mi do tego. Nie posądzał bym Jurka o to, że "robi z nas wszystkich jaja z tym rzekomym zmienianiem". Myślę, że on rzeczywiście zmienia ten soft tak często, tak przynajmniej wnioskuję z jego wszystkich wcześniejszych wypowiedzi. Być może dąży niepohamowanie do osiągnięcia jakiejś "utopijnej" perfekcji programów zabezpieczających, której tak naprawdę nie da się osiągnąć. Jeśli Ciebie / kogoś ciekawi to dlaczego tak często zmienia, to najlepiej zapytać się u samego źródła - Jurka .
"Przykładowo zbyszek też jest po czterdziestce a zachowuje się zupełnie inaczej i każdą zmianę programu podpiera rzeczowymi i merytorycznymi argumentami." - no cóż, każdy z nas jest inny i dlatego ten nasz świat jest taki wesoły, kolorowy w sensie pozytywnym Smile



PS. Opisze później bug GW związany z pendrivem i co zrobić, aby temu zaradzić.


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 05.09.2009

Po czterdziestce człowiek ma trochę z osła trochę z lwa Wink


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 05.09.2009

@yngve

Dzięki za wyjaśnienie kwestii dysków wymiennych i napędów.

Jeżeli chodzi o zapisywanie zmian w plikach zaizolowanych, to problem dotyczy głównie DW w Windowsie XP. W GW jest kłopot tylko wtedy, gdy uruchomisz plik z prawokliku jako niezaufany ale chyba tak właśnie powinno być.

PS.

W regułach dodatkowych, Skype nadal jest izolowany tylko przy starcie Smile


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 06.09.2009

Potwierdza się to co pisał wcześniej yngve , że GeSWall izoluje dyski wymienne, pomimo tego, żepliki są bez ikonek "G".
Jeżeli jednak skopiujemy lub przeniesiemy pliki z pendrive''a na dysk, to są one już nieizolowane.
Sposobem na to jest zaizolowanie partycji na którą przenosimy pliki z pendrive''a. Są one wtedy zaizolowane i oznaczone.


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 06.09.2009

Aiglez WS napisał mi, że jest bug w GW związany z USB. A mianowicie, gdy utworzymy regułę dla USB i jest urządzenie podłączone, to wtedy reguła działa. Jednak gdy urządzenie wyciągniemy z USB to reguła nie zadziała już więcej i trzeba ją skasować i ponownie utworzyć po podłączeniu urządzenia. Dlatego proponowałbym wyłączyć funkję autorun >

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(post 24) i po podłączeniu urządzenia tworzyć dla niego regułę. W wersji 3 mają ten błąd wyeliminować.

Błąd nie dotyczy CD/DVD ROM i innych urządzeń, które na stałe są podłączone.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 06.09.2009

dlaczego nie mogę stworzyć reguły dla programu Comodo czyszczący rejestr?Chodzi o to że jak ustawię GW jako firewall to Comodo połączyć się nie może i jak tworzę regułę dodaję * i dalej nic.Może żle tworzę regułę(zresztą to za dobrze mi nie idzie)?


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 06.09.2009

Utwórz regułę i zrób restart. Sprawdź czy po restarcie zadziała.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 06.09.2009

a no faktycznie po restarcie działa.A jest możliwość wyskakiwania tych żółtych ramek?Bo wyskakuje mi tego cała masa i niektórym domownikom zaczeło to przeszkadzać


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 06.09.2009

Dozamet1 napisał(a):A jest możliwość wyskakiwania tych żółtych ramek?Bo wyskakuje mi tego cała masa i niektórym domownikom zaczeło to przeszkadzać


Prawoklik na traya GW, Blink Effect - Disable.
Proponuje Ci również wyłączyć komunikaty. Będziesz wtedy tylko otrzymywał info o atakach: Policy Notification - Disable.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 06.09.2009

O Dzięki właśnie o to mi chodziło.A jak zaizoluję dudki to co mito da ?


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 06.09.2009

wyłączenie powiadomień

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


wyłączenie migającego paska izolowanej aplikacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT:
Ale widze, że Jurek już Ci dał odpowiedz.

EDIT2:
Dozamet1 napisał(a):A jak zaizoluję dudki to co mito da ?

Co masz na myśli?


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 06.09.2009

miało być dyski a nie dudki


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 06.09.2009

Nie baw się w izolowanie dysków, jeśli nie ma takiej potrzeby. Możesz to zrobić np. wtedy gdy przyjdzie kolega z dyskiem do Ciebie i będziesz chciał coś od niego zgrać, to zaizoluj jego dysk / partycje. Gdy masz jego dysk zaizolowany, możesz spokojnie odpalać pliki. Druga sprawa, jak będziesz chciał skopiować dane z jego dysku to izoluj również docelowy katalog na swoim dysku, ponieważ podczas kopiowania nie są zapamiętywane oznaczenia - traktuj jako niezaufany. Oczywiście robisz to wtedy, gdy nie masz pewności czy jego dysk jest "czysty".


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 06.09.2009

OK dzięki za wytłumaczenie.


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 06.09.2009

Jurek napisał(a):PS.
W regułach dodatkowych, Skype nadal jest izolowany tylko przy starcie Smile

Nie rozumiem, a kiedy ma być izolowany, jak nie przy starcie aplikacji? Co masz na myśli? Korzystam ze Skype tylko na Ubuntu, więc nie wiem jaki jest dokładnie problem.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 06.09.2009

Dozamet1 napisał(a):miało być dyski a nie dudki


Bardzo dobrze jest Dozamet1 zaizolować sobie partycję która przeznaczona jest wyłącznie do ściągania, kopiowania i przechowywania plików a nie do instalacji programów.
Pisałem o tym wcześniej, że jeżeli skopujesz zawirusowany plik z pendrive,a na izolowaną partycję, to nie zainfekuje on systemu jeżeli ktoś go uruchomi. W przeciwieństwie do DW, GeSWall nie utrzymuje izolacji podczas przenoszenia plików pomiędzy partycjami a więc również, gdy plik kopiujesz z zaizolowanego pendrive''a na dysk.
Ja mam zaizolowaną jedną partycję, która jednocześnie jest drugim dyskiem.

yngve napisał(a):Nie rozumiem, a kiedy ma być izolowany, jak nie przy starcie aplikacji? Co masz na myśli? Korzystam ze Skype tylko na Ubuntu, więc nie wiem jaki jest dokładnie problem.


Ja mam Yngve Skype''a ustawionego na "Auto-isolation". Może być też "Isolate on access" ale ustawienie "Always start isolated", które jest w regułach dodatkowych w opisie, chyba nie jest prawidłowe?

yngve napisał(a): Aiglez WS napisał mi, że jest bug w GW związany z USB. A mianowicie, gdy utworzymy regułę dla USB i jest urządzenie podłączone, to wtedy reguła działa. Jednak gdy urządzenie wyciągniemy z USB to reguła nie zadziała już więcej i trzeba ją skasować i ponownie utworzyć po podłączeniu urządzenia. Dlatego proponowałbym wyłączyć funkję autorun >

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(post 24) i po podłączeniu urządzenia tworzyć dla niego regułę. W wersji 3 mają ten błąd wyeliminować.

Błąd nie dotyczy CD/DVD ROM i innych urządzeń, które na stałe są podłączone.


U mnie po restarcie nie działa izolacja pendrive,a, zarówno według nowej jak i starej reguły.


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 12.09.2009

niestety dziś nie chciał startować razem z systemem nic nie wywalałem z autostartu.Dziwna sprawa.


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 12.09.2009

A co za problem uruchomić ręcznie?