SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 21.09.2009

Ratatui napisał(a):
zbyszek napisał(a):Rozumiem Smile. Takie programy jak DW czy GW to warto kupić.


Nie warto.


Kosztzakupu DW w Anglii to wydatek 7 piw. Dużo ? czy mało ?


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

Mało gdyż zazwyczaj spijam taką ilość Grin


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 21.09.2009

VenomX napisał(a):GW w wersji darmowej nie posiada funkcji termination, tak więc wszelkie śmieci będą tworzone a nie zabijane, jednakże są one bezpieczne, odizolowane . Ktoś pisał, że po ponownym uruchomieniu komputera w wersji darmowej złych procesów nie będzie nie wiem nie testowałem wersji free, jednakże ja jestem wymagający i chciałbym aby program od razy wszystko czyścił i nie zostawiał żadnych śmieci, dlatego korzystam z wersji PRO .


Tylko w przypadku programów do wirtualizacji dysków po restarcie i piaskownic po opróżnieniu, nie ma najmniejszych śladów i śmieci. Ze względu na funkcjonalność aplikacji i operacji na plikach, hipsy z piaskiem pozostawiają śmieci w folderze Documents and Settings.
Poza tym GW nie posiada jeszcze trwałej izolacji pendrive''a oraz plików przenoszonych pomiędzy partycjami. Dlatego ja używam dodatkowo Aviry, tym bardziej, że sam nie korzystam z komputera.


Re: GeSWall - opis programu - Ratatui - 21.09.2009

zbyszek napisał(a):
Ratatui napisał(a):
zbyszek napisał(a):Rozumiem Smile. Takie programy jak DW czy GW to warto kupić.


Nie warto.


Kosztzakupu DW w Anglii to wydatek 7 piw. Dużo ? czy mało ?


Tu nie chodzi o to czy to jest mało czy nie ale takie programy są bezużyteczne. Działają bo działają ale dla domowego użytkownika wystarczy AV + FW. Chyba, że kogoś podnieca, że ma DW albo GW.


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 21.09.2009

Ratatui napisał(a):
zbyszek napisał(a):
Ratatui napisał(a):
zbyszek napisał(a):Rozumiem Smile. Takie programy jak DW czy GW to warto kupić.


Nie warto.


Kosztzakupu DW w Anglii to wydatek 7 piw. Dużo ? czy mało ?


Tu nie chodzi o to czy to jest mało czy nie ale takie programy są bezużyteczne. Działają bo działają ale dla domowego użytkownika wystarczy AV + FW. Chyba, że kogoś podnieca, że ma DW albo GW.


Ja nie jestem zwykłym wyjadaczem chleba i mnie nie starcza zwykły AV czy FW Grin


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

Akurat w moim przypadku nie jest to problem gdy przenoszone pliki nie są chronione . Wszystko co ściągam na partycje systemową jak i inną jest zabezpieczone przez GS w dodatku obie partycje mam w wirtualizacji SD . Przyszłe wersje na pewno zmienią wiele...GS, DW- te programy dopiero teraz się rozbudowują .


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 21.09.2009

Znowu bezgraniczna ufność.


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

Jaka bezgraniczna ufność ?


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 21.09.2009

Aaa nic. Tak sobie powiedziałem.


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

Czy GeSWall jest w stanie chronić lepiej ? można zwiększyć w ustawieniach możliwości ochrony ?


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 21.09.2009

VenomX napisał(a):Czy GeSWall jest w stanie chronić lepiej ? można zwiększyć w ustawieniach możliwości ochrony ?


Możesz poddać izolacji partycje / napędy / peny. Wszystko jest opisane w 1 poście tego tematu Smile


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

Dzięki Smile


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 21.09.2009

Nie ma za co Smile


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

GS nagle przestał działać poprawnie, chodzi o funkcje Termination mam zaznaczoną na auto i powinien złe procesy sam automatycznie likwidować a co się okazuje wcale tego nie czyni, dlaczego ? W izolowanych aplikacjach są widoczne szkodliwe procesy...Podpowiem , że ustawienia były zapisane prawidłowo podczas wirtualizacji SD .

EDIT

Przełączanie na cokolwiek w Termination nie przynosi żadnych rezultatów !
O.K już wszystko działa Smile
GS zabijaprocesy automatycznie które możewyniszczyć, są jednak procesy, których sam automatycznie nie zlikwiduje a po prostu da do izolacji .


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 22.09.2009

VenomX napisał(a): GS nagle przestał działać poprawnie, chodzi o funkcje Termination mam zaznaczoną na auto i powinien złe procesy sam automatycznie likwidować a co się okazuje wcale tego nie czyni, dlaczego ? W izolowanych aplikacjach są widoczne szkodliwe procesy...Podpowiem , że ustawienia były zapisane prawidłowo podczas wirtualizacji SD .


Nie wiem VenomX, czy dla Ciebie to jest jasne, że hipsy z piaskiem nie wykrywają szkodliwych procesów czy aplikacji. One tylko izolują i blokują. Jeżeli uruchomisz jako niezaufany czysty program np. GG, to nastąpi zablokowanie instalacji z komunikatem o ataku, ponieważ aplikacja będzie chciała uzyskać dostęp do izolowanych plików systemowych lub kluczy rejestru. Natomiast jeżeli uruchomisz jako zaufany jakiś wirus, to bez najmniejszych problemów zainfekuje on system.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 03.10.2009

Mam problem ze skonfigurowaniem Avasta z firewallem GW. Dodałem do reguły sieciowej nie tylko plik ashUpd ale także pozostałe pliki. Mają one dostęp do sieci i są nieizolowane ale mimo to, update nie łączy.


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 03.10.2009

Jest chyba jeszcze proces schedulera czy coś takiego.


Re: GeSWall - opis programu - mateusxzz - 03.10.2009

Ja też tego nie mogłem zrobić z wersją 4.8, bo też nie pobierał i po prostu wywaliłem GW Tongue


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 03.10.2009

mateusXz napisał(a):Ja też tego nie mogłem zrobić z wersją 4.8, bo też nie pobierał i po prostu wywaliłem GW Tongue


Wolałbym wywalić Mateusz Avasta, lub wstawić jakiś firewall, niż usuwać GW.


Re: GeSWall - opis programu - mateusxzz - 03.10.2009

Mi GW do szczęścia nie jest potrzebne :-) Tyle czasu, go nie miałem i nie mam i nie czuję się niebezpieczny :-)