SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

czyściłem i jest czystoniema sladu po GW ,system?a czy warto.........


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 22.11.2009

to nie wiem co jest grane... a czy system warto? to zależy od Ciebie - ja bym tak zrobił.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

system instalowałem dokładnie tyddzień temu


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 22.11.2009

a na jakiej windzie jedziesz? spróbuj tej reeinstalki powinna pomóc.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

xp,dobra zainstaluję raz jeszcze


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 22.11.2009

słuchaj lunatic spróbuj zainstalować tak post#5:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i użyj seconfig xp zamiast wwdc.

aha i nie formatuj szybkim tylko normalnym trybemSmile


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

nie no format odpada........a te programy co wymieniłes to używam od dawna.............dalej kaplica nie działa zostaje mi tylko izolacja przez PPM,nie rozumiem jednego dlaczego niema problemów z izolacją przeglądarek,best playera itd ale już nie mogę zaizolować subeditplayera media player classic i foxita


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 22.11.2009

a plik od yngve ma w dodatkowych foxita, subedita itp.? a może wywal FF przeczyść rejestr i zainstaluj go na nowo.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

tak ma,al eco ma wspólnego FF z regułami?


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 22.11.2009

lunaticdreams napisał(a):nie no format odpada........a te programy co wymieniłes to używam od dawna.............dalej kaplica nie działa zostaje mi tylko izolacja przez PPM,nie rozumiem jednego dlaczego niema problemów z izolacją przeglądarek,best playera itd ale już nie mogę zaizolować subeditplayera media player classic i foxita


Tak jak pisałem wcześniej, izolacja tych wszystkich programów nie jest konieczna. Aby doszło do infekcji z poziomu Foxita, wirus musiałby wpaść podczas jego aktualizacji dlatego, że pobierane pliki w formacie PDF są zaizolowane a więc program także automatycznie zostaje zaizolowany, gdy je otwierasz. Możesz w firewallu zablokować połączenia internetowe Foxita i wtedy nie będzie najmniejszej możliwości przedostania się wirusa z poziomu tego programu. Inna możliwość, to zainstalowanie alternatywnego programu do otwierania plików PDF.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

tak ale ciekawi mnie czemu to nie działa


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 22.11.2009

lunaticdreams napisał(a):tak ale ciekawi mnie czemu to nie działa


Dlatego, że GeSWall nie jest idealnym programem i wymaga jeszcze dopracowania Smile


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

może ale wszystkim działa tylko mi nie


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 22.11.2009

lunaticdreams napisał(a):może ale wszystkim działa tylko mi nie


Skąd wiesz, że wszystkim działa?
O ile pamiętam u mnie z Adobe Readerem i Media Pleyer Classiciem w K-Lite Mega Codec Packu było podobnie ale nie robiłem sobie z tego problemu. Do tego jeszcze na dwóch komputerach nie można było uruchomić zaizolowanych plików pod WMP 11 LPM.


Re: GeSWall - opis programu - yngve - 22.11.2009

Lunaticdreams - nie mam czasu odpisywać każdemu na PW, bo mam zbyt dużo podobnych zapytań i nie tylko na tym forum. Nie mam też w tej chwili czasu na "zabawę" z GW. Ustaw we właściwościach Foxita "Always start isolated", powinno działać. Reguły do Foxita są z GW Pro, nie tworzyłem ich sam dla niego. GW nie jest doprcowany, ma trochę niedociągnieć, więc najlepiej przymknąć na mniej ważne rzeczy oko i cieszyć się z poprawnej izolacji przeglądarek internetowych, innych poprawnie izolowanych aplikacji lub zmienić program na bardziej dopracowany, lub też poczekać na GWv3 (może będzie mniej "zbugowany"?).
Wszystko to co ściągniesz poprzez izolowaną przeglądarkę internetową - ma status "untrusted", więc bez obaw...


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 22.11.2009

problem w tym że foxit nie startuje też gdy zaznaczę "always start isolated....
podobnie subedit palyer z kolei media player działa ok ale media player classic już nie .

jedynym sposobem na zaizolowanie jest PPL i run isolated.....


Re: GeSWall - opis programu - bierni - 23.11.2009

przykro mi lunatic ale nie działa mi ten foxit. dopiero PPM i run isolated... nie wiem czemu tak jest. jak będę miał chwilkę to pokombinuję coś ale to dopiero w weekend.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 23.11.2009

ok dzięki,jak dla mnie to jakiś "bug"programujest


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 26.11.2009

mam pytanie czy plik niezaufanypo rozpakowaniu przez zaufanego 7 zipa dalej będzie niezaufany?


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 26.11.2009

lunaticdreams napisał(a):mam pytanie czy plik niezaufanypo rozpakowaniu przez zaufanego 7 zipa dalej będzie niezaufany?


Tak nadal będzie niezaufany. Natomiast plik zaufany wypakowany przez niezaufanego 7-Zipa, będzie niezaufany.