SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):nie dla jaj sobie piszę................szlag mnie zaraz trafi,geswalla instalowałem masę razy,nawet system nowy postawiłem specjalnie dla GW ,nie wiem o co biega ale może inna wersja?starsza

nie rozumiem czemu jedne reguły działają bezproblemowo a inne albodziałają przez kilka restartów albo całkiem nie działają


Wypróbuj DW v2.09. Przypuszczam, że nie będzie problemu a ochrona na podobnym i bardzo wysokimpoziomie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 27.11.2009

Z kluczem z GAOTD Grin.


Re: GeSWall - opis programu - krzysiekx - 27.11.2009

do tego DW v2.09 są jakieś aktualizacje?


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 27.11.2009

Nie. Kiedyś była promocja na 100 lat na DW. Ostatnio znalazłem źródło instalatora i klucz do programu. Ta wersja jest specjalna i nie ma możliwości aktualizacji.


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

krzysiekx napisał(a):do tego DW v2.09 są jakieś aktualizacje?


Do nowszej wersji nie zaktualizujesz. Aktualizacji baz wirusów, o czym zapewne wiesz DW nie potrzebuje Smile


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

stary ten DW


Re: GeSWall - opis programu - ichito - 27.11.2009

A może konflikt w tym...zakładam taką możliwość...że program jest zainstalowany na jednym dysku - powiedzmy systemowym C - a pliki ściągane są na inny?


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

też tak myślałem ale to nie to.............z winrarem nie ma problemów


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

ichito napisał(a):A może konflikt w tym...zakładam taką możliwość...że program jest zainstalowany na jednym dysku - powiedzmy systemowym C - a pliki ściągane są na inny?


Nie to takie przenoszenie plików w GW chodzi. Możesz pobierać z przeglądarki zainstalowanej na C na partycję E i pliki będą zaizolowane.
Jeżeli jednak pobrany plik przeniesiesz ręcznie, to dopiero wówczas zmieni on swój status na zaufany.

@Lunatic

Czy programy masz zainstalowane na C. U mnie w GW były kłopoty z niektórymi regułami, gdy miałem zainstalowane softy na D.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

media player classic już działa oczywiście tylko w trybie always isolate
winrar też działa,subedit player też działa oczywiście w tym samym trybie co MPC

tak programy mam na d tak samo jak GW
ciekawe jak długo

winrara dam na stałe izolowanie jakby GW coś odbiło zawsze mogę zaznaczyć jako trusted


Re: GeSWall - opis programu - adam_993 - 27.11.2009

Zainstalowałem GW. Ustawiłem izolację pendraka, ale po podłączeniu nadal jest trusted.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

a zrobiłeś tak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):tak programy mam na d tak samo jak GW


Reguły działają najlepiej, jeżeli aplikacje niezaufane są zainstalowane na partycji C.
adam_993 napisał(a):Zainstalowałem GW. Ustawiłem izolację pendraka, ale po podłączeniu nadal jest trusted.


Po ustawieniu izolacji pena, pliki są zaizolowane ale bez ikonki G. Niestety jak na razie ta izolacja nie jest trwała i po restarcie systemu trzeba ją wklepywać od nowa. W następnej wersji ma to być naprawione.


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):media player classic już działa oczywiście tylko w trybie always isolate
winrar też działa,subedit player też działa oczywiście w tym samym trybie co MPC

tak programy mam na d tak samo jak GW
ciekawe jak długo

winrara dam na stałe izolowanie jakby GW coś odbiło zawsze mogę zaznaczyć jako trusted

A próbowałeś zainstalować GW nadysku systemowym C ? Może własnieto, że jest na D ,powowoduje jakieś konfliktyhmm...


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

na c mam tylko xpka na d programy i resztę


Re: GeSWall - opis programu - facecik - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):na c mam tylko xpka na d programy i resztę


Ok więc zainstaluj GW na C ,żeby być pewnym czy nie jest to powodem braku izolacji .


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

ok mam tak przeglądarki zaizolowane,klienty poczty także,winrara też,wszystko co przechodzi przez winrara jest zaizolowane,izolowane videoplayery na żądanie,foxit i sumatra izolacja ciągła
dobra moment
te same objawy na c................


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):te same objawy na c................


Nie ma znaczenie na której partycjizainstalujesz GW, tylko czy na C zainstalowałeś aplikacje z którymi były problemy (Foxit i 7-Zip).


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

mam pytanie lepiej ustawić media playernclassic i ogólnie odtwarzacze video na always isolate czy może isolate on acces

bo przecież w przypadku filmu zciągniętego z netu sam film jest izolowany więc i player także..............

dla przykładu rewelacyjny splayer izoluje się tylko podczas updateu..............i oczywiście gdy oglądam izolowany plik video


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):mam pytanie lepiej ustawić media playernclassic i ogólnie odtwarzacze video na always isolate czy może isolate on acces

bo przecież w przypadku filmu zciągniętego z netu sam film jest izolowany więc i player także..............

dla przykładu rewelacyjny splayer izoluje się tylko podczas updateu..............i oczywiście gdy oglądam izolowany plik video


Mam wątpliwości, czy w ogóle jest sens izolowania playerów. Pliki pobierane i otwierane w necie są zaizolowane a do infekcji mogłoby dojść tylko w przypadku aktualizacji, lub otwarcia zainfekowanego pliku zaufanego. Jeżeli masz przeskanowanego kompa, to nie ma możliwości zawirusowania z poziomu samego playera. Chyba, że są jakieś dziwne problemy z regułami w GW. Ja takich przypadków nie miałem.
Jeżeli chcesz używać playera którego nie ma w regułach a koniecznie chcesz żeby był niezaufany, to możesz wykorzystać kreatora reguł. Ja tak robiłem z niektórymi programami w trybie zwykłym i czasem sie udawało.