SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

Zobaczę, powiadasz w dziecinny sposób testuję, wrzuć wyniki ze swojego testu profesjonalnego na forum, a może czegoś się nauczę, bo jak na razie to wiem - cieniznę zapodaję, a nikt się nie kwapi na jakiekolwiek testy.


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 19.05.2011

Panowie wystarczy - koniec tej dyskusji! - ponieważ nie pozwolę na podobną sytuację, która miała miejsce niedawno - kłótnia Meir''a tommy504 gdzie zostały użyte wulgarne wyrazy w stosunku do jednej ze stron.


Re: GeSWall - opis programu - tachion - 19.05.2011

hehe usmiac sie idzie andrzej ma racje udowodnil ze w taki czy inny sposob idzie obejsc i tyle z reszta Meirnie ma rzeczy niemozliwych


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 19.05.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin
Dobranoc !


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

Sytuacja się nie powtórzy - przepraszam, nie tego był cel, aby kogoś urazić, czy obrazić.


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 19.05.2011

@andrzej
Nic się nie stało - niemniej zacząłeś pisać powiedzmy to wprost "w sposób nerwowy" więc wolałem powstrzymać to zanim padły słowa, za które mogły by się posypać warny - przepraszać nie musisz - toć tylko dyskutowałeś Tongue

A Meir lubi podpuszczać i denerwować ludzi Wink


Re: GeSWall - opis programu - tachion - 19.05.2011

tia

Meir
pewnie jakies stare te rzeżączki Tongue


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 19.05.2011

Tylko dodam, że u mnie w tym folderze były 0-day w dniu 17.05 i w tym dniu GW testowałem na virtualu na tej paczce właśnie.


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 20.05.2011

tachion napisał(a):tia
Meir
pewnie jakies stare te rzeżączki Tongue

Elementarne niezrozumienie pewnych spraw...zawsze wywołuje : niechęć i próbę ośmieszenia....zasada stara jak świat Tongue
andrzej76 napisał(a):Tylko dodam, że u mnie w tym folderze były 0-day w dniu 17.05 i w tym dniu GW testowałem na virtualu na tej paczce właśnie.

Na tej samej paczuszce o której piszesz : 20 znajdujących w niej virków uruchomionych,wszystkie zablokowane przez GeSWall Smile


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 20.05.2011

Posłucham rad Starszyzny, chciałem tylko sie dowiedzieć co źle zrobiłem, że tak się stało, nie otrzymałem odpowiedzi, więc pozostaje mi nauka GW, po Twoim filmiku Meir z YT, już mniej więcej wiem, czego tak sie stało, za szybko się zniechęcam chyba do czegoś.Zostaje u mnie i uczę się. Dzięki za film.


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 20.05.2011

andrzej76 napisał(a):Posłucham rad Starszyzny, chciałem tylko sie dowiedzieć co źle zrobiłem, że tak się stało, nie otrzymałem odpowiedzi, więc pozostaje mi nauka GW, po Twoim filmiku Meir z YT, już mniej więcej wiem, czego tak sie stało, za szybko się zniechęcam chyba do czegoś.Zostaje u mnie i uczę się. Dzięki za film.


Przecież dostałeś odpowiedź, że jeden z plików zmienił datę systemową a co za tym idzie licencja (w ogóle po co to w wersji free) wygasła i program się sam z siebie wyłączył - reszta plików uruchomiona przez ciebie nie została zaizolowana tylko uruchomiona wtedy normalnie.


Re: GeSWall - opis programu - andrzej76 - 20.05.2011

Niech tam sobie działa, mam CIS''a w razie co, DW bym zobaczył jak działa, ale jest tylko trial na 30 dni, więc nie będę zaśmiecał rejestru kompa, chyba że ktoś ma na zbyciu do niego lickę.


Re: GeSWall - opis programu - zord - 20.05.2011

dziś już nie było informacji o zakończeniu licencji GW ale system i tak padłCool


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 20.05.2011

andrzej76 napisał(a):Niech tam sobie działa, mam CIS''a w razie co, DW bym zobaczył jak działa, ale jest tylko trial na 30 dni, więc nie będę zaśmiecał rejestru kompa, chyba że ktoś ma na zbyciu do niego lickę.


trial ma taką samą funkcjonalność co wersja płatna


Re: GeSWall - opis programu - ichito - 20.05.2011

No cóż...sądzą po bardzo emocjonalnej dyskusji i z faktów w niej przedstawionych wniosek nasunął mi się jeden...prywatny...miałem rację nie do końca ufając piaskownicom i technologiom na niej bazującym...jakoś nijak nie potrafiły mi spasować DW, GW, BZ czy Sandboxie i dzięki temu przekonałem się do "lekkiej" wirtualizacji systemu. Może nieco "ciężej", ale w sumie prościej i wygodniej.
Wnioski dla mnie już bardziej merytoryczne:
- skłaniam się do opinii Andrzeja, który nie powinien mieć sobie nic do zarzucenia...pomijam zupełnie nieistotny tu fakt braku doświadczeń z tym programem...tak prosty błąd, jak zmiana ustawień systemowego zegara wcale nie musi być umiejętnością tej jednej infekcji, bo w sieci dziennie powstaje kilkadziesiąt tysięcy infekcji rożnego typu i choć tu mamy warunki kontrolowane, to nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć na jaką minę wdepniemy
- w związku powyższym więc obejście programu ze względu na prostotę mechanizmu jest wg mnie kardynalnym niedopatrzeniem, choć może do tej pory niewykrytym błędem...najprostsze i najbardziej oczywiste rzeczy najtrudniej jest zdefiniować i wychwycić
- program zabezpieczający występujący w wersjach pełnych płatnych i darmowych okrojonych przeważnie ma listę możliwości jednej i drugiej odmiany...wiadomo czego od pełnej wersji oczekiwać, a czego nie oczekiwać w darmowej...nikt się nie spodziewa czytając specyfikację GW, że przestawienie zegarka spowoduje zaprzestanie pracy programu i ochrony, którą powinien realizować
- podobnie prosty trik pozbawiał ochrony anonsowany niedawno na forum HIPS - Patriot NG, w którego przypadku wystarczyło usunąć klucze programu z rejestru przy zerowej reakcji ze strony programu...nie sądzę, żeby było to świadome posunięcie, ale raczej ktoś po prostu czegoś nie przewidział lub zapomniał...w przypadku GW jest pewnie podobnie
- wychodzi na to, że darmowa wersja GW nie zapewnia tej ochrony, o jakiej nas się zapewnia, choć dotyczy to szczególnych przypadków infekcji
- ludzie tworzący malware czytują z pewnością również i takie fora, jak nasze, więc informacje dla nich są również cenne Smile


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 20.05.2011

dw jeszcze znacząco nie wpadł więc nie wiem poco o nim piszesz
gw jak jest pełny też nie, winą trzeba obarczyć producenta gw, który nie ostrzegł użytkownika przed takim przypadkiem
w dw po skończeniu licki funkcjonalność pozostaje


Re: GeSWall - opis programu - ichito - 20.05.2011

polak900 napisał(a):dw jeszcze znacząco nie wpadł więc nie wiem poco o nim piszesz

Nie wiem z kolei skąd Twoje pytanie? Smile


Re: GeSWall - opis programu - polak900 - 20.05.2011

nie biorę dosłownie, tylko tak zapytałem


Re: GeSWall - opis programu - Meir - 21.05.2011

Widzę Chłopcy,że wpadkaDARMOWEJ wersji GW wywołała u Was intensywny stan podniecenia Tongue...szczególnie dziwi mnie opinia Kolegi @ichito piszącego :
"miałem rację nie do końca ufając piaskownicom i technologiom na niej bazującym...jakoś nijak nie potrafiły mi spasować DW, GW, BZ czy Sandboxie"
Chociaż sam wie najlepiej,że każdy z ww programów 100 skuteczniej chroni od najlepszego antyvirka...a pliczek wyłączający GW jest czystym zbiegiem okoliczności a nie trojanem specjalnie pisanym pod GeSWall-a...
Życzę miłego weekendu Smile


Re: GeSWall - opis programu - ichito - 21.05.2011

Meir napisał(a):Widzę Chłopcy,że wpadkaDARMOWEJ wersji GW wywołała u Was intensywny stan podniecenia Tongue...szczególnie dziwi mnie opinia Kolegi @ichito piszącego: "miałem rację nie do końca ufając piaskownicom i technologiom na niej bazującym...jakoś nijak nie potrafiły mi spasować DW, GW, BZ czy Sandboxie"

Meir...wiem, że jesteś zapalonym kibicem GW, ale to nie powinno oznaczać, że nie przyjmujesz argumentów, które Twoje przekonanie nieco naruszają...to wszystko, co powyżej to krytyka a nie krytykanctwo - to po pierwsze. Po drugie - moje własne przekonanie czy uprzedzenia nie mają znaczenia, jeśli chodzi o merytoryczność dyskusji, dlatego zaznaczyłem to w osobnym miejscu. Podniecenie...czy jakkolwiek będziesz to ironicznie nazywał...jest wyrazem ewidentnego zaskoczenia, że prosty trik obezwładnia program, który powinien być na to przygotowany.
Meir napisał(a):Chociaż sam wie najlepiej,że każdy z ww programów 100 skuteczniej chroni od najlepszego antyvirka...a pliczek wyłączający GW jest czystym zbiegiem okoliczności a nie trojanem specjalnie pisanym pod GeSWall-a...

Wiem Meir o tym...choćby przeprowadzone na forum testy wskazują na to dobitnie...żaden program nie uzyskał 100%, ponadto wiadome jest, że jest to z definicji niemożliwe i na każdy soft udaje się lub pewnie uda znaleźć haka. Andrzej znalazł "haka" na GW w wersji darmowej i nie ma co zaprzeczać...jest to wyjątkowo prosty zabieg i aż dziw, że możliwy. Może to i zbieg okoliczności...należy mieć taką nadzieję...niemniej faktem jest, że ilość przybywających infekcji każdego dnia jest porażająca i nie ma żadnej pewności, że takiego malware na GW czy jakikolwiek inny soft nie ma jeszcze w ilościach setek czy tysięcy. A nawet gdyby było to malware pisane specjalnie pod GW to w czym problem? Na każdy soft prawdopodobnie pisze się gdzieś takie szkodniki i tu już pozostaje kwestią, czy jest skuteczny czy skuteczniejszy jest łamany program.
Meir napisał(a):Życzę miłego weekendu Smile

Vive versa Smile