SafeGroup
Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? (/thread-9273.html)

Strony: 1 2


Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - wortax - 05.04.2015

Tak jak w temacie. Osobiście nie znalazłem takiej zapory, ale być może ktoś z Was coś znalazł ?


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - zord - 05.04.2015

Zapora systemowa wszystko to ma.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Tibu 11 - 05.04.2015

Witam. Tak jak mów zord. Zainstalujsobie tylko Windows Firewall Control

Pobieranie :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - wortax - 05.04.2015

Akurat o Windows Firewall Control to wiem. Ale czy ma ktoś jakieś inne pomysły ?


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Miquell - 05.04.2015

wortax napisał(a):Akurat o Windows Firewall Control to wiem. Ale czy ma ktoś jakieś inne pomysły ?
Z darmowych rozwiązań - np. Online Armor albo PrivateFirewall (tu jednak w przypadku Win8.1 będzie gorzej z HIPS-em)


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Houdini - 06.04.2015

Miquell napisał(a):Z darmowych rozwiązań - np. Online Armor albo PrivateFirewall (tu jednak w przypadku Win8.1 będzie gorzej z HIPS-em)

Privatefirewall nie ma reguł globalnych.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Tibu 11 - 06.04.2015

Zapora PC Tools ma globalne reguły.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - ichito - 06.04.2015

Houdini napisał(a):Privatefirewall nie ma reguł globalnych.
Dlaczego tak?...PFW ma 3 predefioniowane profile - home" office" i "remote", które wybieramy ze względu na środowisko pracy i globalne ustawienia dostępów/zabezpieczeń. Do tego dochodzą dwie funkcje pozwalające właśnie na odgórne ("default") lub edytowalne ("custom") ustawienia reguł globalnych dla internetu i sieci - "Internet security" i "Network security". Chodzi o jakieś inne reguły globalne?


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - morphiusz - 06.04.2015

Comodo Personal Firewall.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Houdini - 06.04.2015

ichito napisał(a):
Houdini napisał(a):Privatefirewall nie ma reguł globalnych.
Dlaczego tak?...PFW ma 3 predefioniowane profile - home" office" i "remote", które wybieramy ze względu na środowisko pracy i globalne ustawienia dostępów/zabezpieczeń. Do tego dochodzą dwie funkcje pozwalające właśnie na odgórne ("default") lub edytowalne ("custom") ustawienia reguł globalnych dla internetu i sieci - "Internet security" i "Network security". Chodzi o jakieś inne reguły globalne?

W Privatefirewall każda reguła odnosi się do konkretnego procesu/aplikacji a nie globalnie.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Eugeniusz - 06.04.2015

Outpost na pewno ma.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - ichito - 06.04.2015

Houdini napisał(a):W Privatefirewall każda reguła odnosi się do konkretnego procesu/aplikacji a nie globalnie.
OK...znalazłem u nas już podobny temat...nie będę kruszył kopii Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Myślę, że do listy zapór z globalnymi regułami można dołożyć jeszcze Rising FW.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - wortax - 07.04.2015

Miquell napisał(a):
wortax napisał(a):Akurat o Windows Firewall Control to wiem. Ale czy ma ktoś jakieś inne pomysły ?
Z darmowych rozwiązań - np. Online Armor albo PrivateFirewall (tu jednak w przypadku Win8.1 będzie gorzej z HIPS-em)

W temacie Online Armor pisali że nie ma takiej możliwości w darmowej wersji.

Tibu 11 napisał(a):Zapora PC Tools ma globalne reguły.

Nie działa na Windows 8.1 (zapora już nieaktualizowana).

morphiusz napisał(a):Comodo Personal Firewall.

To jest syf, nie firewall (który w dodatku waży ponad 200 MB).

Eugeniusz napisał(a):Outpost na pewno ma.

Ale jak już wcześniej pisałem, chodzi mi o Windows 8.1. Outpost w wersji free podadnie jak PCtools nie jest już aktualizowany.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Tibu 11 - 07.04.2015

Cytat:Nie działa na Windows 8.1 (zapora już nieaktualizowana).

Działa Grin tak to prawda że od wielu lat nie jest aktualizowana to nie znaczy że jest zła.

Na stronie Avg.pl piszę że dziala do ,,8.1,, zapomnieli napisać że działa nawet na Windowsie 10 (u mnie dobrze śmiga)


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - wortax - 07.04.2015

Tibu 11 napisał(a):
Cytat:Nie działa na Windows 8.1 (zapora już nieaktualizowana).

Działa Grin tak to prawda że od wielu lat nie jest aktualizowana to nie znaczy że jest zła.

Na stronie Avg.pl piszę że dziala do ,,8.1,, zapomnieli napisać że działa nawet na Windowsie 10 (u mnie dobrze śmiga)


A co ma strona avg.pl do PCtools ?

Tibu 11 napisał(a):Witam. Tak jak mów zord. Zainstaluj sobie tylko Windows Firewall Control

Pobieranie :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Z tego co patrzyłem to posiada reguły aplikacji, a nie globalne reguły...


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - wortax - 07.04.2015

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutaj piszą że nie działa na 8.1 w komentarzach.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Konto usunięte - 07.04.2015

wortax napisał(a):To jest syf, nie firewall (który w dodatku waży ponad 200 MB).

Argumenty jakieś za taką tezą masz?


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - Tibu 11 - 07.04.2015

Cytat:A co ma strona avg.pl do PCtools ?

Chodzi mi o to że nie jest napisane że PC Tools działa na 8.1 tak jak Avg że działa na W 10.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - wortax - 07.04.2015

No tak, ale na dobrych programach piszą że PCTools firewall nie działa na Windows 8.1. To jak to w końcu jest ? U Ciebie działa PCtools na Windows 10 ?? Na zagranicznych forach też piszą że nie działa na Windows 8.1.


Re: Darmowy firewall z możliwością dodawania reguł globalnych i blokowania portów na Windows 8.1. Jest taki ? - wortax - 07.04.2015

lukasamd napisał(a):
wortax napisał(a):To jest syf, nie firewall (który w dodatku waży ponad 200 MB).

Argumenty jakieś za taką tezą masz?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zainstaluj se ten pakiet, a potem se go zdeinstaluj... U mnie nawet po deinstalacji co pewnien okres (nie mówię że codziennie) nadal łączyło się z serwerami COMODO co wydaje się co najmniej dziwne...O przyznawaniu certyfikatów też słyszałeś ?? Poza tym wcześniej przy deinstalacji zachęcało co wersji PRO na 1 rok... Pytanie co oni z tego by mnieli, że za wszelką cenę chcą zatrzymać użytkownika ? W dodatku najnowsza wersja jest przepchana jakimś badziewiem (m.in ich przeglądarką itp.). Co jak co ale żeby sam firewall zajmował ponad 200 MB ?