Emsisoft Anti-Malware
Twoja decyzja.
EAM 7 to beta i błędy się zdarzają (nawet krytyczne) - jeśli chciałbyś rzucić okiem na nową wersję i lubisz potestować nowe programy, to możesz zaktualizować do nowej wersji. Jeśli masz jakieś ważne dane na komputerze, zostaw jednak tak jak jest i poczekaj chociaż do wersji RC.
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):Jeśli masz jakieś ważne dane na komputerze, zostaw jednak tak jak jest i poczekaj chociaż do wersji RC.

Z uwagi na dane, rozsądek bierze górę Wink
Odpowiedz
Używam tej bety od 4 dni i naprawdę nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. W moim przypadku zero problemów ze stabilnością, ale co bardziej istotne - jest znacznie lepiej niż w 6. Od razu po instalacji bety zrobiłem test, którego szóstka zdecydowanie nie zdała. Na czym polegał? Na włączeniu filmu podczas pełnego skanu systemu Smile2 <!-- sSmile2-->
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
Cóż.... testowałem kilka dni betę Emsisofta. Szczególnie na stronach zainfekowanych (Java Script, HTML) i powiem Wam, że kiepsko to wygląda. W ustawieniach zmieniłem, aby wszystkie rozszerzenia skanował. Dodam, że pliki exe dobrze wykrywał.

Będę musiał obadać jeszcze bardziej tą ich ochronę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
ELWIS1 napisał(a):Cóż.... testowałem kilka dni betę Emsisofta. Szczególnie na stronach zainfekowanych (Java Script, HTML) i powiem Wam, że kiepsko to wygląda. W ustawieniach zmieniłem, aby wszystkie rozszerzenia skanował. Dodam, że pliki exe dobrze wykrywał.

Będę musiał obadać jeszcze bardziej tą ich ochronę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Emsisoft AntiMalware nie posiada typowej ochrony www. Jeśli się nie mylę, to EAM blokuje tylko podejrzane adresy IP.
Może w kolejnych wersjach się to zmieni.
...
Odpowiedz
Ma wbudowaną listę hostów ,,surf protection''''. Dla mnie to jak ochrona wwwSmile

Info z ich strony:

Jeśli niechcący próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej, która rozprzestrzenia trojany lub spyware, Emsisoft Anti-Malware uniemożliwi wejście. Wbudowana lista znanych witryn niebezpiecznych i oszustw jest automatycznie aktualizowana co godzinę.
Odpowiedz
Czyli blokuje także podejrzane witryny. Jest to pewnego rodzaju ochrona www, aczkolwiek ja bym powiedział niepełna - dopóki dana witryna stanowiąca potencjalne zagrożenie nie trafi na listę blokowanych, nie zostanie ona zablokowana przez program. Jednak, biorąc pod uwagę skuteczność ogólną programu, nie jest to jakaś duża wada.

Z czasem może się to zmienić, gdyż Bitdefender, na którego EAM będzie się opierał od wersji siódmej, ma świetną ochronę www i możliwe, że zostanie zaimplementowana.
...
Odpowiedz
Preter jeśli BitDefender w bazie ma szkodnika lub Emsisoft to Emsisoft Antimalware powinien zablokować wirusa ze strony ze szkodliwym skryptem. Tak się jednak rzadko dzieje. Porównam go z pełną wersją Traffic Light i wtedy będzie wiadomo czy coś sknocili w programie czy BitDefender ma taką słabą wykrywalność na skryptach.
Odpowiedz
ELWIS1 napisał(a):Info z ich strony:

Jeśli niechcący próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej, która rozprzestrzenia trojany lub spyware, Emsisoft Anti-Malware uniemożliwi wejście. Wbudowana lista znanych witryn niebezpiecznych i oszustw jest automatycznie aktualizowana co godzinę.

Gdzie to jest? Możesz wskazać źródło?

EAM nie filtruje zawartości stron, więc nic nie wykryje złośliwego skryptu.
Odpowiedz
Eugeniusz wykryje tak jak Avira free czy AVG free. Oczywiście jak plik znajdzie się na dysku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Uff, myślałem że to ja tak przetłumaczyłem.
Korzystajcie z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Tylko, że layout jest stary na wersji PL Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
Cytat: O EMSISOFT


Ja bym to poprawił.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
Galactico napisał(a):
Cytat: O EMSISOFT


Ja bym to poprawił.

?
Literowki chyba nie ma...
Odpowiedz
Wydaje mi się, że lepiej będzie brzmiało O Emsisoftcie
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
A tam, szczegóły Smile

Super wygląda angielska strona:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
No robi wrażenie.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
Eru napisał(a):Tylko, że layout jest stary na wersji PL Tongue

Ja na to nie mam wpływu.
Odpowiedz
KaMiL napisał(a):Super wygląda angielska strona:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To fakt - wreszcie się choć trochę postarali Wink

Z tą ochroną przed szkodliwymi stronami byłbym bardzo umiarkowanym optymistą, przynajmniej póki Wink

Dodano: 12 wrz 2012, 20:07

ELWIS1 napisał(a):Ma wbudowaną listę hostów ,,surf protection''''. Dla mnie to jak ochrona wwwSmile
No niestety, niezupełnie.... Do ochrony www (rozumianej w pełnym tych słów znaczeniu) jeszcze daleko Wink

ELWIS1 napisał(a):Porównam go z pełną wersją Traffic Light
Fajny pomysł i myślę, że wynik może przynajmniej niektórych zaskoczyć Wink
Odpowiedz
Nowa beta:

Emsisoft Anti-Malware 7.0.0.9 Beta

Zmiany:

New surf protection database for Malware, Phishing and Privacy Risk hosts added.
Scanner performance settings are now permanently stored.
Scheduled scans now work even if no user is logged on.
The number of license expiry popups was reduced.
Whitelist dialog GUI issues fixed.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości