DefenseWall HIPS
Creer czy ten pakiecik- DefenseWall Personal Firewall V3 ma blokowanie bannerów?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
Meir napisał(a):Creer czy ten pakiecik- DefenseWall Personal Firewall V3 ma blokowanie bannerów?


Nie, nie ma.
Do blokowania roznego rodzaju tresci reklamowych uzywam od dawna Proxomitron''a, ktory ma rowniez bardzo male zuzycie zasobow i jest darmowy (admuncher - platny, wieksze obciazenie zasobow)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Screen po 22h od wlaczenia komputera.

BTW. Proxomitron powinien dzialac w trybie Niezaufanym.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Ad Muncher nie tylko obciąża kompa ale również spowalnia znacząco otwieranie stron.

Proxomitron niestety utrudnia prawidłowe odczytywanie niektórych stron, np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opis programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Blokowanie banerów i reklam w firewallach nie jest na najwyższym poziomie. Moim zdaniem nie ma lepszego softu w tym temacie od Adblocka Plusa w Firefoxie.
Adblocker Opery też jest niezły ale wymaga trochę wysiłku. Jego walorem jest jednak możliwość wybiórczego blokowania, co czasem pomaga we właściwym odczytywaniu stron.
Odpowiedz
Jurek napisał(a):Ad Muncher nie tylko obciąża kompa ale również spowalnia znacząco otwieranie stron.


GrinGrinGrinGrinGrina to dobre sobie ........jakiej wersji użuałeś?

u mnie ad muncher znacznie przyspieszył przeglądanie stronek
Odpowiedz
to prawda i tu się z tobą zgodzę
WIN11
Ventura
Odpowiedz
lunaticdreams napisał(a):
Jurek napisał(a):Ad Muncher nie tylko obciąża kompa ale również spowalnia znacząco otwieranie stron.


GrinGrinGrinGrinGrina to dobre sobie ........jakiej wersji użuałeś?

u mnie ad muncher znacznie przyspieszył przeglądanie stronek


Najnowszej.
Być może Lunatic, znaczenie ma tu szybkość łącza i komputera.
Odpowiedz
Jurek napisał(a):Ad Muncher nie tylko obciąża kompa ale również spowalnia znacząco otwieranie stron.

Proxomitron niestety utrudnia prawidłowe odczytywanie niektórych stron, np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opis programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


(...)

U mnie strony laduja sie normalnie tylko flashe sa oznaczane na stronach takich jak np YouTube jako klikalne przyciski.
WP dziala normalnie... z tym, że uzywam konfiguracji do Proxomitrona by sidki.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
"Hacking DefenseWall In 60 Seconds"

Jeden filmik o DefenseWall + komentarz Ilyi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Filmik tego samego producenta oprogramowania o CIS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


oraz GesWall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dyskusja na forum Wilders:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niezła kampania reklamowa produktu Grin
Odpowiedz
dobre ciekawe czy prawdziwe, DW i reszta tego typu programów nie ma skuteczność 100% bo takich zabezpieczeń nie ma
ale na pewno mają większą skuteczność od każdego antywira
i dlatego go używam że prawdopodobieństwo złamania DW jest mniejsze, i to mi wystarczy
tyle miałem do powiedzenia
WIN11
Ventura
Odpowiedz
@polak900

Osoba, która robiła ten test nie potrafi obsługiwać DW. Uruchomiła keyloggera jako "trusted" i dlatego taki wynik. Producent broni się, że tak by zrobił przeciętny użytkownik ale jest to nieprawdziwe twierdzenie.

P.S.

Poczytaj komentarze do filmiku jak i na forum Wilders (również Creer pisał tam o tym teście).
Odpowiedz
dzięki za info, dlatego napisałem że dobre ale miałem wątpliwości co do prawdziwość
przeczytałem na wildersach i już wszystko jasne
WIN11
Ventura
Odpowiedz
ten ssj to dopiero ma bunkier...
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
to znaczy że już coś sie dzieje w sprawie DW już jest o tym produkcie głośniej jak inne firmy widzą w tej aplikacji konkurencje
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Wiadomo, że jeżeli ktoś otworzy zainfekowany program jako zaufany, to zainfekuje system. To tak jakbyśmy wyłączyli Guarda w Avirze i klikali na wirusy.
Celowe uruchomienie pliku w GW i DW jako zaufany wymaga jednak świadomego wysiłku i pewnej znajomości tematu Smile
Odpowiedz
Ciekawa sprawa, wczoraj zamieściłem kilka postów wyżej filmiki z YouTube a dzisiaj już są oznaczone jako "Ten film wideo jest prywatny." i niedostępne do oglądania Grin Czyżby producent w końcu zrozumiał, że swoje testy albo celowo albo nieświadomie przeprowadził nieprawidłowo?
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):Ciekawa sprawa, wczoraj zamieściłem kilka postów wyżej filmiki z YouTube a dzisiaj już są oznaczone jako "Ten film wideo jest prywatny." i niedostępne do oglądania Grin Czyżby producent w końcu zrozumiał, że swoje testy albo celowo albo nieświadomie przeprowadził nieprawidłowo?


Po prostu Panowie z BPS, zle zaczeli, zamiast zareklamowac swoj produkt, zrobili z niego wzorowy przyklad anty-reklamy, m.in poprzez brak profesjonalizmu przy testowaniu produktow konkurencji.
Ci ktorzy wiedzieli ze testy sa przeprowadzane nieprawidlowo w gruncie rzeczy stanowili maly procent wszystkich odwiedzajacych, ktorzy uwazali ze testy sa OK (osoby ktore nie znaja produktu X, osoby nie interesujace sie tematem bezpieczenstwa IT)
Do Matt''a z remove-malware.com, zaczeli pisac ludzie o przetestowanie produktu BPS, wiele z nich bylo zalamanych ze ich dotychczasowe zabezpieczenia okazaly sie po obejrzeniu serii prezentacji BPS - niewystarczajace lub wrecz zerowe.
Matt dolal oliwy do ognia testujac BPS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dzieki czemu teraz nawet zwykli uzytkownicy mogli zrozumiec dzialanie programu tej firmy, ponadto w komentarzach slownych Matt - nie zostawil suchej nitki na BPS.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Skoro była rozmowa o ad-blockerach Opery, to pozwolę sobie na mały OT.
Zna ktoś jakiś dobry config proxomitron''a, który nie blokuje google images?
Odpowiedz
Testowałem trochę DefenseWalla 2.56 i chciałem się podzielić z Wami swoimi spostrzeżeniami na jego temat.

Plusy:
1. Niezwykła skuteczność nawet przy ekstremalnym używaniu komputera. System ani raz nie został zainfekowany.
2. Minimalne i niezauważalne obciążenie sprzętu.
3. Wygoda w użyciu i bezobsługowość. Nie otrzymałem ani jednego pytania od programu a jedyne co musiałem czasem zrobić, to uruchomić instalowane programy jako zaufane
4. Idealna stabilność i bezawaryjność programu
5. Bardzo łatwa konfiguracja i automatyczne dodanie do niezufanych większości używanych programów
6. Polska wersja językowa

Minusy:
1. Brak wersji darmowej
2. W laptopie podczas włączania, gdy był włożony pendrive, nie można było otworzyć jego zawartości. Trzeba było wyjmować pendrive z USB i wkładać ponownie.
3. Nowe Gadu-Gadu i Winamp znikały z listy niezaufanych aplikacji. Trzeba było je ponownie dodawać.
4. Po restarcie pozostawały zaizolowane wirusy w folderze Documents and Settings i wpisy w rejestrze. Wydaje mi się, że opróżnianie piaskownicy mogłoby być lepsze.
5. Brakuje mi dwóch rzeczy które występują w GeSWallu a mianowicie oznakowania plików niezaufanych i informacji w trayu o próbie dostępu do systemu. Szczególnie ta pierwsza jest przydatna podczas instalacji programów, ponieważ czasem są problemy, gdy się instaluje soft jako niezaufany.
6. Brak ochrony przed atakami sieciowymi i firewalla ale to już będzie w najnowszej wersji.
7. Niestabilna skuteczność w teście AKLT - Keylogger/Screenlogger. DW 2.56 czasem zalicza a czasem nie.
Odpowiedz
Ciekawe podsumowanie, teraz pora na mnie i kilka pytan Wink

1. Jak dodawales Gadu-Gadu? PPM na pliku czy w menu DW Aplikacje Niezaufane?
Winamp jest na domyslnej liscie aplikacji niezaufanych, dziwne ze Ci znikal?...
2. Czy po czyszczeniu zainzolowanych wpisow z listy Przywroc, klikales Zastosuj?
3. Informacja w postaci okna popup na wysokosci tray''a jest tylko w przypadku wykrycia najistotniejszych zmian w systemie, a raczej ich proby wykonania np modyfikacja plikow systemowych, dostep do zabezpieczonych plikow, wykrycie keyloggera, etc.
Trzeba pamietac ze nie jest to jednak klasyczny HIPS ktory zasypuje uzytkownika komunikatami, a autor programu celowo chcial go uczynic aplikacja dla kazdego, nawet dla osoby ktora o komputerach nie ma pojecia i nie wie co oznacza ze np. process rundll32 inicjuje aplikacje xx.exe
4. Apropos tej ''niestabilnosci'' wynikow w tescie AKLT, czy ktos jeszcze moglby to potwierdzic? Ja nigdy nie mialem z tym problemow.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Creer napisał(a):Ciekawe podsumowanie, teraz pora na mnie i kilka pytan Wink

1. Jak dodawales Gadu-Gadu? PPM na pliku czy w menu DW Aplikacje Niezaufane?
Winamp jest na domyslnej liscie aplikacji niezaufanych, dziwne ze Ci znikal?...
2. Czy po czyszczeniu zainzolowanych wpisow z listy Przywroc, klikales Zastosuj?
3. Informacja w postaci okna popup na wysokosci tray''a jest tylko w przypadku wykrycia najistotniejszych zmian w systemie, a raczej ich proby wykonania np modyfikacja plikow systemowych, dostep do zabezpieczonych plikow, wykrycie keyloggera, etc.
Trzeba pamietac ze nie jest to jednak klasyczny HIPS ktory zasypuje uzytkownika komunikatami, a autor programu celowo chcial go uczynic aplikacja dla kazdego, nawet dla osoby ktora o komputerach nie ma pojecia i nie wie co oznacza ze np. process rundll32 inicjuje aplikacje xx.exe
4. Apropos tej ''niestabilnosci'' wynikow w tescie AKLT, czy ktos jeszcze moglby to potwierdzic? Ja nigdy nie mialem z tym problemow.


ad 1. Dodawałem GG w menu DW a Winampa nie było na domyślnej liście, co mnie trochę zdziwiło (wersja 5.56).
ad 2. Nie czyściłem wpisów z listy, tylko restartowałem przed skanowaniem.
ad 3. Nie było pop-upów również podczas testów z wirusami.
ad 4. Wykonaj test kilka razy. Być może jednak najnowsza wersja DW lepiej sobie z tym radzi. GeSWall zaliczył bez problemu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości