Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta
U was też po wywołaniu okna programu z tray'a po jego pojawieniu jest zamrożony na ok 5 sekund zanim da się cokolwiek w nim kliknąć? Zauważyłem to odkąd używam Windows 10. Na 8.1 nie było żadnych lagów a mam dość mocny komputer 4790k i SSD
Odpowiedz
U mnie od ponad 24h EIS nie chce pobrać aktualizacji.
Wyświetla komunikat: "Could not connect to the update server. Please check your internet connection and proxy settings".
Internet działa jednak normalnie.
Proszę o jakieś sugestie.
Odpowiedz
Od dzisiaj w kanale aktualizacji dostępna jest nowa aktualizacja tłumaczenia.
Odpowiedz
Dalej nie widać poprawy z qbittorentem, ale już chyba wiem gdzie jest problem - zapora nie wyrabia się z ilością połączeń i próbuje je regulować, dlatego rośnie obciążenie procesora, dodatkowo blokuje trackery Grin
Rozwiązanie jedyne jakie mam - na czas używania qbittorenta - wyłączyć zaporę Smile
Odpowiedz
Brakuje mi w zaporze opcji ala "zezwól na tymczasowe/jednorazowe połączenie" jak to bodajże jest w ESET.
Odpowiedz
Jak ustawisz w opcjach zapory żeby pytał i jak jakiś program próbuje się połączyć z internetem to masz do wyboru zezwól raz lub zezwalaj zawsze.
Odpowiedz
Chyba nie do końca albo coś źle robię. Mam zaznaczone wszędzie pytaj. Pojawia się okno i mam do wyboru "Zezwól na połączenie" lub "zezwól na wszystkie połączenia". Domyślam się że "Zezwól na połączenie" dotyczy jednorazowego. Mimo to jak włączam ponownie program który łączy się z internetem już nie pyta o nic.
Odpowiedz
@juh
Nieklawo.
Robisz wszystko dobrze. Nie widać tej opcji. Jak się zezwoli tworzy regułę autorule z ustawieniem zezwalaj.
Mimo zmiany na pytaj przy następnym uruchomieniu programu znowu tworzy regułę z ustawieniem zezwalaj.
A opcji pytaj za każdym razem nie widać.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
No właśnie dlatego mówiłem że brakuje mi tej opcji. Ale da się przeżyć.
Odpowiedz
Wyszedł nowy update:

Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5641 released
Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5641 released. This is a maintenance release for improved compatibility, usability, speed, detection and stability.

This update will require an application restart.

Fixed: Occasional computer start delays.
Fixed: Occasional installation issue on Windows Vista.
Fixed: Real-time protection occasionally not starting after a program update on Windows 10.
Fixed: Issue in the Referral Rewards Program.

Jak u was działa? U mnie na mocny minus, ale może to chwilowe - zżera mi prawie 400mb ramu plus foldery nie chcą się otwierać (mieli z długim ładowaniem jak by nie było w stanie miniatur ikon otworzyć) Ktoś wie jak zgłaszać takie problemy? forum jakieś itp?
Odpowiedz
No to widzę, że implementacja OA do pakietu daje "super" efekty...jak widać łatwiej nie znaczy lepiej.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Po około 2 godzinach siedzenia na fb i forach (wszystko inne muliło) zużycie spadło do normalnych rozmiarów i system normalnie działa.
Hmm, może w tle cichaczem skanował mi dysk?
Odpowiedz
Witaj rogacz,

Wszelkie sugestie oraz problemy najlepiej zgłaszać na forum Emsisoft:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Czy jest jakaś promocja dla nowych użytkowników, którzy chcieliby związać się z oprogramowaniem Emsisoftu?Smile
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
Witaj gravity1287,

Proszę o kontakt poprzez prywatną wiadomość, a postaram się pomóc.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
Cześć Mikołaj,
zainstalowałem na próbę pakiet Emsisoftu i dlatego się nie odzywałem. Dlatego, tzn. po jego instalacji miałem problem z Windows10 - Błąd krytyczny: Menu start i Cortana nie działają.... Po wyłączeniu AV z autostartu udało się uruchomić wiersz poleceń z menu start. A dalej to przywróciłem system do stanu sprzed ostatniej aktualizacji i na razie działa. W trakcie błędu zrobiłem skanowanie Emsisoftem i wykrył błędy w rejestrze, których nie ruszałem (w załączniku screen). Nie wiem czy jak spróbuję jeszcze raz zainstalować pakiet, to jak będą te same błędy to mam dać usuń??


Załączone pliki Miniatury
   
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
Witaj gravity1287,

Proszę załóż nowy temat na stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W celu weryfikacji problemu, będę potrzebować więcej raportów:
Otwórz menu główne programu-->RAPORTY-->Skany-->(wybierz ten skan, gdzie znaleziono te "zagrożenie")-->Eksportuj.

Na razie nie usuwaj tych "Zagrożeń".
Załącz te pliki w swoim poście.

W celu rozwiązania problemu z niedziałającym Menu Start, należy reinstalować Windows 10 z zachowaniem wszystkich danych i zainstalowanych programów na dysku.
Ten problem nie powoduje nasz program i jest również znany przez Microsoft.
Przejdź do ustawień: Ustawienia-->Aktualizacja i zabezpieczenia-->Odzyskiwanie-->Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5686 – with BETA updates enabled:
Beta updates – 2015-09-01
This update will require a computer restart.

Kod:
Improved: Ransomware detection in behavior blocker.
Improved: Behavior blocker panel processing of filenames with special characters.
Improved: Malware detection in scheduled scans.
Improved: Main window loading speed.
Fixed: Occasional crash when the installer is run with regular windows user account.
Fixed: Occasional “Terminated by user” entry in the update log.
Fixed: Installation wizard doesn’t start after installation on Windows XP.
Fixed: Incorrect “Unexpected internal processing error” notification during update and Anti-Malware Network lookups.
Fixed: Incorrect “Waiting for component to start” notification.
Fixed: Scheduled scan (set as: after computer startup) did not start on Window 8.
Odpowiedz
Takie zmiany to ja rozumiem Smile - szczególnie pierwszy pkt. Nawet jeśli zmiany nie są rewolucyjne to mogą okazać się kluczowe przed groźną infekcją nowego/nieznanego ransoma.
Odpowiedz
Ha! A ja właśnie testuję EIS i już klucz na mnie czeka, tylko mam kilka pytań.
1. Nie wiem czy jest możliwość, aby wykluczyć niektóre foldery ze skanowania, np. folder SpySheltera, czy katalog Steam, bo nie potrzebuję za każdym razem skanować klikudziesięciu GB tego folderu czy folderów programów zabezpieczających.
2. Dodatkowo czy jest możliwość jakoś ustawić, by program pokazywał główne okno po 2-krotnym kliknięciu na jego ikonę w trayu, zamiast z PPM?
3. W EIS jest moduł Kontrola Zachowań. Na razie mam go wyłączony, ale podejrzewam że to jakiś rodzaj HIPS(?). Chciałbym zmienić kilku aplikacjom Status na Dobry (powinno być przetłumaczony "Bezpieczny"), ale nie wiem jak. Co trzeba zrobić by uznać daną aplikację na bezpieczną, bo użytkownik wie że jest ona bezpieczna? Chodzi mi m.in. o dodanie aplikacji karty sieciowej na USB i oprogramowania myszki.
4. Po Otwarciu EIS pod ochroną wyświetla się napis Inicjowanie.. i tak od 15 minut i nic się nie dzieje. Wygląda jakby miał problem z aktualizacją, sami zobaczcie:
   
Przez to ciągle mi miga postęp na pasku zadań jakby coś było pobierane/skanowane, a nie jest. Po kliknięciu "x" przy napisie Inicjowanie, zmienia się on na Anulowanie i dalej to samoSmile
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości