Comodo Internet Security
Czy comodo może być przyczyną słabego transferu podczas ściągania plików przez uTorrent? mam łącze 2 mb/s a transfer 1 kb/s... I nie jest to winą torrenta, wszystkie tak chodzą, seedów jest ponad 300 więc coś u mnie musi być nie tak. W podpisie jest mój zestaw, czyli CIS + MBAM Pro.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
Borzuck napisał(a):Czy comodo może być przyczyną słabego transferu podczas ściągania plików przez uTorrent? mam łącze 2 mb/s a transfer 1 kb/s... I nie jest to winą torrenta, wszystkie tak chodzą, seedów jest ponad 300 więc coś u mnie musi być nie tak. W podpisie jest mój zestaw, czyli CIS + MBAM Pro.
A wybrałeś konfiguracje firewalla pod torrenty? Jak nie to spróbuj...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
bardok206 napisał(a):
Borzuck napisał(a):Czy comodo może być przyczyną słabego transferu podczas ściągania plików przez uTorrent? mam łącze 2 mb/s a transfer 1 kb/s... I nie jest to winą torrenta, wszystkie tak chodzą, seedów jest ponad 300 więc coś u mnie musi być nie tak. W podpisie jest mój zestaw, czyli CIS + MBAM Pro.
A wybrałeś konfiguracje firewalla pod torrenty? Jak nie to spróbuj...


Dzięki, pomogło.
Pozdrawiam

EDIT: Zmieniam w kreatorze te ustawienia, niestety, efekt chwilowy był tylko. Znów leci te 1-3 kb/s ... Co można jeszcze zmienic?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
Strzelam, spróbowałbym dowiedzieć się z jakich portów korzysta program torrent i ręcznie dodał w regułach firewallate porty do owego programu torrent.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
Dziwne, mi z Comodo normalnie torrenty działały. Ustaw ukrywanie portów na opcję bodajże drugą. Jak nie zadziała dodaj port pod którym działa program do wyjątków w firewallu.
Odpowiedz
Coś mi nie wychodzi :/
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
Używam Comodo AV co prawda dopiero od wczoraj, ale jedno co zauważyłem to chłopaki z Comodo błyskawicznie reagują na złoszenia FP - mimo że jest niedziela Smile
Odpowiedz
Cóż się dziwić, jak to jedna z bolączek tego softu (obok obciążenia na niektórych systemach) Tongue
A laboratoria dziaają 24h/dobę od New Jersey, Ukrainię po Pekin (rózne strefy czasowe).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
bolączek ? To taki sarkazm jak rozumiem Tongue
Odpowiedz
Pewno, że sarkazm... Nawet nie wiedziałem, że COMODO ma laby poza UK i USA... Smile
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
Wpadłem przypadkiem na link do poradnika na temat ustawień zaawansowanych w Comodo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Znalazłem ciekawy wątek na forum Comodo. Według listy zmian v5.8 ochrona na systemach 64bit miała być równie dobra co x86. Malware nie tylko ominął D+ ale i firewalla Facepalm

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Facepalm
Jak widzisz na komputerach wszystkich użytkowników, którzy pytali o próbki wszystko było OK, tylko ten jeden ma problem.

Ambient trochę postraszył, a tutaj:

Cytat: We will have such feature for major variants of Sality and Virut released next week.


Odpowiedź na prośbę o dodanie funkcji "leczenia" plików.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
O kurde, po 5 latach rozwoju antywirusa nareszcie będzie jakiś cleanerCool
Huraaa!
Hmm Ambient mówił o Defense+, więc ta funkcja ma niewiele wspólnego (no może powiązanie przyczynowo-skutkowe Tongue).
Odpowiedz
morphiusz napisał(a):FacepalmFacepalm
Jak widzisz na komputerach wszystkich użytkowników, którzy pytali o próbki wszystko było OK, tylko ten jeden ma problem.

Ambient trochę postraszył, a tutaj:

Coś jednak musi być na rzeczy skoro - jak pisał przetestował na świerzo postawionym systemie.

morphiusz napisał(a)::Odpowiedź na prośbę o dodanie funkcji "leczenia" plików.


Co ma piernik do wiatraka Smile
Odpowiedz
Kolejna porcja nowości:

- powstanie program Comodo Cloud Antivirus (dla tych, ktorzy niekoniecznie chca miec caly kombajn) gdzie modul valkyrie w jakis sposob bedzie pracowal z ta chmura, w przyszlosci bedzieta opcja dostepna w CISie (czy chcesz miec cloud AV, czy lokalne sygnatury tylko),

- comodo zamierza wydac lokalny bloker behawioralny (cos jak mamutu czy threatfire), obecnie jest juz gotowy, trwaja testy,

Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Kiedy tych "bajerów" w dobrym sensie znaczenia można się spodziewać, tydzień, dwa , czy dłużej?
Odpowiedz
Niestet, tego nikt nie wiem.
CCAV to raczej odległa przyszłość (dajmy na to 1-2 miesiące), BB działa na maszynach staffu Comodo (ponoć).
>>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Spoko, że firma się rozwija, ale czy oni czasem nie przesadzają? Moim zdaniem powinni się skupić na poprawkach i udoskonaleniach to oni tak: nowy program BB, CCE, jakieś chmury nowe i to wszystko w fazie rozwoju, a D+ nadal w niektórych sprawach kuleje...
W CIS będziemy mieć tak bb lokalny, bb chmurkowy, heurystyka D+, zintegrowany cce, autosandbox nie za dużo tego?
Odpowiedz
Jesli będzie BB lokalny to nie będzie bb chmurkowego.
Nie będzie CCE tylko KillSwitch (obecnie jest jego uboga forma czyli "aktywne procesy").
Heurystyka D+ jest bodajże od wersji 3 jak nie wcześniej i tutaj nie ma żadnego problemu, bo ani to nie działa w tle, ani nie zamula.
Autosandbox to wynalazek wersji 4 - jak widać sprawdza się bardzo dobrze, przynajmniej w odniesieniu do mniej obytych userów - taki klasyczny HIPS by ich zniszczył Wink

Co do HIPSa - jak dla mnie brakuje mu kilku poprawek (ostatnia wersja przyniosła ich wiele).

CIS v 6 na horyzoncie, languy wspominał o jakiśzmianach/nowosciach/poprawkach w firewallu.Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości