Latarka na Androida podejrzy co robisz i wykradnie Ci hasła!
#7
(05.05.2017, 14:23)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- jedno zagrożenie dotyczyło śmiesznego komunikaciku w Safari (a na Andku fałszywe komunikaty na stronach są bardzo popularne - i to jeszcze potrafi śmieć wibrować), ale wystarczy zamknąć kartę, bo strona nie zawiesza całej przeglądarki

Obawiam się, że jak Apple zajmie się lepszą implementacją API z HTML5 (bo na razie jest z tym u nich słabo) to też będzie to możliwe:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To nie kwestia Androida, ale raczej przeglądarki. Chrome to wspiera, Firefox też.. no i mogą wibrować. Inna sprawa, że przeglądarka powinna mieć możliwość odgórnej blokady, tak samo jak możemy odrzucać prośby z notification API. Tutaj twórców przeglądarek nie ogarniam - np. chrome (mowa o wersji desktop) potrzebuje rozszerzenia aby blokować autoplay na elementach HTML5. W Safari można to wyłączyć na poziomie jednej z flag przeglądarki.

(05.05.2017, 15:11)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odnośnie ajklocków - w komputerach znajomi używają bitdefendera - o dziwo po pół roku mają w kwarantannie po kilka ransomów. Może jak mi się uda to je wyciągnę od nich do testów.

Ja miałem go na chwilę, ale potem, aż po dziś dzień, zupełnie nic - raz na miech skan MBAM i też nic. Ale to też kwestia użytkowania, na Windows też jakoś nie natrafiłem na szkodniki.

(05.05.2017, 16:14)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ciekawe co będzie z wirusami jak będzie można odpalać apki Win32 na mitycznym Surface Phone

Będzie się działo <3
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Latarka na Androida podejrzy co robisz i wykradnie Ci hasła! - przez Konto usunięte - 03.05.2017, 21:36
RE: Latarka na Androida podejrzy co robisz i wykradnie Ci hasła! - przez Konto usunięte - 05.05.2017, 22:37
RE: Latarka na Androida podejrzy co robisz i wykradnie Ci hasła! - przez Konto usunięte - 08.05.2017, 04:14
RE: Latarka na Androida podejrzy co robisz i wykradnie Ci hasła! - przez Konto usunięte - 09.05.2017, 12:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości