Konsole do gier: PlayStation vs Xbox
#11
Kilka miesięcy temu stałem przed podobnym wyborem konsoli dla syna (reglamentowany czas przed konsolą, gry z elementami przemocy na razie odpadają). Mam zwyczaj oceniać sprzęt w kontekście jego ceny, więc ostatecznie wybór padł na Xboxa One S. Oczywiście w zestawieniu z pierwszego posta PS 4 Pro jest najmocniejsze i najwydajniejsze, jednak dla mnie kilka rzeczy bardziej przemawiało za konsolą od MS:
1. Cena - uwzględniając również promocje, Xone S niemal zawsze jest tańszy od PS4 Slim. MS (z różnych przyczyn - chęć wzmocnienia pozycji na rynku, wprowadzania Xona X) dokonuje bardziej spektakularnych przecen. Tak jak pisał @buri trzeba patrzeć na brytyjski, niemiecki, szwajcarski MS Store lub niemiecki amazon, zwracać przy tym uwagę na to, ile kosztuje przesyłka i czy możliwa do Polski. Polski MS Store wygląda blado na ich tle, dodatkowo wkurza mnie pomimo ustawy o sprzedaży konsumenckiej, że na stronie polskiego MS Store dla krajów Europy Środkowej (Polska, Czechy, Węgry, jeszcze jakieś, był 1 rok gwarancji, a na brytyjskim MS Store - 2 lata) Sam kupiłem w brytyjskim MS Store na przecenie.
2. Abonamenty - cenowo nie odstają od siebie. MS ma jednak bardziej zróżnicowaną ofertę - Gold, Game Pass, EA Access. Ponieważ elementy przemocy na razie odpadają, więc siłą rzeczy gierki od EA jest tym na czym mi zależało. EA Access raz że zapewnia dostęp do dobrych gier, dwa jest w bardzo konkurencyjnej cenie, 3 - jest tylko na Xboxa. Poza tym możliwość wykupienia nawet krótkiego abonamentu daje możliwość do kupowania gier ze zniżkami w trakcie jego trwania, często dzięki temu się "zwraca" jego cena.
3. Pady - tutaj też zgodzę się z burim. Chociaż gładzik w padach od PS4 to fajna opcja, jednak pady od One S (szczególnie dla drobnych dłoni) są najlepsze.
4.Xbox play anywhere + możliwość streamowania gier z Xboxa na komputer. Nie będę się rozpisywał, ale połączę to z faktem, iż od dawna jest planowana możliwość podłączenia klawiatury, a podłączenie myszy już teraz testują insiderzy. Bardzo się przyda, gdyż nawigowanie padem po menu czy edge to porażka.
5. Wsteczna kompatybilność gier. W Xbox to proste - masz coraz dłuższą listę gier, ściągasz patch i grasz. W PS4 bez abonamentu nie da rady.
6. Kontroler ruchu. Tutaj to jest trochę pogmatwane. Raz, że mówi się iż kontrolery odchodzą do lamusa, krótka lista tytułów itd. Dwa eksperymentuje się z połączeniem kontrolerów ruchu i VR. Dla mnie osobiście połączenie kontrolerów i VR jest tym, co mogłoby mnie zainteresować do grania na konsoli. Ogólnie uważam Kinecta za lepsze rozwiązanie niż PS Move. Tutaj więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dlatego chciałem Xbox One, bo za niższą cenę miałem 1 TB dysku i bezproblemowe podłączenie Kinecta, rodzina jednak zmusiła mnie do One S (droższy, 500 GB dysku, ale za to sporo mniejszy i cichszy, nieco wydajniejszy, możliwość odtwarzania płyt 4K). Oczywiście istnieje możliwość podłączenia Kinecta pod One S, ale żenująca przejściówka, czy właściwie zestaw kabli za 170 - 180 pln, to rozbój w biały dzień.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Konsole do gier: PlayStation vs Xbox - przez zeno06 - 11.09.2017, 14:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości