Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki?
#1
System Win 8.1. 64-bit
Komputer szkolny (Lenovo) z preinstalpowanym oprogramowaniem oprogramowaniem oraz aplikacjami specjalistycznymi - podręczniki i atlasy, programy do obsługi multimediów typu tablice, projektory
Zainstalowany licencjonowany AVG Business

Czego oczekuję? - AVG jest strasznie ciężki, powoli się wczytuje i choć ma wiele fajnych funkcji jako pełny komercyjny IS, to chyba mam już dość tego programu. Wiem, że jest trochę darmowych AV do wykorzystania komercyjnego czy non-profit, ale nie mam teraz żadnego w tym doświadczenia. Komputer jest używany w szkole, jak i w domu...korzysta z różnych sieci i połączeń (kabel, wi-fi), więc niekoniecznie musi to być "chmurka", choć Panda narzuca mi się od razu. To, co miało by być nie powinno być zbyt gadatliwe, bo może nie być po prostu dobrze zrozumiane i obsłużone.
Macie jakieś pomysły...własne doświadczenia...co w takich czy podobnych układach się sprawdza? Może coś dodatkowego...może EMET?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki? - przez ichito - 21.01.2018, 18:03
RE: Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki? - przez Apocalypse - 23.01.2018, 11:29
RE: Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki? - przez Apocalypse - 26.01.2018, 08:46
RE: Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki? - przez Apocalypse - 26.01.2018, 09:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości