Problem z uruchomieniem Win XP po klonowaniu dysku ATIH2012
#1
Witam
Zaznaczę od razu że nie jestem fachowcem w dziedzinie komputerów dlatego proszę o wyrozumiałość, cierpliwość i „łopatologiczne” wyjaśnianie rozwiązania problemu.
Zacznę od początku. Mam Windowsa XP pro, Sernice Pack 3 – płytę główną M57SLI-S4FHK, Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+, GB Ramu, Nvidia GeForce 8500GT 512MB grafikę, Ponieważ mój stary dysk 3,5” SATA Seagate 320GB wewnętrzny (dwie partycje jedna 100GB druga 200GB) w PC osiągnął maximum swojej pojemności (pozostało jakieś 10GB wolnej przestrzeni w c: ) musiałem zaopatrzyć się w nowy. Zakupiłem w sklepie nowy zewnętrzny dysk 2,5” SATA USB 1TB - Memup. Postanowiłem sklonować stary dysk na nowy i użyłem do tego celu płytę botowalną z Acronis true imane home 2012 (pełna wersja z dodatkami). Wybrałem opcje: Kreator klonowania dysku => Najpierw ręczny później w kolejnej próbie Automatyczny => Dysk źródłowy => Dysk docelowy => Metoda przenoszenia=> Proporcjonalna (najpierw próbowałem Ręczna) i na koniec => Zakończ i wykonaj. Przy proporcjonalnej metodzie ATI 2012 rozbił mi dysk na dwie partycje 306GB i 694GB. Po zakończeniu dostałem komunikat że wszystko zostało wykonane poprawnie i bez żadnych błędów. Niestety po podłączeniu nowego dysku (poprzez USB) a odłączeniu starego wszystko na początku ładowania systemu jest ok. a po logu Windows komputer się restartuje wyrzucając taki oto komunikat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Wyskakuje komenda: *** STOP: 0x0000007B (0xB84C3524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)
Na internetowym forum znalazłem taki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ad mojego problemu ale nic z tego nie zrozumiałem. Próbowałem na własną rękę znaleźć na forum rozwiązanie problemu. Zastosowałem metody naprawiania rekordu rozruchowego: fixmbr, naprawiania sektora rozruchowego: fixboot - także z opcją: bootcfg /rebuild , a nawet kopiowałem ntldr- copy D:\i386\ntldr c:\i copy D:\i386\ntdetect.com c:\. Niestety poszczególne komendy nie dały rezultatu nadal komputer restartował się podczas ładowani a systemu. W końcu zrobiłem jak na niebieskim ekranie komendę chkdsk /p(gdyż komenda chkdsk /f -była nie rozpoznawana przez win XP). Znalazł mi jakiś błąd który został niby naprawiony ale nie pomogło to w pracy nowego dysku (komputer ciągle się restartuje) Proszę o pomoc gdyż nie wiem co już mam robić nie mam żadnych pomysłów. Jak ugryźć tego peceta aby zaczął chodzić? Nadmienię iż nie chcę na nowo instalować systemu i bawić się w ręczne przenoszenie zawartości dysku gdyż mam zainstalowane programy które są aktywowane jednokrotną licencją (po nowym zainstalowaniu systemu musiałbym wykupić nowe licencje na programy a taka opcja nie wchodzi w grę). Skanowałem też antywirusem i wszystko jest ok. Będę wdzięczny za każde sugestie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z uruchomieniem Win XP po klonowaniu dysku ATIH2012 - przez shindu - 10.11.2012, 12:47
Re: Problem z uruchomieniem Win XP po klonowaniu dysku ATIH2012 - przez Konto usunięte - 10.11.2012, 19:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości