Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego?
#20
Keepass2 z rozszerzeniem KeePassHttp i KeePassHttp w Firefoxie - Jeszcze mnie nie okradli Suspicious Bazę kopiuję w przynajmniej 4 miejsca, fizycznie i do chmury, dla pewności.
Głowa fajna opcja, pod warunkiem, że masz mało haseł, albo na prawdę dobry 'Generator' w głowie - ja mam takie jedno, często zmieniane hasło, i jak wracam czasami do jakiegoś portalu, gdzie rejestrowałem się przed laty, to dopiero któraś próba będzie dobrą wariacją na jego temat. Obecnie, jeśli nie potrzebuje mieć hasła na pamięć, to generator pseudolosowy - jest ich już chyba ponad setka, więc powodzenia z pamiętaniem.
Aha - jak wprowadzałem sobie do użytku manager haseł postanowiłem sprawdzić, jak to jest z pamiętaniem haseł. Ustawiłem jedno jedyne zupełnie losowe do zakucia na pamięć i używania bez managera i nie jestem w stanie zapamiętać - może byłbym, gdyby to było hasło wpisywane co dzień, ale nie jest. Z kolei hasła na podstawie schematu, w tym to najrzadziej używane i najdłuższe, pięcioczęściowe i mocno pomieszane, przy dużym wysiłku i przypomnieniu sobie regułki zawsze odwzoruje. W sumie mam w tym momencie kilkanaście haseł, które znam na pamięć, cywilne i z pracy. Dodać, że w robocie 'centralne uwierzytelnianie' rozpizgane jest po kilku portalach, z których o części istnieniu już nawet nie pamiętam, i pomimo, że nie mają problemu z używaniem jednego hasła wszędzie (^.^) to większość z nich musi być w jakichś odstępach czasu zmieniana, więc nawet jak ktoś miał wszędzie jednakowe, to już nie ma. Jednego hasła z pracy, zupełnie losowego które ok. półtora roku temu zmienili, nie pamiętam - a byłem je w stanie je wydukać w środku nocy o północy. Z kolei inne, oparte o schemat, nawet po długim czasie nieużywania sobie mogę przypomnieć... albo te, związane z historią, jak pierwsze, automatycznie generowane hasło do oGame - po 11 latach Wink
Aha jakby ktoś grał w Pandemonium! na PSX, hasło do ostatniego poziomu to OAAAEBFA. Też z pamięci. Ważne hasło. Dopiszę do bazy na wypadek Alzheimera.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - przez Konto usunięte - 27.12.2017, 07:44
RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - przez M'cin - 27.12.2017, 21:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości