Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki?
#2
W szkole czyli podstawowe założenie, że sami użytkownicy są niezaufani i mogą szkodzić. Niekoniecznie są w szkodzeniu zaawansowani i nie będą się fizycznie brać za rozbieranie komputerów itp, ale w systemie mogą robić psikusy jak usuwanie plików systemowych, zmiana ustawień systemowych na uszkadzające system, instalowanie keyloggerów.

Na pewno podstawową warstwą powinno być konto z ograniczonymi uprawnieniami i nigdy nie dawać administratora uczniom.
Dopiero do tego dokładać antywirusy itp. Antywirusy też lepiej chronić hasłem przed głębszymi zmianami w ustawieniach.

Edit, aktualizacja, dodane:
Nie wiem jak w Windowsie zrobić, ale dobrze by było mieć logi co robi dana osoba. W szczególności usuwanie, tworzenie plików, godzina tych zdarzeń. Wtedy można by ucznia postraszyć wezwaniem rodziców czy coś, gdyby usuwał innym pliki, chociaż oczywiście ideałem jest oddzielne konto dla każdego ucznia.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki? - przez bluszcz - 21.01.2018, 18:40
RE: Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki? - przez Apocalypse - 23.01.2018, 11:29
RE: Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki? - przez Apocalypse - 26.01.2018, 08:46
RE: Darmowe AV dla szkoły...plus może jakieś dodatki? - przez Apocalypse - 26.01.2018, 09:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości