Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;)
#18
messier napisał(a):powinni napisac jak zmieniali te ustawienia na max

Na dole artykułu jest plik Excela do pobrania ("Firewall_inside_results_2011_pb") i w zakładkach są wszystkie szczegóły czyli nie tylko tabelki i diagramy z artykułu, ale jeszcze 2 zakładki, na których są bardzo szczegółowo w tabelce zamarkowane i opisane ustawienia fabryczne i te na maksa. Widać, co potwierdza wynik jednakowy lub bardzo zbliżony do wyników "fabryczne" i "max", że niektóre zapory oferują na wejście niemal wszystko bez dodatkowej ingerencji...tak ma (jednakowo lub z wynikiem zbliżonym) DW, OA, Jetico, Online Solution, Comodo...taki układ jest wg mnie mimo wszystko najlepszy, choć świadczy, że zmiana ustawień tak naprawdę niewiele daje (w tym teście przynajmniej). Wg mnie chyba pomyłką można nazwać rozpiętość wyników na poziomie od kilkunastu do prawie 40 % (jak Kaspersky, F-secure, PC Toolsy, McAfee, Bitdefender czy Eset), bo świadczy to o tym, że niedoświadczony użytkownik w takim przypadku narazić się może zupełnie nieświadomie na dużo większe ryzyko.
Trochę jednak mnie dziwi...może nie zaskakuje...że w czołówce znakomita większość softów to produkty za wschodniej granicy...no, ale tam je w końcu testowano Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;) - przez Eugeniusz - 11.09.2011, 16:45
Re: Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;) - przez Konto usunięte - 11.09.2011, 17:01
Re: Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;) - przez Eugeniusz - 11.09.2011, 17:09
Re: Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;) - przez Konto usunięte - 11.09.2011, 17:13
Re: Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;) - przez Konto usunięte - 11.09.2011, 22:33
Re: Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;) - przez ichito - 12.09.2011, 08:18
Re: Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;) - przez Konto usunięte - 12.09.2011, 08:33
Re: Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;) - przez Konto usunięte - 12.09.2011, 09:06
Re: Test zapór seciowych od anti-malware.ru ;) - przez Konto usunięte - 12.09.2011, 13:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości