Live Security kontra antywirusy (test autoochrony)
#30
Kaspersky Internet Security 2012 vs Live Security Platinum
Podwójne starcieTongue
Próba nr 1

Najpierw zainstalowałem Kasperskiego i zaktualizowałem. Następnie wyłączyłem ochronę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uruchomiłem szkodliwy program.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W tej próbie włączyłem ochronę po około 5 minutach i Kaspersky wykrył zagrożenie oraz je zneutralizował. Pozostał jeden wpis w rejestrze oraz folder w Menu Start, który był pusty.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


_______________________________________

Próba nr 2

Przy drugiej próbie po uruchomieniu Fake AV zrestartowałem system. W tym przypadku wszystkie programy zostały zablokowane włącznie z Kasperskim
(jak widać na obrazku poniżej Kasperski próbował się uruchomić ale szkodliwy program mu to skutecznie uniemożliwił).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



W takiej sytuacji uruchomiłem system w trybie awaryjnym i włączyłem wszystkie moduły Kasperskiego, które do tej pory były wyłączone.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W kolejnym kroku uruchomiłem ponownie komputer.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak widać powyżej Kaspersky od razu wykrył zagrożenie i skutecznie je zablokował. Wszystkie aplikacje zaczęły prawidłowo działać.
Kliknąłem żeby Kaspersky wyleczył i uruchomił ponownie system.
Po restarcie przeskanowałem komputer HitmanemPro oraz Malwarebytes Anti-Malware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak samo jak w pierwszej próbie pozostał jeden wpis w rejestrze oraz folder w Menu Start, który był pusty.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:07
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:53
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez F4z - 19.07.2012, 15:15
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:01
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:08
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 21.07.2012, 10:11
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 23.07.2012, 17:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości